Jump to content

inca un F10 pe aici :-)


CNT

Recommended Posts

Eu cred ca se aplica principiul "te intinzi cat iti este plapuma". De curand am fost cu avionul prima data cu copilul. Fiecare 1 buc bagaj de cala de max 20kg, si cam atat. Cand plecam cu masina, camion daca aveam, si tot mai trebuia o remorca. Iarna e si mai interesant, haine mai groase, mai voluminoase, mai multe, skiuri si alte acareturi. :)

 

Corect, fac naveta de ani buni golf-romania, m-am invatat sa ma limitez la cele 23 kg de la tarom, cu sotia e mai greu sa o fac sa inteleaga da intelege si ea si se limiteaza la cele 23 kg, si colegi cu, copii mici au invatat sa se limiteze la limita de kg, nu prea am cum sa sar peste cursa de tarom oricum as calcula rutele 😀

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa nu ma limitez la o anumita cantitate, mai ales cand merg maxim o data pe an in Romania.

De grabit, nu ma grabesc - cu acea cutie sunt limitat la 130kmh.

 

Avionul e super practic cand faci mai multe drumuri, dar anul acesta vreau sa fac si concediul la mare de aceea e nevoie de mai mult spatiu.

 

PS: am primit cutia, abia astept sa o montez. Din calculele mele nu ar trebui sa depasesc in total 2m, ceea ce inseamna ca o pot parca in continuare in garaj :))

Link to comment
Share on other sites

Nu e rau dar totusi ii strica aspectul, si nu stiu cat de deranjant va fi la condus, azi mi-am facut si eu rezervare pt dubai, saptamana viitoare, am ales sa merg cu masina(1000 km), sotia abia asteapta sa treaca la volan(nu are voie la condus aici,in emirate poate), dupa vama va fi al ei chargerul 😀 Edited by arabu09
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

astazi am reusit sa montez extra portbagajul. not as bad as i was expecting :) :rolleyes:

 

Arata destul de bine. Ai idee ansamblu masina-portbagaj depaseste 2m inaltime? Prin Europa de vest( Franta, Italia) sunt foarte multe locuri( toll-uri, parcari subterane) unde nu poti trece daca inaltimea e mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Din calculele mele masina are acum cu tot ansamblul 1.97m:

masina 147cm

suport 13cm

cutie 37cm

 

Eu am parcare acoperita unde limita este de 2m.(cel putin asa zice la intrare)

Nu am avut probleme sa intru sau sa ies.

Insa de curiozitate am masurat in garaj si mi-a iesit cam 210 ca ar avea in realitate garajul.

Link to comment
Share on other sites

astazi am reusit sa montez extra portbagajul. not as bad as i was expecting :) :rolleyes:

...

daca ai fi intrebat inainte. :boast: Acel model "apropie" cutia de masina mai mult de masina si se aud curentii de aer mai putin... si indraznesc sa spun ca se asorteaza mai bine cu masina. :queen: Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

mda, nu mersi. Nu as vrea sa dau 1200 euro pe un astfel de set.

Sigur ca e scump la pretul ala.

Eu le-am luat acum 3 ani cu echivalentul a 370 euro. Care si acela era un pret mai mare decat "popularul" thule, dar eram in bani ;) ; si uram sa aud curentii de aer intre caroserie si bare..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma alatur si eu acum clientilor multumiti ce au trecut pragul garajului modest al lui Dan, garaj in care se afla un auto spa de calitate.

Multumesc si pe acesta cale inca o data pentru rabdarea de care Dan si echipa lui au dat dovada pe parcursul celor 3 zile de rasfat pentru masina mea. Recomand ! :goodjob:

post-73984-0-94818200-1469826748_thumb.jpg

post-73984-0-65311700-1469826749_thumb.jpg

post-73984-0-66924200-1469826750_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

DupĂŁ ceva timp fĂŁrĂŁ activitate observ cĂŁ nici seria 1 nu e ĂŽn siguranțĂŁ ĂŽn Berlin.Se pare ca au folosit același tipar. Trist...

Si mai trist este ca sunt multi ce susțin acest trend prin cumpĂŁrare de produse la negru.

post-73984-0-86278900-1472238375_thumb.jpg

post-73984-0-44627000-1472238388_thumb.jpg

post-73984-0-28097300-1472238403_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut

 

Am citit cu interes patanile tale din Berlin , destul de palpitant . Imi pare rau ptr ceea ce ai patit dar ma bucur ca pana la urma a fost totul oki si a platit asigurarea . Si eu locuiesc in Germania de cativa ani si asa ceva inca n-am vazut . Locuiesc intr-un oras mic (10000 locuitori ) sigur asta face diferenta . Am fost acum 2 ani in Paris si pe o strada , in drum spre hotel erau cca 7-8 masini de diferite marci care aratau cat de cat cu pozele postate de tine dupa intamplarile nevericite. Arata super bine masina . Are tot ce trebe.

Ai cumparat masina de la privat sau händler ? Si daca de la händler de la care ?

La cati mai multi km fara probleme .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.