Jump to content

Va rog frumos ajutatima E36


Recommended Posts

ma poate ajuta si pe mine cineva????

 

am un BMW E36 Coupe motorul este de 1,6I si am probleme la aceleratie sta la 800 si daca ii dau talpa aproape imi moare motorul si dupa un anumit timp se tureaza din ce cauza ce trebuie sa ii mai fac ????? Sau ce piesa trebuie sa scimb sau unde trebuie sa umblu va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac

 

 

Va multumesc si astept parerile voastre :twoup: :) :twoup: :twoup:

post-33050-1287251124_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

burduful e copt dar am tras banda pe el shi nu cred ca mai sufla aeree pe undeva ,masina o am de 2 ani jumate cand am luato am vazut ca ee copt burduful aceela si am tras banda pe el shi de un ann in coace tot figura asta imi face masina nu trage, turatiile in bord urca motorul se tureaza si nu trage nu stiu ce sa ii mai fac am pus alt variator de turati tot asha face am schimbat regulatorul de presiune din rampa tot asha face nu stiu ce sa ii mai fac :twoup:(
Link to comment
Share on other sites

burduful e copt dar am tras banda pe el shi nu cred ca mai sufla aeree pe undeva ,masina o am de 2 ani jumate cand am luato am vazut ca ee copt burduful aceela si am tras banda pe el shi de un ann in coace tot figura asta imi face masina nu trage, turatiile in bord urca motorul se tureaza si nu trage nu stiu ce sa ii mai fac am pus alt variator de turati tot asha face am schimbat regulatorul de presiune din rampa tot asha face nu stiu ce sa ii mai fac :twoup:(

Nu are cum sa mearga bine cu burduful copt si lipit cu scotch,ce naiba ..Probabil mai ai vre-un furtun mic copt pe acolo .Toate astea la un loc duc la functionarea proasta a motorului.

Link to comment
Share on other sites

problema e ca am ceva furtun fisurat dar nu pot sa imi dau seama unde ,, aer fals se aude dar se aude cum arr da afara aerul nush maine am sa ma mai mesteresc caaa asha de suparat sunt pe masina :twoup: de nush nici cu pretena nu prea vorbesc :)(:twoup:(:twoup:((

post-33050-1287322654_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

problema ta poate sa fie din mai multe cauze, trebuie sa o iei prin eliminare....am avut o problema asemanatoare cu a ta si chiar imi venea sa-i dau foc, 2 saptamani mi-a mancat zilele (nu se tura si imi murea motorul)....problema mea a fost de la sonda lambda (cand ploua imi intra apa pe la mufa, care era fisurata, si de acolo a iesit tot scandalul)....si la tine poate sa fie din sonda lambda, furtune imbatranite (aer fals), debitmetru etc....daca este de la sonda sau nu o poti verifica usor (scoti mufa sondei si mergi fara sa vezi cum se comporta....debitmetrul il poti verifica la fel de usor...ii scoti mufa si vezi cum e fara (in mod normal cand scoti mufa motorul trebuie sa se opreasca daca debitmetrul merge bine)....sa nu te apuci sa dai banii pe piese pana nu aflii sigur care este problema ta....usor usor vei trece si peste asta :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.