Jump to content

probleme cu volanul


Recommended Posts

am avut jante pe 15 pe seria 3 e46, acu vreo luna am observat ca un mic joc la volan, acum de curand mi-am pus jante pe 17 cu cauciucuri de 225 si de ex, cand am o curba lina usoara si merg incet (sa presupunem la stanga) la un moment dat, volanul trage brusc un pic la stanga, acelasi lucru se intampla si pentru dreapta,, eu un joc aiurea.. nu inteleg ??!?! cine ma poate ajuta? (jantele si cauciucurile sunt noi ) si sunt echilibrate
Link to comment
Share on other sites

Cauciucurile late fac asta. Depinde de starea drumului. Pune 205 pe fata, si no sa mai intampla.

 

poate fi din cauza asta ? :blink:

eu nu cred. daca ar fi asa ne-ar sari la toti masinile de pe drum ca nu cred ca au prea multi de pe aici 205 pe fata.

Link to comment
Share on other sites

-tu singur ai spus ca aveai un mic joc la volan si cu jantele pe 15-eu zic sa verifici ce jocuri ai si sa mergi sa faci directia cu noile jante(eu mai folosesc un truc,merg direct la geometrie si daca am joc la ceva imi spune omul de acolo,vezi ca nu pot sa iti fac ca ai joc la.........)si merg si imi schimb piesa si revin.
Link to comment
Share on other sites

Cauciucurile late fac asta. Depinde de starea drumului. Pune 205 pe fata, si no sa mai intampla.

 

poate fi din cauza asta ? :blink:

eu nu cred. daca ar fi asa ne-ar sari la toti masinile de pe drum ca nu cred ca au prea multi de pe aici 205 pe fata.

Eu am 205 iarna, pe ambele masini, si este mult mai confortabil. Vara am 225 si la anumite drumuri trebuie sa lupt ca masina merge unde vrea.

Link to comment
Share on other sites

Cauciucurile late fac asta. Depinde de starea drumului. Pune 205 pe fata, si no sa mai intampla.

 

poate fi din cauza asta ? :blink:

eu nu cred. daca ar fi asa ne-ar sari la toti masinile de pe drum ca nu cred ca au prea multi de pe aici 205 pe fata.

Eu am 205 iarna, pe ambele masini, si este mult mai confortabil. Vara am 225 si la anumite drumuri trebuie sa lupt ca masina merge unde vrea.

 

ai geometria facuta ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.