Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

Pai sa fii fericit :blink: da totusi esti ?

 

(p.s. vb maine probabil :))

 

esti de groaza mah!!!chiar unic....in ceea ce priveste provocarea.gandeste inainte de a tasta te rog si vezi ti de treaba ta

Link to comment
Share on other sites

Pai sa fii fericit :blink: da totusi esti ?

 

(p.s. vb maine probabil :))

 

esti de groaza mah!!!chiar unic....in ceea ce priveste provocarea.gandeste inainte de a tasta te rog si vezi ti de treaba ta

Nu te oftica asa :) eu glumeam :)

Link to comment
Share on other sites

CLS e urat de tot daca ai vazut filmu alien.. din spate fix asa e.. foarte urat.. la cei ce zic ca e frumos CLS touring le doresc ca cei de la BMW sa faca "conceptul CS doar in varianta touring si diesel"

 

referitor la e91.. trebuie sa recunoasteti ca A4 touring e mult mai frumos :blink:

Link to comment
Share on other sites

Un lucru devine din ce in ce mai clar ...n-o sa vedem prea multe domnisoare sau barbati nefamilisti conducand un break ...si cu atat mai putin un BMW :) (desi avem colege cu asa ceva in dotare care ar putea intari regula :blink: ..Liquima parca daca nu ma insel) N-a zis nimeni nimic de e61 ..sa inteleg ca va place mai mult ca e39 ? :)
Link to comment
Share on other sites

Un lucru devine din ce in ce mai clar ...n-o sa vedem prea multe domnisoare sau barbati nefamilisti conducand un break ...si cu atat mai putin un BMW :) (desi avem colege cu asa ceva in dotare care ar putea intari regula :blink: ..Liquima parca daca nu ma insel) N-a zis nimeni nimic de e61 ..sa inteleg ca va place mai mult ca e39 ? :)

 

eu sunt nefamilist :) si sunt foarte satisfacut ca mi am luat kombi!e ca si steptronicu la cutie....daca nu ai avut nu ai cum sa spui ca nu ti place...ca si mancarea....mai intai gusta !!!

Link to comment
Share on other sites

DTM esti culmea, cu ce se comporta mai bine un touring decat o limo "....daca nu ai avut nu ai cum sa spui ca nu ti place...ca si mancarea....mai intai gusta " ce inseamna asta..... ? ce avantaje aerodinamice are un touring ? sau cum vine asta ???? eu nu inteleg nicicum.. ce-s cu posturile de genu asta... hai sa-i dam pace... sa ne aruncam toti limo-urile si sa ne luam touring ca se comporta mai bine..
Link to comment
Share on other sites

DTM esti culmea, cu ce se comporta mai bine un touring decat o limo "....daca nu ai avut nu ai cum sa spui ca nu ti place...ca si mancarea....mai intai gusta " ce inseamna asta..... ? ce avantaje aerodinamice are un touring ? sau cum vine asta ???? eu nu inteleg nicicum.. ce-s cu posturile de genu asta... hai sa-i dam pace... sa ne aruncam toti limo-urile si sa ne luam touring ca se comporta mai bine..

 

mai roxy' pune si tu o suspensie sport nu cea OEM,pune si tu un paket de M pe masina,jante cat mai late si o sa vezi atunci cum se comporta o masina!

nu inteleg de ce sunt "culmea"...nu am spus ca e mai bun ca si limo'

daca ai fost prin germania 70% din masini sunt kombi....asta pt ca sunt mai frumoase ca si limuzinele :blink:)))

acum chiar ca te am atacat,corect?hai ca glumesc...fiecare isi cumpara ce are nevoie!dar nu accept ideea ca un limo sa fie muuult mai frumos ca si un kombi!!!total fals

ps:ce masina ai?

