Jump to content

Imaginea BMW


Bec

Recommended Posts

Oricum cati soferi de BMW ati vazut dezbracati in masina? :) Vara merg multi asa in Dacii si am vazut si in Mercedes d-aia  :blink:  :D Deci suntem rafinati ce mai :D

136737[/snapback]

e, nu e chiar asha....in dacii stau oamenii mai dezbracatzi din cauza A/C care nu merge....ca nu au :)

in fine...sincer, nici eu nu am vazut vre-un proprietar de bmw imbracat cu mai putzin de un tricou shi pantaloni scurtzi, vara, cu geamurile deschise, pe cand in dacii.....ma intrebam daca aveau macar shosete :)

in bmw ai ori A/C ori Cllima....

sa vedem acum in frigider....pardon...loganurile astea dric cum or sa fie imbracatzi :bounce:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mama :PPPPPPPPpoaaaaaaaaaaaa asta cu restauratu si sacrificile .asta e tare.ai bmw esti plin de bani.pana afla ala ca de multe ori e mai bogat ca ala cu un rechin sau un cine stie ce vechitura...el te injura in lumea lui.

mica poveste

ca tot vb atata .azi eram la xerox vb de masini cu un amic eram cu niste piese pt interceptor ca era lesinat si tot vb noi asa si o fata super draguta care lucra acolo ...........da tu ce masina ai ?mai erau cateva pers pe acolo mai in varsta la coada .SINCER IMI ERA RUSINE SA ZIC. BMW..si am zis. reactii .fata a zambit superb si o femeie pe la 40 de ani sa strambat groaznic:P deci ce sa mai zic

135927[/snapback]

 

Daca spuneai ca ai Mercedes, cred ca zambea doamna :blink:

Link to comment
Share on other sites

deja nu mai suport, cand te vede lumea in BMW se uita urat injura se crizeaza un mosh mi-a lovit mashina ca nu a avut loc sa treaca pe jos dupa aceea a fost im****it putzin dar in fine. oricum eu cand vad un bmw zambesc shi salut shoferul, de cele mai multe ori ma saluta inapoi asta dovedeste faptul ca nu totzi sunt niste arogantzi chiar sunt niste oameni cu o pasiune, ma rog majoritatea. imaginea bmw in romania e FFFF PROASTA din cauza invidiei oamenilor asta e problema romanilor in cazul acesta nu mai e invidie degenerata in ura neconditzionata dar de acum in colo cand mai fac figuri ii bag in opeluri shi passaturi ca e mai rau ca shi de acolo de unde au venit deci invidiosilor BLOW MEEE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Deci, io sunt de luni pana vineri, iar uneori si sambata la costum si la cravata :) Mai am un prieten avocat cu un e90, care si duminica circula la cravata :)

136643[/snapback]

diferentza e ca E 90 nu e BMW :blink: just joking oricum o consider k pasta. NEEEXT!!

Link to comment
Share on other sites

Domnilor, o intrebare pentru a vedea imaginea BMW in Romania :

Cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata, sa nu aiba sapca intoarsa si trening "de firma" ? - oare nu trebuie sa facem noi posesorii de BMW, imaginea acestei marci ?

 

  - Deci,  cati soferi a vazut fiecare dintre noi, in orasul sau, conducand un BMW si sa fie la costum si cravata ????

136613[/snapback]

 

eu unul in 75% din timpul in care conduc sunt la costum si cravata..:) ma duc la job cu el si vin cu el si in general pana pe la ora 8-9 seara stau in costum ptr ca atunci ajung eu acasa de la munca... in weekend sau dupa ce ajung acasa sunt mai sportiv dar sa fiu sincer cea mai mare parte din timp sunt in costum...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Cand am lansat intrebarea, nu m-am referit la "imbracat sau dezbracat" ci la "costum si cravata" .

Din cate am observat, cei care au raspuns la intrebare, poarta costum si cravata si, normal, ca se mai imbraca si sport, asa cum procedam majoritatea .

M-am referit la faptul ca daca punem langa marca BMW, o tinuta decenta si de imagine -"costum si cravata"- alaturi de atitudinea in trafic, putem sa oferim o perceptie mai buna asupra BMW si conducatorilor acestei marci de automobile.

Deci, .....

Link to comment
Share on other sites

:blink: Thebe , nu cred ca incanta pe o batrana o masina fabricata in 2005 atata timp cat ea a trait intr-o alta perioada de timp in care se faceau masini de epoca.Cred ca mai rpd ar zambi din nostalgie decat din admiratie pt pustiul teribilist cu masina noua.Cel mai des se uita copiii.Chiar si cei mai mici.Nu se mai uita pe unde merg de mana parintilor ci doar dupa masina. :) hai cu generatia tanara.
Link to comment
Share on other sites

imaginea bmw in romania e FFFF PROASTA din cauza invidiei oamenilor asta e problema romanilor in cazul acesta nu mai e invidie degenerata in ura neconditzionata dar de acum in colo cand mai fac figuri ii bag in opeluri shi passaturi  ca e mai rau ca shi de acolo de unde au venit deci invidiosilor BLOW MEEE!!!!

