Jump to content

Profilul Politistului Român


Ziggye

Recommended Posts

Bad Kip, bad!

 

Dintr-un bad mai poti face un good. Dintr-un good, aproape niciodata un bad. Deci, bad to the bone, beibi, bad to the bone. :rolleyes:

 

 

pe masura muncii depuse si rezultatelor avute, nu doar asa de dragul fluturasului.

 

Evident.

Link to comment
Share on other sites

Radem, glumim, dar @max avea dreptate. Totul pleaca de la bani. Daca am avea si noi salarii decente, poate ca am avea, in adevaratul sens al cuvantului, politie, sanatate, educatie, economie, etc. Bineinteles, si cu toti banii din lume, unii tot ca niste melteni si-ar desfasura activitatea, dar, in naivitatea mea, vreau sa cred ca, in conditii de salarizare ideale, procentul acestora ar fi unul insignifiant.
Link to comment
Share on other sites

si daca azi ar creste boc salariile cu 100%,tot nu s ar schimba nimic

 

e ca si povestea cu ursul la miere.cine a bagat mana o data,o va face intotdeauna.e nevoie si de o schimbare de mentalitati.poate si de generatii

Link to comment
Share on other sites

eu vreau sa cred ca inca suntem intr-o tranzitie, dupa atatia ani de comunism, iar intr-un final (cand o fi, daca o fi) in Romania sa fie apreciata si incurajata valoarea si munca, nu toate smenurile de a face bani peste noapte (legal sau nu).

 

Desi nu prea suntem pe drumul cel bun, vezi generatiile care vin din urma (interlopi,manelisti, copii de bani gata, % BAC etc).

 

cred ca vorbim de un cancer metastazic care se dezvolta putin cate putin....chimioterapia e deja inutila!

 

Doamne ajuta!

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

eu n-am intampinat niciodata prb cu politia.

ce oferi, aia primesti.

am vazut multi "cavaleri" de barbati, noul trend al romaniei: romanul tiganizat, cu gura mare si voce guturala, cu o bata n portiera si un scuipat pregatit in gura, care se da jos din masina vociferand, nu maxime filozofice, ci repetand cand ramane in pana de idei, bietul organ sexual masculin, cu pumnii stransi, gata sa dea una din frundu' gradinii, catre orice victima iese in cale: copil, femeie, batran, politist. asta in loc de salut, pt politistul ghinionist, care isi face treaba. vorbesc de "gagiul" care nici macar tigan nu e. are oricum o replica, varianta feminina cu colaci la urechi si fredonand o manea la volan, cu ochelari de soare, invariabil unghii lungi, de fapt, caat mai lungi si tipica privire plina de scarba si mestecand guma: diva romanizata.

 

dc as fi politist, as proceda cu astfel de specimene, cum au procedat nemtii cu tiganii: au tras in ei cand nu s-au supus.

 

interesant e ca astfel de oameni nu sunt tigani. sunt chiar romani. ca si sange.

din ce in ce mai multi.

analfabeti. si ei si ele.

 

avand in vedere ca romanii sunt asa in 90% din cazuri, putem deci generaliza ca asa sunt si politistii, profesorii si doctorii, precum si politicienii. ca doar de unde sa iasa altii?

gaina iese din ou si oul din gaina.

Link to comment
Share on other sites

eu n-am intampinat niciodata prb cu politia.

ce oferi, aia primesti.

am vazut multi "cavaleri" de barbati, noul trend al romaniei: romanul tiganizat, cu gura mare si voce guturala, cu o bata n portiera si un scuipat pregatit in gura, care se da jos din masina vociferand, nu maxime filozofice, ci repetand cand ramane in pana de idei, bietul organ sexual masculin, cu pumnii stransi, gata sa dea una din frundu' gradinii, catre orice victima iese in cale: copil, femeie, batran, politist. asta in loc de salut, pt politistul ghinionist, care isi face treaba. vorbesc de "gagiul" care nici macar tigan nu e. are oricum o replica, varianta feminina cu colaci la urechi si fredonand o manea la volan, cu ochelari de soare, invariabil unghii lungi, de fapt, caat mai lungi si tipica privire plina de scarba si mestecand guma: diva romanizata.

 

dc as fi politist, as proceda cu astfel de specimene, cum au procedat nemtii cu tiganii: au tras in ei cand nu s-au supus.

 

interesant e ca astfel de oameni nu sunt tigani. sunt chiar romani. ca si sange.

din ce in ce mai multi.

analfabeti. si ei si ele.

 

avand in vedere ca romanii sunt asa in 90% din cazuri, putem deci generaliza ca asa sunt si politistii, profesorii si doctorii, precum si politicienii. ca doar de unde sa iasa altii?

gaina iese din ou si oul din gaina.

 

Senzational!!! Trebuie sa te apuci de scris (daca nu ai facut-o inca!):laugh: Si, pe cuvant, nu glumesc!!!

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa nu exagerati...

Sunt si politisti corupti...mai ales cati arata pe la tv, insa sa stiti ca multi nu sunt. Totul pleaca de la saracia din tara asta, cum am spus si mai sus. Insa ganditi-va la altceva, si anume la impactul asupra vietii .

