Jump to content

Sfaturi achizitie E90


Recommended Posts

@jonnyy_b + 1

 

"Suspensia standard e mai mult decat ok la drumurile noastre. Nu cred ca o iei sa faci curse cu ea " - este foarte ok. Am mers mult si-am facut destule pe soselele patriei si nu m-am simtit vreodata nesigur din cauza ei, ci doar din cauza mea poate, de cateva ori, cand parca era sa sfidez legile fizicii...era doar o parere, mi-am revenit rapid si, din fericire, eram inca pe sosea, pe banda mea :)

 

 

 

Eu n-am intalnit niciun BMW care sa fie "barca". Poate ziceti de Audi :)

 

Si, dupa cum ziceam mai sus, am mers destul de multi km...destul de tare de multe ori...etc.

 

Si a mai mers si-un prieten cu ea, si omu` e pilot la volan. A zis ca-i foarte stabila. Dar cine stie, probabil ca noi mergem ca melcii...eu personal n-am luat multe curbe la 180...poate doar din alea ffff largi...

 

Ca unii vor sa sparga bariera sunetului pe curbe si sa depaseasca limitele legilor fizice, asta-i altceva...

 

Sau poate-s eu un sofer mai prost. Sigur :)

 

+2

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti suspensie normala, nu o sa iti para rau ! Cu cea sport, o sa distrugi repede articulatiile la gropile din patria noastra si o sa te coste foarte mult sa schimbi ce strici pt ca nu sunt din acelea stock. Eu am e60 care e si mai mare si mai grea, si ar trebui sa fie si mai barca , insa mi se pare mai rigida decat fosta masina vectra gts, 2007 facelift, care te lipea pe sosea fata de vectra c sedan (barca). Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

am sunat nu negociaza nimic,doar la fata locului cica si nu prea merita sa merg de la tm la bucuresti doar sa o vad si sa nu lase nici un leu.

eu nu negociez niciodata.cand cineva imi spune s amai las,in orice situatie imi iau jucariile si plec.si cineva cand imi spune un pret la ce vinde il iau de bun.imi convine bine,nu iara bine.

daca este adevarat ce spune in anunt sa zici boda proste.

Link to comment
Share on other sites

eu nu negociez niciodata.cand cineva imi spune s amai las,in orice situatie imi iau jucariile si plec.si cineva cand imi spune un pret la ce vinde il iau de bun.imi convine bine,nu iara bine.

daca este adevarat ce spune in anunt sa zici boda proste.

 

ai dreptate dar a inceput sa se laude ca tre sa vina nu stiu cati maine sa vada masina si nu m-a mai interesat.E ok pretul mai ales ca are istoric.

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate dar a inceput sa se laude ca tre sa vina nu stiu cati maine sa vada masina si nu m-a mai interesat.E ok pretul mai ales ca are istoric.

 

abia a aparut anunt , cel mult poti ruga pe cineva de pe forum din buc sa mearga sa o vada si daca-ti confirma cele din anunt esti in primul tren , avion etc . :D

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

abia a aparut anunt , cel mult poti ruga pe cineva de pe forum din buc sa mearga sa o vada si daca-ti confirma cele din anunt esti in primul tren , avion etc . :D

 

O sa vb cu un coleg de la lucru sa vad daca o poate vedea maine,desi as prefera sa mai astept sa mai pun ceva bani si sa iau cu navi mare :)

 

Ce naiba ai mai vrea sa-ti lase la banii aia?!

cred ca nu am omorat pe nimeni cand am intrebat...si eu cand am vandut masina am lasat , nu prea mult dar am lasat.

Oricum maine trimit sa o vada cineva arata foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

O sa vb cu un coleg de la lucru sa vad daca o poate vedea maine,desi as prefera sa mai astept sa mai pun ceva bani si sa iau cu navi mare :)

gasesti in vitan si la 10.000 cu navi mare.vino ca nu pleci fara masina din bucuresti :))

cred ca te atrag mai mult dotarile deca starea tehnica a masinii.

esti din timisoara.in 12 ore esti in germania.dute si ia de acolo.

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai d'aia i-am spus alex.sa faca putin legatura.el la 11.000 vrea masina,e90,cu istoric si full de full daca se poate :))

d'aia nu are ursul coada.

apoi vii aici pe forum si te plangi de troaca ta.

