Jump to content

Un vis implinit


C_o_s_m_i_n

Recommended Posts

In f10,buzunarele la usi sunt mai mici,cotiera si mai mica,plus ca stau cu telefonul in mana :)) ca nu am unde sa il pun la vedere,iar in portbagaj nu mai exista spatiul ala de la roata de rezerva

Pentru drumuri mai lungi mi-am cumparat o tampenie cu magnet(pt telefon) care vine prinsa pe gurile de aerisire,dar estetic nu pot sa zic ca imi place

P.S. De la ce e compresorul?ca nu am fost atent :blush:

L.E. Aha,compresorul pt roti banuiesc

Edited by Marius05
Link to comment
Share on other sites

Ah, buna idee. De cand am compresor si pe mine ma strezeasa ca se tot misca prin spate.

 

Trebuie sa-mi pun si eu asa ceva. de unde le-ai luat ?

 

Legat de F10, deja mi se pare banal. Nu stiu de ce dar cu alte modele nu mi s-a parut la fel. Adica mi se pare inca fain un E39, interesant sa te uiti la el. Idem un E60 sau E65 sau un X6. La F10, nimic. Si nici la F01 :( Ma refer la partea de design interior si exterior nu la tehnologii sau alte minuni.

Link to comment
Share on other sites

Nasol ce aud... Eu special m-am uitat in cotiera de F10 si mi s-a parut mai mare. Sau doar la F01 e mai mare?

Compresorul e de Audi. Asa l-am primit. E bine sa fie... pentru acea zi din an in care gasesti vreo roata moale si nu-ti vine sa scoti rezerva.

 

Bala, de unde am luat ce? Suportul e construit de mine, cu o brida de scaun de pe vechea Dacie, dar e perfecta.

Acelasi gen de suport il am si la al doilea triunghi. :)

 

http://b9.is.pp.ru/c/cosmin34/6/45143746cve.jpg

 

LKY, in weekend am dat o tura de BSD de la Sonax. Arata foarte bine. O sa vad cum se prezinta si daca mai e nevoie de altceva.

Link to comment
Share on other sites

Eu am lipit de cutia compresorului 2 arici de la mocheta , am folosit pe cei de la covorase mai exact partea de plastic am taiat doar varful care se insuruba in mocheta .Si am prins compresorul undeva de mocheta , rezista fara problema . La fel am procedat si cu o trusa de scule e atasata de scaun spate . Nu misca de acolo .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am montat in sfarsit si CIC-ul. Dar trebuie sa fac update la amplificator (sper ca doar atat) pentru ca nu am sunet.

Insa mai e un lucru care ma deranjeaza. La CCC puteam distribui ventilatia simultan pe toate cele 3 iesiri (parbriz, corp si picioare). Exista o setare INDIVIDUAL.

La CIC sufla pe toate 3 iesirile doar pe setarea AUTO. Dar atunci nu ai acces la intensitatea aerului, il lasi sa bage cum are pofta.

In rest poti activa doar cate 2 iesiri simultan. Asa e CIC?

 

http://b9.is.pp.ru/c/cosmin34/1/45610311qYU.jpg

http://b9.is.pp.ru/c/cosmin34/0/45610310nOi.jpg

 

De asemenea, la pasager nu mai apare reglajul temperaturii, e totul gri. E normal?

 

http://b9.is.pp.ru/c/cosmin34/9/45610309poC.jpg

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Probabil amplificatorul audio are un firmware prea vechi pentru CIC si nu comunica.

Update-ul de soft se face doar pe fibra optica. Inca n-am gasit unde... ca aici n-are nimeni scule.

Sau la reprezentanta, dar aia fac la toata masina si nu stii daca crapa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.