Jump to content

Imaginea BMW


Bec

Recommended Posts

as fi f curios ce are de spus romulus despre asta ca am vazut ca vb de imaginea afectata a bmw.. si nush cat de mult poate sa skimbe ceva pe forum.. aici 99% sunt intregi la cap si nu o iau prin borduri si copaci just 4 fun
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E adevarat ca posesorii de BMW nu sunt bine priviti, insa de ce ar tb sa ne intereseze? Lumea o sa fie intotdeauna plina de prosti si de frustrati.....Toata lumea vb tampenii despre BMW, mai ales despre consum si fiabilitate, insa orice posesor de BMW stie ca nu sunt adevarate toate aberatiile care se spun.
Link to comment
Share on other sites

E adevarat ca posesorii de BMW nu sunt bine priviti, insa de ce ar tb sa ne intereseze? Lumea o sa fie intotdeauna plina de prosti si de frustrati.....Toata lumea vb tampenii despre BMW, mai ales despre consum si fiabilitate, insa orice posesor de BMW stie ca nu sunt adevarate toate aberatiile care se spun.

136179[/snapback]

:blink: :)

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca nu conteaza cine ti-a cumparat masina.E normal ca la 20 -25 ani sa nu ai banii necesari sa iti cumperi o masina BMW ultimul model .Dar nu e o rusine.Si banii parintilor sunt bani munciti si nimeni nu gaseste lada cu bani pe marginea drumului sa isi ia masina.Diferenta e ca unii se descurca si altii nu.Si sa ma scuze posesorii de alte marci sa zicem mai ieftine dar majoritatea daca ar avea posibilitatea financiara sa aleaga intre o masina premium si o masina de categorie inferioara sunt 100% sigur ca ar alege masina premium.Si masina Bmw e privita relativ bine in Romania.Adica in Ro se pune mare pret pe masina .Ai Mercedes inseamna ca esti un director comod care cauta lux si confort.Ai Audi inseamna ca ai ales un compromis intre lux si sportivitate.Ai Bmw atunci poti sa ai confort dar primeaza placerea de a conduce...De restul nu vorbim pt ca astea 3 sunt la cautare in Ro de cei care au bani.Reclama negativa gen nr accidentelor etc e de cand exista Bmw.Daca sunteti atenti in majoritatea filmelor mai vechi cei rai conduc un Bmw . Ma deranjeaza doar sa fiu numit psihopat sau baiat de bani gata pe un ton d-ala de dispret si etc.Si da ...fetele intorc capul dupa Bmw ! ! !.Si asta spune multe.
Link to comment
Share on other sites

imaginea bmw este mai mult proasta decat buna,imbecili de ziaristi si reporteri care pun sare pe rana..nu pot sa ii sufar,ii mai auzi pe la stiri cand este vreun accident ca "bolidul de milioane de cai putere a facut si a dregat" zice bmw de 1 mie de ori,numai vorbesc de lumea invidioasa !
Link to comment
Share on other sites

da, lumea e invidioasa,nu sunt racer nici sumacher insa imi plac cei 211cp sau cati or mai fi la masina mea/daca as putea si maine mi-as lua 4-500cp dar asta nu inseamna ca pt a face curse prin oras ci doar pt satisfactia mea personala,ii mai dau in ture insa niciodata cand sunt cu familia,niciodata prin oras,multi spunand:-aaa, ti-ai luat bmw,arata bine,dar cred ca e varza motorul ca nu prea te vad alergand/degeaba le explic ca nu pt asta am bmw,sa ma vada altii alergand ci pt ca pur si simplu iubesc bmw ma simt bine la volanul lui,dar asta e o alta poveste....putini inteleg aceasta pasiune.vorba cuiva:"bmw e pt cine stie masini..." :blink:

-una peste alta asa cred ca a fost de cand lumea [sau bmw-ul] cei care n-au si sunt invidiosi si cei care au bmw impartiti in 2categorii:pasionati si figuranti ultimii denigrand imaginea tuturor posesorilor [cel putin in romania :)

Link to comment
Share on other sites

pasionati si figuranti ultimii denigrand imaginea tuturor posesorilor

136310[/snapback]

cam asa... iar pe forumul asta cred ca suntem din prima categorie. Figurantii n-au timp de discutii. Ei au de lucru sa ne fu.. meciu la toti... scuze, dar e un punct sensibil pentru mine. Chiar daca pe moment sunt fara bmw, tot ma deranjeaza. Imi aduc aminte de fetzele pe care le-au facut cei apropiati mie cand mi-am luat bmw. "astea consuma", "l-ai luat ieftin, sigur e furat. astea se fura in draci", "mai bine luai o dacie, nu aveai probleme cu ea - se gasesc piese si stie oricine s-o repare", etc, etc.... recunosteam cu jumatate de gura ca suge 13% "uau! trebuie sa mergi cu cisterna dupa tine". Acum pot sa strig in gura mare "dacia imi ia 13%!!!". Nimeni nu schiteaza nici un gest.

 

Reclama negativa gen nr accidentelor etc e de cand exista Bmw.Daca sunteti atenti in majoritatea filmelor mai vechi cei rai conduc un Bmw .
Si asta e foarte adevarat. Personajele negative din filme conduc bmw. "Figurantii" de pretutindeni se viseaza "bad guy" si incearca sa-si creeze aceasta imagine: bmw, un crac de pantalon ridicat pana la genunchi, ochelari de soare purtati in orice moment al zilei/anotimp, manele... stiti voi.