Link to comment
Share on other sites

DTM esti culmea, cu ce se comporta mai bine un touring decat o limo "....daca nu ai avut nu ai cum sa spui ca nu ti place...ca si mancarea....mai intai gusta " ce inseamna asta..... ? ce avantaje aerodinamice are un touring ? sau cum vine asta ???? eu nu inteleg nicicum.. ce-s cu posturile de genu asta... hai sa-i dam pace... sa ne aruncam toti limo-urile si sa ne luam touring ca se comporta mai bine..

 

mai roxy' pune si tu o suspensie sport nu cea OEM,pune si tu un paket de M pe masina,jante cat mai late si o sa vezi atunci cum se comporta o masina!

nu inteleg de ce sunt "culmea"...nu am spus ca e mai bun ca si limo'

daca ai fost prin germania 70% din masini sunt kombi....asta pt ca sunt mai frumoase ca si limuzinele :blink:)))

acum chiar ca te am atacat,corect?hai ca glumesc...fiecare isi cumpara ce are nevoie!dar nu accept ideea ca un limo sa fie muuult mai frumos ca si un kombi!!!total fals

ps:ce masina ai?

orice masina se comporta mai bine cand are suspensie sport si roti cu gume late indiferent daca e combi sau nu :)

Link to comment
Share on other sites

eu sunt nefamilist dar am nevoie mai tot timpul sa transport cate ceva,iar la e39 sedan deschiderea la portbagaj e nasoala:( stiu ca am avut si limuzina ca sa nu se lege carcotasii.Ce mai imi place la kombi e ca am suspensia pe perna de aer pe spate si nu se lasa daca pun ceva mai greu+ca la banii la care mi-am luat 530 imi luam doar 525 dc optam pt limuzina.. Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

pai tocmai daca nu am de transportat nimic si cumparaturile imi incap in portbagaj de ce sa ma complic ? de ce as pune suspensie sport pe touring daca pot sa pun pe limo... ? si in germania.. daca observi ca alea touring... cam toate au carligu pus... si unele mai au si remorca..

Pai nu accepti... ideea e ca uite si la e60.. se deseneaza limo.. si apoi deseneaza si "compromisul" uneori mai reusit alteori nu... nu am treaba cu nimeni , poate sa ia ce masina vrea, dar sa nu sara lumea pe mine ca imi iau limo.. pentru fite.. si sa fiu oarecum obligata sa-mi iau touring asa ca sa dea bine la oamenii cu familie, nu am obligatii, puteam sa iau Coupe sau cc.. ca nu sunt obligata sa fac pe taxi ptr prietene... .

Problema e ca in topicul acesta.. ca si in cel cu benzina vs diesel, cei cu limo de data asta sunt atacati de cei cu touring, nu e vina noastra ca nu avem nevoie de spatiu in plus... iertati-ne....

 

PS: cand o sa ma vedeti cu portbagaj pe masina carand blanuri de oaie, atunci sa sariti pe mine ca ptr fite mi-am lua tlimo si nu touring..

Edited by Roxana
Link to comment
Share on other sites

deci limo e ciorna cum ar veni.. ca barbatii ptr femei.. sau cum

 

vezi tu,ataci si nu ti dai seama!adica cei cu kombi trebuie sa care blana de oi?

se pare ca nu te ai uitat bine...sa vezi detaliile,la orice ora o sa fie un kombi mai special ca si o limuzina pentru ca sunt mai putine...dupa regula "de 3 simpla".

eu am kombi ca sa ma disting fata de cei ca voi...

cred ca,Costin a inteles ideea....nu va mai turati aiurea cand vine vorba de limuzine...

"nu e vina noastra ca nu avem nevoie de spatiu in plus... iertati-ne...." nu stiu cum sunt altii dar eu prefer sa am spatiu in orice situatie...de aia am masina ca sa mi rezolv "toate" problemele...nu sa iau masina lu varu sau pretena'

oricum 3 ul e46 sta prost la capitolu spatiu interior...asa ca sa incapa numai "poseta"...sau "lada de bass"

sa fiti iubiti!!!dragii mosului

 

LE:aaa si vad ca esti in inferioritate aici ca sa aduci asemenea acuzatii!!! eu zic sa ti retragi cuvintele...un sfat:cand o sa vedem o femeie presedinte ,posibil sa stea altfel situatia...dar pana atunci...sa nu ne uitam "gradele"

Edited by DTM
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca in topicul acesta.. ca si in cel cu benzina vs diesel, cei cu limo de data asta sunt atacati de cei cu touring, nu e vina noastra ca nu avem nevoie de spatiu in plus... iertati-ne....