Te duci la un doctor, sa te operezi de apendicita, daca nu ii bagi 5 milioane, te opereaza in scarba si apoi nu mai trece pe la salon. DACA faci vreo infectie dupa ? Vin asistentele ...clar, DOAR DACA LE BAGI 10 RON ! Sa nu vad exemple, cu domne eu nu am dat, sunt FOARTE RARE CAZURILE . Duceti-va la spitalul Ministerului Justitiei, ducetiva la spitalul carol davila, si muuulte altele. E in risc viata ta pt o spaga !!! Nu pt o amenda sau pt un permis...

Si muulte alte exemple...din viata de zi cu zi...

Eu nu sunt adeptul coruptiei in politie, e ceva ce trebuie stopat, si se incearca si incet incet o sa se reuseasca, insa mai ganditi-va ca un agent de circulatie sta la coltul strazii si cum cred cei de pe forum si se umple de spaga :) , din cate au vazut ei probabil...acela are salariu de 20 de milioane. Altul se bate cu tiganii la post la politie la Sintesti, pe 20 de milioane azi poate exista, maine poate fi taiat, urmarit, rapit copilul, ca lumea e rautacioasa. E un risc foarte mare, iti poti pierde viata . Cazurile astea nu se vad? Altul sta in strada in Bucuresti la odrine publica, asista la vreun scandal poate fi oricand injunghiat !!! pe 20 de milioane amarate, poate MURI ORICAND.

Hai sa fim realisti....pt 20 de amarate de milioane, si in Germania pt 2500-3000 de euro. Nu mai zic, de politistii care fac naveta 50 de km pana la locul de serviciu la post de politie, cine le plateste deplasarea? Mai scadem 5 milioane din acei 20, mai scadem o rata, si ramane cu salariu de 6 mil :)) mai cereti-i lui garcea sa nu fie corupt !!! vamesilor, doctorilor, celor din primarii, de la taxe, de la finante, de la AND, si multi altii ...

Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

acum stiu ca m am inserat misheleste in barlogul masculilor, dar da mi si mie mkr o sansa, pana sa mi primesc dushul de ironii.:)

 

100% esti baiat, mai exact o clona.

In orice caz, nu ma baga in seama, continua: avand in vedere ca romanii sunt asa in 90% din cazuri, putem deci generaliza ca asa sunt si politistii, profesorii si doctorii, precum si politicienii. ca doar de unde sa iasa altii?

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Daca stam sa comparam politistii cu restul categoriilor sociale, nu e deloc cazul sa-i plangem.

Asa ca mai lasati-o moale cu osanalele la adresa lor.

 

Ca printre ei exista un procent mic sau foarte mic de oameni super ok, dedicati meseriei si alte alea, asta e altceva. Dar in general sunt hahalerele hahalerelor. Iar cei mai prosti dintre ei sunt... sefii lor. Prin prosti a se intelege corupti, manjiti, etc.

 

Daca la conducerea politiei sau daca in posturile de conducere ar fi oameni integri, imediat pacalicii astia mai mici ar schimba macazul dar asa... daca sefu fura, ei de ce sa nu fure...

Link to comment
Share on other sites

nu ca ar avea vreo relevanta..dar cine-i taticul lor? igas...deci, toate cuvintele sunt de prisos! inafara politistilor care isi fac treaba, restul gaborilor sunt ori prosti/oligofreni/cu sechele de militieni, ori mai hoti ca hotii/rau intentionati/perversi/infractori legitimi.

 

repet, tot respectul celor care nu se uda cand vad o bancnota de 50/100/200 ron....100e....10000e (mai multe, la cel mai inalt nivel).

Link to comment
Share on other sites

100% esti baiat, mai exact o clona.

In orice caz, nu ma baga in seama, continua: avand in vedere ca romanii sunt asa in 90% din cazuri, putem deci generaliza ca asa sunt si politistii, profesorii si doctorii, precum si politicienii. ca doar de unde sa iasa altii?

 

LOL

 

 

de ce as fi baiat?

 

nu ca ar avea vreo relevanta..dar cine-i taticul lor? igas...deci, toate cuvintele sunt de prisos! inafara politistilor care isi fac treaba, restul gaborilor sunt ori prosti/oligofreni/cu sechele de militieni, ori mai hoti ca hotii/rau intentionati/perversi/infractori legitimi.

 

repet, tot respectul celor care nu se uda cand vad o bancnota de 50/100/200 ron....100e....10000e (mai multe, la cel mai inalt nivel).

 

 

cu tot respectul, dar TOATA lumea se uda la o anumita bacnota, pentru ca toti oamenii au un pret.

Link to comment
Share on other sites

daca replica aia a fost una tipica unei femei a ta a fost cea tipica unui misogin...ce poti sa iti vinzi daca nu si pricipiile, e ca si cum ai zice "ma prostituez dar eu de fapt sunt impotriva acestui lucru"... :hmm: , cred ca tu esti cel care a vazut prea multe filme! Chiar are toata lumea un pret, totul e sa stii in ce circumstante sa faci oferta! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.