Jump to content

Viper05

Contributors
  • Posts

    4429
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    71

Everything posted by Viper05

  1. clk era mai ieftin ca pret de pornire?(cand era nou) decat e-coupe? @ogar nu renteaza nici cu hard top.inseamna ca ai loc in porbagaj ioc toata iarna sincer eu in romania nu as cumpara un cabrio, chiar nu-i vad rostul, il poti folosi maxim 2 luni pe an in opinia mea si iti spun de ce.vara nu poti merge decapotat doar dimineata devreme(7) si seara dupa 20, in timpul zilei te ia dracu la stopuri decapotat la 30 grade plus cu soarele in cap eu acuma stau in uk, si aici e plin de cabrio.la inceput chiar nu pricepeam ce dracu isi cumpara toti cabrio, dar dupa cateva luni am inteles, nu au nici iarna atat de rece ca noi , nici vara atat de calda ca noi, deci poti sa o freci in cabrio 8 luni pe an eu pe caldurile din ro vara prefer sa am toate geamurile sus si AC, nu sa ma bata soarele in cap si sa transpir ca un bivol, sa ma ard de orice plastic din masina ca am cabrio.probabil daca nu as avea ce face cu banii as cumpara un cabrio care are hard top in loc de soft top, cum e e93 de exemplu, dar nu-i vad nici un avantaj in ro.
  2. gresit a fost inlocuit de E-coupe @ogar un cabrio nu renteaza sa-l ai ca prima masina, cel putin nu in romania unde ai temperaturi si de -20 grade, intr-o tara cu clima calda tot anul ar merge dar la noi nu.
  3. DSf daca e asa varza cutia DSG de ce si bmw foloseste pe M5 o cutie similara? de ce nu foloseste cutia de pe bentley continental gt?
  4. drive eu ii raspundeam colegului care compara DSG cu un steptronic normal.nu am afirmat ca noile cutii in 8 ar fi nasoale, dar nu au cum sa fie peste un DSG din cate stiu pe noul m5 e tot un DSG numit altfel bineinteles, dar principiul e acelasi ce-mi palce mie la VAG este ca poti opta pentru acest DSG la motorizari relativ mici si fara sute de cai putere, pe cand la bmw nu poti face asta, cel putin nu puteai, si nu la motoare sub 3000cc
  5. dsg e cel mai tare, de departe nici nu-l poti compara cu un steptronic normal
  6. tu crezi asta pentru ca nu sti ca superior nu are grad de comparatie.deci ori e superior ori nu e. cu alte cuvinte ce crezi tu e gresit :frantics:
  7. pick me pick me pick me http://2.bp.blogspot.com/-whs5ygV-AsY/Tb87sPN0vPI/AAAAAAAAAaY/Fkj5Y3yIRmo/s1600/couch5.jpg la asta se referea?
  8. sunt foarte fericit, acuma masina mea valoreaza dublu da mercedes sunt adevarate canapele pe roti, mai ales amg-urile, sls ai dreptate
  9. dupa cum a reactionat o sa zica ca nu e adevarat, si ca el stie mai bine nu vezi ca a dat-o direct in conspiratie ca altii nu-si pot vinde coupe-urile si fabrica zvonuri despre masina lui, 1000 euro, si alte copilarii
  10. normal ca se poate conduce economic, si un ferrari se poate conduce economic intrebarea mea e cum dracu conduci ecologic?
  11. dinescu ia ceva medicamente si calmeaza-te la o verificare dupa VIN aia apare, masina a fost inundata, citeste topicul http://www.bmwclub.ro/forums/topic/102729-vand-bmw-330ci-e46-2006/ imi pare rau ca ai luat tzeapa PS am castigat pariul? o dai gratis?
  12. nu conteaza ce volan ai, conteaza din ce an e masina,si daca airbagul ala e dual-stage sau nu
  13. in deapta sus parca ai media de la toti utilizatorii
  14. pai taxa asta nu e neaprat sa aduca bani la guvern, mai mult e ca o completare a taxei de poluare ca sa nu mai poata fi atat de usor de castigat in instanta
  15. e model individual :hyper:
  16. aici are 135 acolo are 140 normal km mai putini pret mai mare
  17. sincer nu as cumpara o masina doar pentru ca proprietarul schimba uleiul de 3 ori mai repede decat e nevoie. cand bmw spune sa schimbi uleiul la 30k inseamna ca au facut niste teste si uleiul ala isi face treaba macar pentru 35k, dar ca sa fie in regula au zis 30k.acuma vi tu si zici ca nu e bine ca trebuie la 10k ca asa faci tu.din partea mea poti sa-l schimbi la fiecare mie de km dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i recomanzi altcuiva sa faca la fel.cand ai spus ca il schimbi la 10k credeam ca ai ceva motive serioase e ca si cum schimbi cauciucurile la fiecare 5k pe motiv ca drumurile din romania sunt proaste LE c.saitz eu nu spun ca e bine sau rau ce faci, doar mi s-a parut curios ca schimbi uleiul de 3 ori mai repede fara nici un motiv pertinent, asta cu praful nu tine, ala nu intra in motor, si daca chiar afecteaza ceva afecteaza orice altceva numa uleiul nu
  18. pai bmw cand a recomandat 30k nu s-a gandit ca mergi prin oras? lasa consumabilele aftermarket, intreb de ce nu e bine sa faci cum zice cartea
  19. de ce e bine sa schimbi de 3 ori mai repede decat spune cartea?
  20. sincer daca as fi in locul tau as pune masina la 4000 si la revedere, mai bine pierzi acum 1000 euro decat sa pierzi toti 5000 daca nu lasi mai jos ramai cu ea si o sa-ti para rau.faci cum faceau aia cu brazii de craciun, in data de 24 dec tot tineau la pret, mai bine arunca bradul la gunoi si pierdea cateva sute de lei decat sa mai lase 10 lei
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.