 

eu am deschis topicul ca sa cer parerea,sa mai aflu despre model,cred ca fiecare isi ia masina in functie de buget nu inseamna ca daca e scumpa nu pica la ea ,e chestie si de noroc.Oricine poate ar vrea o masina cat mai buna

Se poate inchide multumesc pentru sfaturi.

O seara placuta

Edited by aline46
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa vii la Arad la piata ca e cea mai ok din zona (Arad, Timisoara, Oradea, Deva etc.). Stiu un BMW 320 adus in toamna la 10000. E gri metal, are undeva la 120000 km, berlina insa nu are navi deloc, ca si aia ce ai gasit-o tu pe autovit. Parerea mea, la 10000, cu km putini, cu navi mare si alte bazaconii nu gasesti...iti spun din experienta proprie. Eu am dat 14500 pe a mea, fara TVA si fara inmatriculare, numere in Germania, taxa de prima inmatriculare...etc.

 

Asa, mai bine iti iei un E46 super dotat, sincer.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa vii la Arad la piata ca e cea mai ok din zona (Arad, Timisoara, Oradea, Deva etc.). Stiu un BMW 320 adus in toamna la 10000. E gri metal, are undeva la 120000 km, berlina insa nu are navi deloc, ca si aia ce ai gasit-o tu pe autovit. Parerea mea, la 10000, cu km putini, cu navi mare si alte bazaconii nu gasesti...iti spun din experienta proprie. Eu am dat 14500 pe a mea, fara TVA si fara inmatriculare, numere in Germania, taxa de prima inmatriculare...etc.

 

Asa, mai bine iti iei un E46 super dotat, sincer.

Merci, am vrut sa vin duminica dar a fost vreme urata,o sa incerc sapt asta.Sincer sa fiu ma incadrez cam la 12 mii si deci daca gasesc cum vreau eu mai imprumut si tot o iau,daca nu gasesc mai astept.

Link to comment
Share on other sites

si eu cand am vandut masina am lasat , nu prea mult dar am lasat.

Daca punea masina la 12,000E si o lasa la 11,500E erai mai multumit? :rolleyes:

 

ps: oricum, sa o verifici bine daca te duci s-o vezi, vad ca nr de inmatriculare fata a vazut zile mai bune, sa nu fi fost lovita frontal.

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

Daca punea masina la 12,000E si o lasa la 11,500E erai mai multumit? :rolleyes:

 

ps: oricum, sa o verifici bine daca te duci s-o vezi, vad ca nr de inmatriculare fata a vazut zile mai bune, sa nu fi fost lovita frontal.

Exact la asta ma gandeam si eu cand am vazut pozele.

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai d'aia i-am spus alex.sa faca putin legatura.el la 11.000 vrea masina,e90,cu istoric si full de full daca se poate :))

d'aia nu are ursul coada.

apoi vii aici pe forum si te plangi de troaca ta.

Vorba aceea cat dai atata face... Si eu cand mi-am luat e90-ul aveam tendinta sa merg sa vad acele masini care aveau cele mai mici preturi ... si dupa cateva incercari mi-am dat seama ca vreau ceva mai mult decat un cazan :)

Link to comment
Share on other sites

Nu-ti mai bate capul cu 320d! Eu am batut 2 saptamani pe drumuri cautandu-mi masina prin Belgia, auzind ca sunt mai ieftine, intradevar...sunt mai ieftine dar sunt niste gunoaie asa cum cred ca orice 320d din Romania este! Dar inspre deosebire de noi, ei sunt mai cinstiti, excludem marocanii, deci masina iti este prezentata asa cum este!

Crede-ma, am avut ocazia sa-mi cumpar un "superb" exemplar 320d in BE, inmatriculat in Spania, cu 200 000 km la 10 000 E, eu i-am oferit 7000 :)), dupa ce am constatat starea masinii si lovitura de sabie de pe capota :frantics:

Daca vrei o masina cu care sa nu-ti bati capul, achizitioneaza-ti un 318d 122-143 cp, o gasesti si mai noua( gen 2007-2008 ), kilometri reali, neaparat sub 100 000km!

Daca vrei sa-ti bati joc de bani, risca-te la una din tara, am mai citit exemple de 120 000 km la un 320d adus din afara? chiar exista Mos Craciun?

Mai pune niste bani deoparte si mergi pe un 318d, fara stres, dormi si tu linistit! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.