Jump to content

Sfaturi...cat de mici


IEPU

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MI se pare super aiurea sa te intrebe cineva ce sa aleaga intre o lamaie si o portocala si tu sa ii zici un pepene!

Clar a 2-a varianta e mai buna pt k motoarele M 43 sunt mai evoluate, nu mai au curea au lant, etc! Si nici nu o simti mai multa putere intre cele 2 modele! Diferenta e aproape insesizabila!

Afirmatii de genul ku 316 "te face si Clio" sunt kestii puerile de copii teribilisti kre nu pot fi luate in seama! Banuiesc ca nu-ti iei mashina ca sa vezi pe cine "faci" sau sa "te dai" ku toti la stop!

116190[/snapback]

dc tie iti place sa mergi ca bosorogi cu 80km/h in afara nu mai da sfaturi. da stiu iti iei bmw sa pleci ultimul de la stop. iti iei bmw 316 sa ai TAMBURI PE spate si sa te chinui sa prinzi 170km/h. Da ai bmw economic? Tu tot ras de 316 ai?

Link to comment
Share on other sites

    - are ABS si airbag, cei drept doar la sofer

 

In rest, ramane de vazut si de testat.

116234[/snapback]

 

cred ca ABS-ul e si la pasageri :blink:

 

Si eu as merge pe un e36 facut dupa 95....

Daca stai sa alegi intre 316 si 318, probabil ca nu cauti o masina de facut liniutze cu ea.. . (ai fi cautat de la 320 in sus). In cazul asta ma gandesc ca diferenta de putere intre 316 si 318 nu are prea mare relevanta pentru tine.

Deci masina mai noua. Daca nu e lovita dreapta fatza (mi se pare ca vad o diferenta intre capota si decorul farului...)

Link to comment
Share on other sites

Daca nu e lovita dreapta fatza (mi se pare ca vad o diferenta intre capota si decorul farului...)

116351[/snapback]

nu... sunt aproape sigur ca ma-nsel.

 

Anyway, vazute si testate!

 

In principiu, oricat ai cauta cu google, eu zic ca gasesti o parere unanima: e36 dupa 95 e de preferat, din motivele enumerate deja si in acest topic.

Link to comment
Share on other sites

dc tie iti place sa mergi ca bosorogi cu 80km/h in afara nu mai da sfaturi. da stiu  iti iei bmw sa pleci ultimul de la stop. iti iei bmw 316 sa ai TAMBURI PE spate si sa te chinui sa prinzi 170km/h. Da ai bmw economic? Tu tot ras de 316 ai?

116350[/snapback]

 

nene esti calamitate...pai saracul om vrea sa aleaga intre 2 masini si pune pozele si caracteristicile si tu tot ii dai cu 6 cilindri... daca momentan are bani doar de atat ce naiba ai cu el... desigur ca toti am vrea niste 6 cilindri sub capota si peste 150 de CP si eventual full option ca sa fim shmecheri plus vreo 3 woofere sa auda si vecinii din satul de peste deal muzica dar deocamdata avem alte restrictii... sincer vorbind la banii lui isi poate lua un ursulet super musculos dar la care nu garanteaza nimeni functionarea fara probleme pe perioada mai mare de 6 luni sau o masina mai noua dar cu motor mai mic in care are un oarecare comfort... deci e clar, omul ne-a dat de ales intre 2 masini si atat, restul sunt discutii pe alte teme si nu isi au locul aici...:blink:

Link to comment
Share on other sites

nene esti calamitate...pai saracul om vrea sa aleaga intre 2 masini si pune pozele si caracteristicile si tu tot ii dai cu 6 cilindri... daca momentan are bani doar de atat ce naiba ai cu el... desigur ca toti am vrea niste 6 cilindri sub capota si peste 150 de CP si eventual full option ca sa fim shmecheri plus vreo 3 woofere sa auda si vecinii din satul de peste deal muzica dar deocamdata avem alte restrictii... sincer vorbind la banii lui isi poate lua un ursulet super musculos dar la care nu garanteaza nimeni functionarea fara probleme pe perioada mai mare de 6 luni sau o masina mai noua dar cu motor mai mic in care are un oarecare comfort... deci e clar, omul ne-a dat de ales intre 2 masini si atat, restul sunt discutii pe alte teme si nu isi au locul aici...:blink:

116407[/snapback]

tu scrii asa ca sa faci posturi. Dupa cum vezi postul meu se adrea unui anumit membru, nu tie si nici celui care posteaza. Asa ca nu te mai baga in seama cu mine si imi raspunde la replicile mele

Link to comment
Share on other sites

tu scrii asa ca sa faci posturi. Dupa cum vezi postul meu se adrea unui anumit membru, nu tie si nici celui care posteaza. Asa ca nu te mai baga in seama cu mine si imi raspunde la replicile mele

116411[/snapback]

 

 

amice nu vezi ca pe aici sunt vreo 3-4 oameni care incearca sa te scoata de pe aratura in care te zbati si nu vrei sa iesi... omu nu te-a intrebat ce vrei tu ci ce sa aleaga intre acele 2 masini...

 

nu te chinui sa-mi raspunzi ca ti-am dat deja ignore...:blink: have phun...:)

Link to comment
Share on other sites

dc tie iti place sa mergi ca bosorogi cu 80km/h in afara nu mai da sfaturi. da stiu  iti iei bmw sa pleci ultimul de la stop. iti iei bmw 316 sa ai TAMBURI PE spate si sa te chinui sa prinzi 170km/h. Da ai bmw economic? Tu tot ras de 316 ai?

