Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

Mersi! De asta stiam si eu, problema e ca ma pun ei sa semnez un document ca toata operatiunea se face pe raspunderea mea....deci daca crapa un chip sau ceva... (masina trebuie lasata peste noapte ca dureaza cateva ore bune -se face update complet la softul masinii, nu se poate separat pt partea multimedia- si sincer nu am increderea ca peste noapte nu mi-se schimba vreun chip sau ceva cu unul defect ca apoi tot eu platesc din buzunar)

 

Ia legatura cu userul valymad.

Se face in 10 min. Iti adauga +mp3 in cas si lma si asta e.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sal in legatura cu rugamintea mea postata mai acum cateva saptamani chiar nu este nimeni pe aici care ma poate ajuta ? Sunt din Bucuresti , am gasit ceva aici pe forum cu privire la upgrade scaune de e39 dar nu da si schema sau macar niste poze ceva , in fine daca se gaseste cineva pana la urma care ma poate ajuta sa lase un nr de tel unde il pot contacta sa vb , ms mult .
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut! Am un e46 FL cu CD-player cu functia mode. Poti sa ma ajuti sa montez iesire AUX?

in principiu da, problema mea este acum TIMPUL

 

Salut. Stie cineva unde duc firele sau cum pot sa folosesc cele 2 butoane de pe volan care sunt destinate bluetooth/telefon in alte scopuri? Ma refer la acestea:

nu prea ai ce face cu ele... daca aveai conexiuni in spira de la volan, mai puteai sa alegi o varianta, asa ele sunt concepute doar pentru partea de control adio/tel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Are cineva schema electrica la consola de incalzire scaune de la E39? Am montat 2 incalziri aftermarket in scaune si as vrea sa le pot lega la consona originala. Stiu doar ca pinii 1 si 3 din consola sunt pinii de plus, iar pinii 22 si 23 sunt pinii de la senzorii de la incalzirile din scaune (cele originale), insa nu stiu care este pinul ce realizeaza alimentarea consolei pe incalzire astfel incat sa am tensiune pe pinii 1 si 3.
Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am urmatoarea problema.

Mi-au aparut pe bord erorile de ABS/DSC, tyre pressure. Pe tester zice ca am senzorul de ABS din dreapta fata dus. Am schimbat acest senzor cu unul nou insa nici o diferenta. Erorile din bord persista, la fel si cea din tester

Am verificat, si nu ajunge curent la senzorul inlocuit

M-ai putea ajuta sa verificam cablajul dintre calculatorul ABS si senzorul cu pricina?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salut. M ar interesa si pe mine pentru un e46 coupe din 2005 sa ii pun comenzi pe volan, daca imi poti spune si mie cat costa cu totul. Piese + manopera

Si as vrea sa imi fac si oglinzile sa se rabateze electric....am auzit ca se poate. Imi poti da un pret separat pt asta ?

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.