Jump to content

Va multumesc pentru ajutor!


dacu99

Recommended Posts

am schimbat filtru epurator si nu imi mai scoate nici fum si nici nu imi mai arunca ulei pe la joja...va multumesc inca odata....ma-ti scapat sa arunc aproape 3500 euro....mi s-a parut ca mecanicul asta parca isi dorea sa nu fie filtru ca schimb motorul.....tot cu el ma batea la cap.....ca e gata motorul sau trebuie segmentat.....
Link to comment
Share on other sites

Mecanicii astia sunt si prosti si jegosi. Stii vorba aia, numai la doctor si preot sa nu te duci. E, se pare ca si la mecanic.

 

de obicei nu sunt off topic,dar sa nu generalizam sunt tot felul de oameni in toate meseriile,sa acuzi pe toata lumea care face aceasta meserie nu cred ca e corect.

Link to comment
Share on other sites

Mecanicii astia sunt si prosti si jegosi. Stii vorba aia, numai la doctor si preot sa nu te duci. E, se pare ca si la mecanic.

 

de obicei nu sunt off topic,dar sa nu generalizam sunt tot felul de oameni in toate meseriile,sa acuzi pe toata lumea care face aceasta meserie nu cred ca e corect.

 

 

De cand am carnet si am umblat prin service-uri nu am intalnit un mecanic bun si am umblat prin cateva service-uri. De ex. Am fost la Falcon sa-mi montez alarma. Daca nu stateam cu gura pe ei sa le zic eu ce sa faca nu faceau. Ei mi-au tras fir de la plafoniera si cand armam usile imi datea usa deschisa in telecomanda. Nu puteam opri sinteza vocala. Cand ploua suna alarma (Vorbea aia). I-am intrebat daca astia de la viper chiar asa au facut sa nu poti opri sinteza vocala din telecomanda si ei mi-au raspuns ca ori o opresc de tot ori o las asa. Mi-au pierdut suruburile de sub bord de acolo ce sa mai, VARZA. Intr-o seara a inceput sa ploua si de nu a sunat alarma pana am coborat si am dezarmat-o si am inchis-o cu cheaia nu am avut liniste nici eu nici vecinii mei. A doua zi dimineata am luat cartea ei si mi-am facut-o singur.Trebuia taiat un fir, sinteza era pusa pe direct si nu mai trecea prin alarma. Era legata direct la Senzorul de perimetru. Ca sa nu mai zic ce-am patit cu mecanicii. Am schimbat uleiul si nu mi-au strans bine surubul. Nu stiam dece pierd ulei. Am avut probleme cu Regulatorul de relantiu. Mi-au spus ca tre sa-l schimb si nu un mecanic ci 3, 12 mil ma costa unul nou. Ca nu poate fi desfacut ,ca are lamele slabite, ca s-au rupt piciorusii din interior si nu poate fi desfacut ca e capsat. Pana intr-o zi cand m-am enervat si l-am desfacut eu si supriza: Se poate desface, nu e capsat, nu are lamele, nu are piciorusi ci de fapt e o bobina cu un magnet inauntru. Am curatat ca era plin de rugina si surpriza acum merge perfect. Astea sunt cateva intamplari cu 'mecanicii'. Daca stii un mecanic bun te rog sa-mi spui si mie ca, caut de ceva timp. Ai dreptate ca nu e corect dar eu nu am intalnit un mecanic in adevaratul sens al cuvantului. scuze pentru off topic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.