Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

sunt tristi...nu pot scapa de povara vietii,de probleme,mica afacere merge prost... neveasta turuie in permanenta in dreapta, copii sunt galagiosi si se bat cu mancare pe bancheta din spate ,cainele a urinat in portbagaj,luneta e plina de bale,lateralele spate pline de mancare si maini murdare...

Se opreste la stop...in dreapta impreza STi...se face verde....in 5 secunde Impreza dispare in fata facandu-si loc printre alte masini....soferul nostru aproape ca lacrimeaza discret ..."Ce tampit am fost trebuia sa iau macar motorul 2l pe benzina,dar m-am luat dupa tampita asta cu dizelu eil,si mai e si 1.7....ca are Fane de la parter si consuma putin"

Iese din Bucuresti,cu degetu tremurand reseteaza OBC-ul ,dupa 30 de sec vede consum  5.3%...deja se simte mai bine,se pune o bariera ,incearca sa uite de Impreza de la semafor...si isi continua incet drumul spre tara ,la socrii...

Se pregateste moral pt combaterea permanenta cu tata socru care tocmai si-a luat logan,si mai mult a capatat prestigiu,nivel social in fata vecinilor cu dacii din 90

299780[/snapback]

partea proasta e ca la urmatorul semafor e iar langa tine sau mai rau,pe tine te-a oprit pt viteza..de aia nu mai conduc eu bmw-ul in oras,e mult mai bine cu punto si spre ciuda e60-cilor:)) ii si depasesc :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca as prefera si eu un touring RS4 B5 :blink:.

Nu as avea probleme cu sotia ... nu apuca sa vada consumul, copii ar fi mereu lipti de bancheta ...iar cainele a iesit de mult prin luneta la semafor.

Iar de ala cu Impreza cred ca si-ar vinde masina si ar cauta un touring.

 

0-100 KH: 4.9 s

post-4218-1193135681_thumb.jpg

Edited by secmun
Link to comment
Share on other sites

ai grija cum visezi la 525D :) .. e o masina pretentioasa si mai greu de intretinut ca 520D. daca totusi iti cumperi asa ceva ai grija sa fie din germania si km reali

301802[/snapback]

 

 

Nu cred ca e mult mai pretentioasa ca 520D ...poate doar un pic mai scumpa la piese. Problema e alta ...o sa fiu nevoit sa-mi cumpar e60(61) 525D sper sa fie la fel de fiabil ca si e39 cat despre cumparat am sa ma duc personal in germania la fel cum am facut si la actuala :blink:

Link to comment
Share on other sites

Daca e E60 go for it! Merita cu ochii inchisi. Mie-mi place mult 525u care il am acuma dar ma cam costat ceva intretinerea la el. La mine au fost ceva mai multe probleme care s-au adunat in timp.. doar ca tre sa fi atent ce iei in rest masina e super :blink:
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

ca sa raspund la intrebarea din titlu " de ce fuge lumea de break ?"

 

Din punctul meu de vedere este simplu de raspuns:

 

in "break" ne ducem "la groapa". Oricum astia au slogan "vrei nu vrei tot la noi ajungi"... asa ca...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu de ce fuge lumea, stiu doar de ce fug eu: nu-mi plac si n-am nevoie sa pot cara un frigider decat odata pe an, si atunci pot inchiria o dubita...

304460[/snapback]

 

:) Stai linisti nu cara nimeni frigidere cu BMW fie el si break ....dar intr-o vacanta/circuit cu masina mai ales cand ai 2-3 copii ai multe de carat :) eu cred ca daca romanul si-ar permite 2 masini atunci una din ele ar fi break. Eu pe a mea am pus anunt .....si suuuunt asa de mutli doritori :blink: de cred ca urmatoare nu va mai fi break :)

Link to comment
Share on other sites

:) Stai linisti nu cara nimeni frigidere cu BMW fie el si break ....dar intr-o vacanta/circuit cu masina mai ales cand ai 2-3 copii ai multe de carat :) eu cred ca daca romanul si-ar permite 2 masini atunci una din ele ar fi break. Eu pe a mea am pus anunt .....si suuuunt asa de mutli doritori  :blink: de cred ca urmatoare nu va mai fi break :)

304769[/snapback]

 

Eu nu stiu ce copii aveti voi, da fiica-mea de 5 ani, nu rezista la mai mult de 3-4 ore de drum. Cu DVD, cu muzica, cu ce vreti voi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu am un 318 i Touring din 2000, o masina buna cu o tinuta pe sosea...la fel de buna!

 

Nu am copii, sot..pisici, caini...elefanti si totusi mi-am luat un Touring!

 

Sunt multumita de ea, este o masina buna...care lasa si un 320 in spate :-)

 

@Tesio: Omule chill...nu te mai "balona" asa!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.