Jump to content

Topcars Pipera


_Shad0w_

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu locuiesc in cartier si de multe ori ma uit la masinile de la ei. Mi se pare suspect numarul de km de la bord, cam toate au in jor de 60k-80k km, si preturile sunt prea bune pentru numarul de km, cel putin mie asa mi se pare (nu ar mai avea de unde sa iasa in profit). Totusi, daca accepta orice test e un lucru bun. La unele marci de masini exista metode de a aproxima numarul de km reali, cunosc persoane care au avut surprize neplacute.
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
parcul auto este detinut de un fost samsar din autovit :blink: iar ce a spus georgem este perfect adevarat.Toate masinile lor au in jur de 80.000km.

 

garantia aia este doar pe hartie  :)

137089[/snapback]

naspa....

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si eu...baietii aia nici macar nu au imaginatie: BMW cu 87600, Audi cu 82700...si 87800 ... 88200 .

Fara comentarii!

137118[/snapback]

 

Probabil ca sunt rotunjite aceste cifre.. sa nu scrie 87236 au trecut 87300 ????

Oricum nu are cum sa circule o masina atat de putin in Germania sau in general in vest... Eu am luat masina din Germania si am vazut ce gasesti acolo... eu am luat-o pe a mea din 2003 si asta a fost singura cu cei mai putini km (reali) 106.000 de la reprezentanta BMW...in rest nu gaseam decat la cel putin 150.000...Chiar nu vreti sa intelegeti ca nemtii sunt niste oameni f.calculati... NU lua un neamt un seria 5 sa se uite la el... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 an jumate- 2 am incercat sa cumpar un Golf 4 de la Topcars, arata foarte bine iar pe bord avea 68300 cam asa ceva, si am cerut detalii despre el, daca pot sa il duc la tester. Raspunsul a fost acelasi ca nu este nici o problema.

Am luat seria de la masina si am vb la Midocar cu un prieten sa imi verifice masina, aici a aparut surpriza, a verificat masina in germania si la ultima vizita la un service german unde se schimbase o bieleta si un rulment masina avea 230.000 km si asta cu jumatate de an inainte de data la care vroiam sa o cumpar.

Parerea mea este ca trebuie sa cauti in alta parte.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 an jumate- 2 am incercat sa cumpar un Golf 4 de la Topcars, arata foarte bine iar pe bord avea 68300 cam asa ceva, si am cerut detalii despre el, daca pot sa il duc la tester. Raspunsul a fost acelasi ca nu este nici o problema.

Am luat seria de la masina si am vb la Midocar cu un prieten sa imi verifice masina, aici a aparut surpriza, a verificat masina in germania si la ultima vizita la un service german unde se schimbase o bieleta si un rulment masina avea 230.000 km si asta cu jumatate de an inainte de data la care vroiam sa o cumpar.

Parerea mea este ca trebuie sa cauti in alta parte.

137219[/snapback]

Meseriasi baietii astia de la "top"cars... ruleta ruseasca cu 6 gloante in incarcator... :blink:

Link to comment
Share on other sites

A mai cumparat cineva de la ei? E posibil sa fie dat inapoi kilometrajul? Ce parere aveti despre ei?

 

Multumesc anticipat

136803[/snapback]

 

Salut,

 

Am cumparat eu de la ei un bmw 320d, 150 cp acum vreo 5 luni, cu 15800 eur cu tva inclus, masina are xenon, clima, tempomat, cd, comenzi volan, carkit, fara jante

Avea 95.000 km, mi s-a parut si mie dubios, am intrebat de ce are putini km, mi s-a spus ca masinile au fost folosite intr-un sistem de leasing care nu permitea decat rulajul pana in 100 k, pentru ca la vanzarea ulterioara sa poata sa aiba un pret ridicat.

Mi-au dat carte service, garantzie 6 luni (cutie + motor), am avut o problema cu un balast de xenon dar pe care mi l-au inlocuit gratis fara probleme - asta inainte de a lua masina.

Ce sa zic...Masina este in stare foarte buna, am dus-o si la mecanicul meu, este perfect functionala si n-a avut nici o problema. Aam verficat cu atentie, nu a avut accident, etc

Nu stiam ca se pot verifica km reali, am aflat dupa, de aici de pe forum...dar de moment ce masina merge beton, nu-mi mai fac griji. :blink: Data viitoare insa, o sa stiu si lucrul asta.