116350[/snapback]

NU pot sa ma abtin,Kosty;BMW reprezinta tot ce iese din acea fabrica,chiar daca este un 316 ori un 760i :blink: Deci va rog din suflet nu mai spuneti ca 316 ori 318 nu-i BMW si cele cu 6cil ori peste 150CP sunt BMW-uri.Nu vreau sa te atac dar cred ca la cei 6 ani de cand ai carnet nu ai o asa vasta experienta in ale condusului ori in motoare.Posibil sa si gresesc si atunci cer scuze.Nu avem drumuri in tara pentru a merge cu 170 ori sa probam 200-300CP.Nu ai ramas niciodata pe ganduri cand ai trecut pe langa o masina facuta varza si cu ce a mai ramas din bord plin de sange???NU ai mai avut ocazia sa stai de vorba cu cineva care sa-ti spuna ca ar da tot din lume sa poata da timpul inapoi ca sa aiba posibilitatea sa reduca viteza si sa nu fie nevoit sa ramana in carucior pe restul zilelor???Uneori 2secunde de teribilism reprezinta o viata f....ta.Bosorogii au ajuns la varsta lor pentru ca de 90% ori au ajuns acasa ,chiar daca au facut 1 ora mai mult.Nu-l cunosc pe Alexxx dar singurul lucru care-l pot spune ca a dat un raspuns lui IEPU de 100 de puncte si tu l-ai atacat in mod gratuit :).Cer scuze si tie si administratorilor pentru acest raspuns dar nu am reusit sa ma abtin

Link to comment
Share on other sites

cred ca cel mai mult conteaza cum te face masina respectiva sa te simti....

116461[/snapback]

 

 

ce nu-mi place gandirea asta.......cum zice romanu....la ce-ti trebe asa motor mare...aaa...consuma mult....nustiu ce.....si asa pe drumurile noastre nu stiu ce...(cenzurat).....mai conteaza alte chestii...dar asta numa un pasionat le stie....si nu toti is si pasionati... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce nu-mi place gandirea asta.......cum zice romanu....la ce-ti trebe asa motor mare...aaa...consuma mult....nustiu ce.....si asa pe drumurile noastre nu stiu ce...(cenzurat).....mai conteaza alte chestii...dar asta numa un pasionat le stie....si nu toti is si pasionati... :)

116464[/snapback]

 

 

feeling BMW= caroserie+motor+dinamica sasiului+finisaje+accesorii+istorie+distinctie

 

dupa cum vezi eu am enumerat vreo 7 lucruri diferite care duc la feelingul BMW. fiecare dintre noi da importanta mai mare unuia dintre ele dar ele impreuna inseamna BMW.... daca tu sa zicem vrei motor mare poti sa-ti iei si un Chevrolet Corvette si sa ai un 4 litri minim sub fund si sa rupi... din punctul meu de vedere motorul reprezinta procentual exact 100 impartit la 7 adica vreo 14,5 %... :blink: cand mi-am luat BMW m-a interesat feelingul pe care ti-l da aceasta masina iar dupa cum ti-am zis asta e o chestie de suma de lucruri... sa nu-mi spui ca tu ai merge cu motorul de la BMW pus pe o dacie... sau eventual pe un Cielo...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

nu domnule Calin...nu ai inteles nimic.Sunt oameni carora le place dacia...loganul...si nu vor sa auda de masini straine.Sunt oameni carora le plac masini cu motoare mici...asta e.Toate chestia e cum te simti in masina respectiva,daca iti place sau nu,daca iti place senzatia si suporti consturile unui motor puternic...etc

PS:eu personal conduc un V8 de 3,6 L...asta asa ca poate iti schimbi impresia despre gandirea mea

Link to comment
Share on other sites

feeling BMW= caroserie+motor+dinamica sasiului+finisaje+accesorii+istorie+distinctie

 

dupa cum vezi eu am enumerat vreo 7 lucruri diferite care duc la feelingul BMW. fiecare dintre noi da importanta mai mare unuia dintre ele dar ele impreuna inseamna BMW.... daca tu sa zicem vrei motor mare poti sa-ti iei si un Chevrolet Corvette si sa ai un 4 litri minim sub fund si sa rupi... din punctul meu de vedere motorul reprezinta procentual exact 100 impartit la 7 adica vreo 14,5 %... :blink: cand mi-am luat BMW m-a interesat feelingul pe care ti-l da aceasta masina iar dupa cum ti-am zis asta e o chestie de suma de lucruri... sa nu-mi spui ca tu ai merge cu motorul de la BMW pus pe o dacie... sau eventual pe un Cielo...

116467[/snapback]

Perfect adevarat,ai facut o caracterizare de milioane pt. un BMW

Link to comment
Share on other sites

ce nu-mi place gandirea asta.......cum zice romanu....la ce-ti trebe asa motor mare...aaa...consuma mult....nustiu ce.....si asa pe drumurile noastre nu stiu ce...(cenzurat).....mai conteaza alte chestii...dar asta numa un pasionat le stie....si nu toti is si pasionati... :blink:

116464[/snapback]

Ce chestii mai conteaza Caline?Pentru ca sunt si eu destul de pasionat,dar am si alte criterii pentru care judec o masina,nu numai putere si viteza :)

Link to comment
Share on other sites

amice nu vezi ca pe aici sunt vreo 3-4 oameni care incearca sa te scoata de pe aratura in care te zbati si nu vrei sa iesi... omu nu te-a intrebat ce vrei tu ci ce sa aleaga intre acele 2 masini...

 

nu te chinui sa-mi raspunzi ca ti-am dat deja ignore...:) have phun...:)

116428[/snapback]

sa inteleg ca tu tot 316.i ai. Din ala cu tamburi pe spate :). Aporpo: cum e sa ai jante pe bmw si sa se vada tamburul pe spate? :blink: asa ca la bmw tau

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.