Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. PĂŁi da dar asta Âşi pentru cĂŁ E36 este un model destul de vechi cumpĂŁrat ĂŽn general de cei care nu-Âşi permit un E46 Âşi care de multe ori nu-Âşi permit nici o maÂşinĂŁ cu adevĂŁrat. ExistĂŁ Âşi pasionaĂži de E36 ĂŽnsĂŁ acestea sunt cazuri mai rare.
  2. Eu nu ĂŽnĂželeg cum pot fi la fel dacĂŁ au denumire diferitĂŁ iar denumirea nu este una comercialĂŁ ci aratĂŁ vascozitatea la cald Âşi la rece. PoĂži sĂŁ-mi explici?
  3. Nu ar fi mai bine sĂŁ mergi la un tinichiger? :)
  4. Mã rog, mi se pare destul de puÞin probabil ca o maºinã din Europa sã fie utilizatã În US ºi apoi sã se Întoarcã În Europa. Ai pus-o deja la vânzare? Am vãzut-o pe 4tuning...
  5. PricepuĂži cei de la Filaret: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...;fg=15&hl=3 :)
  6. ExistĂŁ Âşi service-uri unde poĂži asista la reparaĂžii.
  7. PoĂži comanda altul, costĂŁ vreo 30 Ron.
  8. Nu au toate E60-urile 525d filtru de particule. Cele din 2003 nu au filtru de particule Âşi sunt Euro 3.
  9. S-o stãpâneºti sãnãtos! O Înmatriculezi pânã la urmã? P.S: BMW Încã face maºini adevãrate.
  10. Arată interesant cu semnalele din far vopsite. Ştii că ziceai la o ĂŽntâlnire că maşina fost făcută pentru US, eu zic că e de Europa toată ziua. S-o stăpâneşti sănătos!
  11. Problema e cã la noi, majoritatea E36-urilor care valoreazã 2000 euro sunt vândute la 4-5000 euro iar cele care chiar valoreazã 4000-5000 euro nu sunt importate decât foarte rar.
  12. E un preĂž realist. Pare foarte mic datoritĂŁ preĂžurilor exagerate de la noi.
  13. http://img252.imageshack.us/img252/8232/urgentabmwclubsh8mi8tj9.jpg
  14. Cu siguranÞã este un tampon pentru cric. ªi eu am pierdut unul ºi a trebuit sã comand unul nou. ªtiu foarte bine cum aratã.
  15. Acest volan s-a pus Âşi pe E39 prefacelift, aÂşa am Âşi eu pe maÂşinĂŁ. Este posibil cĂŁ doar M3-urile E36 din ultimii ani sĂŁ fie dotate cu acest tip de volan. http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?mode...hg=32&fg=35
  16. Vopsirea reperului este absolut necesarĂŁ dacĂŁ doreÂşti calitate maximĂŁ.
  17. Sunt de părere că o maşină care circulă ĂŽn Germania parcurge acelaşi număr de km ĂŽn jumătate din orele de funcţionare ale unei maşini care circulă ĂŽn România şi care parcurge acelaşi număr de km. Dacă adaugi praful, combustibilii de proastă calitate şi uzura datorată traficului extrem de aglomerat, schimbul uleiului la 10 000 km devine o necesitate.
  18. E un tampon pentru cric. Ai câte unul pe prag lângă fiecare roată. Cineva l-a pus acolo. Cred că la vreo vulcanizare l-au dat jos din greseală şi l-au băgat sub scaun.
  19. Poate să fie doar o problemă electrică cauzată de un alternator uzat. Este posibil ca atunci când tensiunea electrică este scăzută să intre cutia ĂŽn Trans Failsafe Mode. Ar trebui să pui maşina pe tester.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.