137072[/snapback]

 

Pai de unde atata invidie ? :)

 

Crezi ca e cineva invidios pe proprietarul unui E30 ruginit,dupa care cad toate tablele,sau invidios pe proprietarul unui 760i,care conduce imbracat la costum toata ziua(vad ca e important rau) si cand deschide gura vorbeste cu" e multe"? :)

 

Cred ca se exagereaza un pic,cine conduce un BMW,nu a devenit brusc un VIP :) ,pur si simplu are o masina marca BMW,atat.

Ma rog,cine considera altfel...dream on. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Pai de unde atata invidie ? :)

 

Crezi ca e cineva invidios pe proprietarul unui E30 ruginit,dupa care cad toate tablele,sau invidios pe proprietarul unui 760i,care conduce imbracat la costum toata ziua(vad ca e important rau) si cand deschide gura vorbeste cu" e multe"? :)

 

Cred ca se exagereaza un pic,cine conduce un BMW,nu a devenit brusc un VIP :D ,pur si simplu are o masina marca BMW,atat.

Ma rog,cine considera altfel...dream on. :)

137180[/snapback]

exact....mai e un maniac pe aici care crede ca toata lumea care nu are BMW e super invidioasa pe 316-le lui.:blink:

Link to comment
Share on other sites

:blink: Thebe , nu cred ca incanta pe o batrana o masina fabricata in 2005 atata timp cat ea a trait intr-o alta perioada de timp in care se faceau masini de epoca.Cred ca mai rpd ar zambi din nostalgie decat din admiratie pt pustiul teribilist cu masina noua.Cel mai des se uita copiii.Chiar si cei mai mici.Nu se mai uita pe unde merg de mana parintilor ci doar dupa masina. :) hai cu generatia tanara.

137179[/snapback]

mai intii, scria acolo barbat sau batrinica. barbatii in general (mai ales daca le-ai mai dat vreodata un autocolant, fara nici o explicatie, intr-o benzinarie departe de casa, desi sintem din acelasi oras :D) imi "rinjensc" cam la fel cum fac eu cind imi las masina in parcare si cind dau sa plec, intorc capul si scap un zimbet. super elegant si cu subinteles we-both-know-it :) iar despre ca si o batrinica iti mai zimbeste... nu glumeam. chiar este o tanti care e mai tot timpul pe banca cind merg sa imi iau de la sau sa imi duc prietena acasa. si cum nu fac pe teribilistu, stau cuminte si civilizat in banca mea, ea imi zimbeste. chair daca de cele mai multe ori nu ma dau jos din masina. ah, acum o sa ziceti ca e60 are success la "tanti"-uri. ei si? :)

Link to comment
Share on other sites

Pai de unde atata invidie ? :)

 

Crezi ca e cineva invidios pe proprietarul unui E30 ruginit,dupa care cad toate tablele,sau invidios pe proprietarul unui 760i,care conduce imbracat la costum toata ziua(vad ca e important rau) si cand deschide gura vorbeste cu" e multe"? :)

 

Cred ca se exagereaza un pic,cine conduce un BMW,nu a devenit brusc un VIP :D ,pur si simplu are o masina marca BMW,atat.

Ma rog,cine considera altfel...dream on. :)

137180[/snapback]

poate ai dreptate dar lumea se uita urat la tine cand esti in E 30 anyway E30 rockz yeeey :blink:

Link to comment
Share on other sites

adevaru e ca da bine la un BMW viteza si dinamica, il "prinde" :blink: la fel de bine cum il prinde si v de 40km/h.. acum dupa ce am citit tot ce ati zis referitor la "imagine" am ajuns sa cred ca nu conteaza ce parere au restul despre bmw.. cine cunoaste nu poate sa aiba decat o parere.. si stim f bine care e aceea :) Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

apropos de faze tari...

 

azi ma uitam in fata la Mariott si ce sa vad... vine coloana prezidentiala si trece prima masina un VW Passat de Politie arhicunoscut si apoi vine motocicleta deschizatoare... toate masinile se opresc (mentionez ca respectiva coloana venea la deal dinspre Academia Romana spre Mariott si facea stanga spre trafic greu)... pietonii sunt avertizati de tipul cu VW Passat sa stea pe trotuar... Urmeaza o perioada de vreo 10 secunde in care eu nu intelegeam ce se asteapta... Un tip cu un ursulet gri pleaca de la stopul aflat in rondul din fata Mariott... In momentul ala apare coloana oficiala si era sa vad un accident intre acele celebre BMW-uri de la SPP si ursulet... Au trecut efectiv razant unul fata de altul la maxim 1 m... eu unul am crezut ca se lovesc ptr ca din unghiul in care priveam nu am crezut ca mai au sanse sa se evite...

 

Ce e de mentionat... la stopul la care statea si BMW-ul ursulet era oprita inca o masina care a stat pe loc insa tipul cu BMW-ul parca era intepat de viespe asa a plecat... Daca iesea accident ma intreb ce se intampla ptr ca de vina era Politia care a oprit traficul dar datorita distantei dintre capul coloanei si restul si faptului ca nu era politai in intersectie lumea nu mai stia de ce sta si sigur era verde la semaforul BMW-ului... Apoi ma intrebam de ce ala cu BMW-ul nu a stat cand toata lumea statea... Si uite asa suntem iar noi soferii de BMW mai cu motz...:blink:

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.