Asa incat, du-o la un tester ceva - daca ei sunt ok cu ideea - si vezi acolo ce si cum

Nu le iau partea baietilor de la topcars, spun doar ca eu personal nu am avut probleme. Am citit aici experiente cu masini luate care aveau km datzi inapoi si tot asa.

Atata timp cat nu este o lege clara care sa te protejeze de astfel de chestii, se vor mai intampla lucruri din astea

Link to comment
Share on other sites

oricum o iei pretul e spectaculos de mic la masiana.

in aceste conditii negociaza cu ei sa transporte masina pana la service-ul la care iti faci TU programare si verific-o cap coada. daca motorul, cutia sunt bune si nu ai erori permanente aia e.

in final intreaba cat e pretul la masina fara garantie si daca e considerabil atunci...oricum nu cred ca esti curios sa ajungi la avocati-procese daca ei iti dau o garantie pe hartie...tu vrei masina.

oricum, kilometraj de primavara :blink:

Edited by GTR
Link to comment
Share on other sites

Mda,nu m-am gandit la asta.Eu cunosc destul de bine orasul in care locuiesc,ma descurc fara navigatie :blink:

Am mers o gramada si in Bucuresti fara navigatie,a fost ok,nu mai zic cum o fi la tara,cand ai de ales intre 2 strazi si o ulita. :D

 

Ce este drept,nu stiu cum este "dincolo" :)

Deci neamtul(sau ce o fi fost) ,a cumparat o masina cu navigatie pentru a se descurca in orasul in care locuieste,nu deoarece avea  nevoie de ea pentru alte orase,drumuri lungi..etc.

Si mai zic unii ca romanii sunt imbecili  :)

Tot citesc,citesc ,si ajung la aceeasi concluzie. :)

136921[/snapback]

daca masina vine din Belgia si esti medic (dau un exemplu si nu neaparat e cel mai bun) in Bruxel vrei navigatie pe masina din orice pozitie.

in Belgia se gasesc cele mai de neinteles dotari la o masina.

Link to comment
Share on other sites

daca masina vine din Belgia si esti medic (dau un exemplu si nu neaparat e cel mai bun) in Bruxel vrei navigatie pe masina din orice pozitie.

in Belgia se gasesc cele mai de neinteles dotari la o masina.

137573[/snapback]

 

Trebuie sa recunoastem totusi ca navi nu este doar un instrument util ci si un gadget foarte misto, care da si un aer special interiorului masinii...asa incat dincolo de functional, :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

apropo de dat inapoi km...am fost cu un prieten la un baiat care se ocupa de dat borduri innapoi acum 2ani...i-a dat km innapoi de la 130000 la 48000...mentionez ca are un e39 530d...am fost de curiozitate dupa aceea la Bavaria si am facut testul acela cu cheia...cei de la bmw i-au dat km 999999....explicatia lor a fost ca este o eroare din cheie :blink:
Link to comment
Share on other sites

apropo de dat inapoi km...am fost cu un prieten la un baiat care se ocupa de dat borduri innapoi acum 2ani...i-a dat km innapoi de la 130000 la 48000...mentionez ca are un e39 530d...am fost de curiozitate dupa aceea la Bavaria si am facut testul acela cu cheia...cei de la bmw i-au dat km 999999....explicatia lor a fost ca este o eroare din cheie :D

137671[/snapback]

 

super tare asta...adica, daca vroia sa vanda masina iar cumparatoru' o ducea la bavaria, afla ca masina are aproape 1 mil km !!!! :blink: :) :)

si atunci, v-ati dus inapoi la omu' care da inapoi kilometraje si i-ati platit inca o data ca sa aduca km inapoi la aia 130000, nu ?? :) :D

Link to comment
Share on other sites

super tare asta...adica, daca vroia sa vanda masina iar cumparatoru' o ducea la bavaria, afla ca masina are aproape 1 mil km !!!! :blink:  :)  :)

si atunci, v-ati dus inapoi la omu' care da inapoi kilometraje si i-ati platit inca o data ca sa aduca km inapoi la aia 130000, nu ??  :)  :D

137674[/snapback]

 

 

nop:)...dk aia de la Bavaria ne-au zis parerea lor am mers si noi pe burta :D/.//

Link to comment
Share on other sites

fratilor aia de la topcars sunt niste tepari de mare clasa.ei cumpara numai cazane cu aspect ingrijit si le dau kilometrajul inapoi intr-o mare nesimtire(de la mult peste 200.000 la sub 100.000).chiar si carte service daca au tot trebuie mers la verificat la reprezentanta cu seria de la sasiu pt ca o carte service customs costa 150euro...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.