 

PS: cand o sa ma vedeti cu portbagaj pe masina carand blanuri de oaie, atunci sa sariti pe mine ca ptr fite mi-am lua tlimo si nu touring..

 

Touring-ul nu este cumparat pentru spatiu in plus, nu cred, cel putin nu pentru asta am avut unul.

Si da, este adevarat ca soferii sunt uneori judecati dupa tipul de masina pe care o conduc. :)

Cei care conduc touring cara frigidere in fiecare zi, sau blanuri de oaie.Tot ce se poate, probabil exista si exceptii.

Si eu cred despre cei are conduc iarna cabrio fara hard-top, ca sunt niste taranoi, niste parveniti.Cabrio este masina pentru vara.Punct.Probabil exista si aici exceptii. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca in topicul acesta.. ca si in cel cu benzina vs diesel, cei cu limo de data asta sunt atacati de cei cu touring, nu e vina noastra ca nu avem nevoie de spatiu in plus... iertati-ne....

 

PS: cand o sa ma vedeti cu portbagaj pe masina carand blanuri de oaie, atunci sa sariti pe mine ca ptr fite mi-am lua tlimo si nu touring..

 

Touring-ul nu este cumparat pentru spatiu in plus, nu cred, cel putin nu pentru asta am avut unul.

Si da, este adevarat ca soferii sunt uneori judecati dupa tipul de masina pe care o conduc. :)

Cei care conduc touring cara frigidere in fiecare zi, sau blanuri de oaie.Tot ce se poate, probabil exista si exceptii.

Si eu cred despre cei are conduc iarna cabrio fara hard-top, ca sunt niste taranoi, niste parveniti.Cabrio este masina pentru vara.Punct.Probabil exista si aici exceptii. :blink:

rationamentul tau e tottal gresit...aia iarna cu cabrio sufera de caldura :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
...Si in afara de asta soferii de break sunt tristi...

 

haha... eu cred ca confunzi combi cu dric-ul...

 

 

 

 

 

Tristi ? =)) :twoup: da da mare dreptate ai ... sincer daca mi-a vedea fata acum .. ai vedea cat de trist sunt ... mai alesc cand am citit postul tau atat de trist ca am izbucnit in RAS ... cum poti spune tu asa ceva despre oamenii care au break nu inteleg .... sincer I Love My CAR !! si mai ales cand merg la vre-un gratar si in loc sa-mi iau cortul cu mine imi iau masina , pliex bancheta intind sacul de dormit ... si .... aburesc GEAMURILE =)) asa ca daca nu esti in situatie sincer nu mai vorbi ca suntem tristi!

Link to comment
Share on other sites

Pai eu am 3 ....copii :D deci pune 5 persoane + bagaje + carucior si ce mai ai nevoie si-ai sa vezi ca nu prea e spatioasa masina in 3 volume :twoup: ...si nici nu ma asteptam sa fie posesori de touring la 21 de ani :D ...frumoase si Audi ...mai ales modelul nou de A6 break :twoup:

 

 

Na ca mai e unu ... bine am 22 de ani nu 21 el cred ca are acum 23 cand a postat avea 21 ... :D soooo eu sunt multumit si foarte indragostit de masina mea

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

la 19 ani cati am imi plac turingurile . Cei drept nu toate dar multe din ele sunt frumoase(aici excludem mercedesu, jaguaru , saabu)in rest mi s par chiar f ok:) Cei drept in locul masinii care o am preferem o limuzina dar asa a fost sa fie. Mandru sunt CA COnduc BMW.

 

PS: e asa urata?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.