Sper ca n-am suparat pe nimeni de pe forum! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da.!!.. ce sa mai zic.??... s-a dus dracu' de "suflet", "imaginea mea de om sanatos" .....dupa ce ca am BMW, mai am si motociclete supersport. EI si??

Pentru voi chiar conteaza ce spun "babele" pe la "colturi".??... ne dau ei bani de intretinere ??... sau ce??

Cand ajungi sa nu te mai barfeasca nimeni, inseamna ca ai ajuns de toata "jena"

Atata timp cat nu faci rau nimanui si te porti respectuos cu semenii tai, nu are ce sa te deranjeze discutiile(aberatiile) unor "frustrati"

Edited by Edgji
Link to comment
Share on other sites

"SImpatizant" bmw :

HA:

ce naiba munciti voi mey si bagati ultimul leu? daca ati munci voi pt banii pe care ii bagati in masini v-ar ustura rau de tot si la o anvelopa. va uneste prostia, nu altceva. o sa va linistiti dupa ce o sa va intalniti cu un pom pus gresit pe marginea drumului, ca altfel nu aveti nici o sansa. copii de bani gata, care nu ganditi nici macar cu singurul neuron pe care il aveti.

tare nu

135934[/snapback]

 

Din pacate,sunt multe cazuri care intra in categoria descrisa de el.

Link to comment
Share on other sites

Domnilor, o intrebare pentru a vedea imaginea BMW in Romania :

Cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata, sa nu aiba sapca intoarsa si trening "de firma" ? - oare nu trebuie sa facem noi posesorii de BMW, imaginea acestei marci ?

 

- Deci, cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata ????

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca am vazut multi baietasi in cate-un BMW cum zici tu si cu sapca intoarsa sau in trening....Dar recunosc ca am vazut destui si la cravata sau in camasa, oameni seriosi..acum nu e repreezentativ cum se imbraca , ca am vazut destui imbracati ca la balci si-n Audi sau Mercedes, la noi e o moda acum A4 si sapca alba Adidas :)

Eu cred ca importanta e atitudinea in trafic..ca daca ma opresc pe interzis , las masina pe avarii , si abia se strecoara lumea pe langa mine, ma mai dau si jos in niste mari bashini, sa-mi iau guma de la magazinul de peste strada (faza reala)..normal ca toti ma injura si zic "uite-l si pe taranul asta cu BMW"...

In acelasi timp amintiti-va ce-a zis Jeremy Clarkson "Cand ati zambit ultima data unui posesor de BMW" :) , asta e reactia ...noroc cu fetele ca ele au reactii mai placute :blink:

Edited by ovidiu_s
Link to comment
Share on other sites

referitor la ce ati zis cu NAVI si diesel daca mi-ar zice vre-o moarta asa ceva as lua matizu si as da peste ea cand o vad si nu e pe trecere.. mm oricum 70% cel putin din pitipoancele mai sus mentionate sunt moarte de foame.. da si poti sa ai 3 cravate la gat 5 pantofi in picioare si 3 sacouri ca dak esti din munti asta e.. nu haina il face pe om. Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

:blink: Pt Bavaria.Ma refeream la fete normale ...nu la 3 la zece mii.Normal ca nu o sa iti zambeasca un barbat sau o batrana.:) ar fi culmea.Batranele de cele mai multe ori se uita ingrozite chiar daca tu conduci normal .Atunci cand opresti la trecere le e frica sa nu le calci....ce sa-i faci daca Bmw are frane bune si iti permiti sa franezi mai tarziu.Eu prefer sa ies cu Matizul in oras :) e mai practic si cu mai putine fite.Si nu intoarce nimeni capul dupa tine.De aia ziceam ca spune multe faza cu fetele care se uita.Se face diferenta intre Bmw si o masina mai putin scumpa sau mai comuna sa zic asa.
Link to comment
Share on other sites

  - Deci,  cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata ????

136613[/snapback]

 

Deci, io sunt de luni pana vineri, iar uneori si sambata la costum si la cravata :blink: Mai am un prieten avocat cu un e90, care si duminica circula la cravata :)

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
BMW e mai mult imaginea sportivitatii decat luxury....Sunt foarte putini oamenii foarte bogati si stilati,adevarati gentlemani care aleg aceasta marca ,care achizitioneaza un model cum ar fi seria 7 sau X5 la nivele foarte ridicate de echipare.
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, o intrebare pentru a vedea imaginea BMW in Romania :

Cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata, sa nu aiba sapca intoarsa si trening "de firma" ? - oare nu trebuie sa facem noi posesorii de BMW, imaginea acestei marci ?

 

  - Deci,  cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata ????

136613[/snapback]

 

 

Asta ar fi culmea sa ma uit cum este imbracat cel de la volan :blink:

Ce legatura are asta,de ce ar interesea pe cineva asa ceva?

Fiecare face ce vrea,se imbraca cum vrea.

Ce releventa ar avea ca este la costum si cravata?Pentru mine nici una.Oricine isi poate cumpara un costum si o cravata,nu inseamna ca automat a devenit de buna calitate.Sau....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.