Jump to content

E30 320is coupe


noname!

Recommended Posts

Am zis sa fac un topic la noua mea achizitie, cumparata aseara...

Deoarece am vandut 530u si nu sunt ft hotarat ce bmw sa imi cumpar si nu am gasit inca raport pret/calitate ce mi-am dorit eu, si in viitorul apropiat doresc sa vand si porsch-ul, m-am hotarat sa imi iau o "jucarie" si sa incep un nou proiect, desii am un cabrio in plina desfasurare dar care va dura mult timp...

 

asa, masina e un 320is, fabricat in 1988

care in ultimul timp a ajuns intr-o stare mai josnica sa zic asa, mai demult a fost a unui prieten care a investit in ea vreo 12 000, suma mare, care putea fi investita mult mai cu cap, parerea mea... dar asta tine de gusturile fiecaruia

 

momentan doar pozele astea facute cu telefonul:

 

post-2930-0-73103300-1319206918_thumb.jpgpost-2930-0-99713000-1319206925_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

felicitari ptr achizitie, scapa de fibra aia de praguri bara spate etc :thumbsup:

 

asta i motorul s14b20 M3 italia?

 

http://www.bmwheaven.com/database/engine.php?type=Motorsport#/54

 

192 cp si 210 nm? :frantics:

 

da, acesta este motorul

 

clar o sa scap, o sa urmeze un m-tech2 si o alta culoare....

bine, planuri sunt multe, oglinzi, faruri negre, stopuri mhw...etc :rolleyes: dar toate in timp...

Link to comment
Share on other sites

192 cp dintr-un L4 de 2l...damnnnnnnnnnnnn!

 

erau dumnezeii tehnicii auto in anii 80'-90', acum s-au mai echilibrat valorile intre producatorii de autoturisme

 

tare e si m42b18 de pe 318is, 140cp din 1.8l wow ...

 

iti urez succes in noul proiect si sa ai parte de ea pt ca nu se mai prea gasesc masini de genul

Link to comment
Share on other sites

erau dumnezeii tehnicii auto in anii 80'-90', acum s-au mai echilibrat valorile intre producatorii de autoturisme

 

tare e si m42b18 de pe 318is, 140cp din 1.8l wow ...

 

iti urez succes in noul proiect si sa ai parte de ea pt ca nu se mai prea gasesc masini de genul

 

din s14 e derivat si motorul de pe M3 e30, cel de 2.3l de 215 HP, si varianta evo 3 de 2.5l de 238 HP toate 4 cil 16 valve.

 

 

si mai tare a fost varianta M a M42-ului,S42 dar de 2l, produs doar ptr track, de....285 hp!!! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

sly06: merge ok... pentru 192 de cai, pentru mine e putin, fiind obisnuit cu mai multi

 

bogdan.m : motoru il dau jos si il pun pe cealalata masina, celelalt proiect... pe asta vreau sa pun ceva mare turbo, un mtech 2, si in interior 2 scaune, mai mult pt curse

 

alex_maniacu_91 : e inca exact ca si cand am luat-o, momentan adun piese, i-am luat stopuri ca si atale, roti si caut in continuare elemente de m3 e30

pe cabrio am sa pun acest motor...

 

danbmw : mersi, bordul mie mi se pare urat, e vopsit

 

motorsport : mersi

 

Alex Iulian : mersi

 

Dan_316i : mersi

Link to comment
Share on other sites

mda verifica distributia la motor,daca la rece ai un zornait cam trebuie schimbata,de fapt vezi http://www.bmwe21.net/320is/ pentru probleme si upgradeuri(ma rog daca vrei sa tii mai mult masina)

 

e schimbata de fostu propietar,

oricum motoru asta il pun pe celalat urs

mersi de sfat

pe asta pun ceva mai mare

 

Chiar vroiam sa te intreb daca nu vinzi motoru' :D

 

Sa ai parte de ele

 

 

mersi

 

 

ieri a ajuns m technicu 2

astazi au ajuns semnalizarile

Link to comment
Share on other sites

http://2.bp.blogspot.com/_xOl1hTl8tmk/S0rrMKRq5SI/AAAAAAAAANE/mgShzRwt9IE/s1600/rip.png

Condoleante prietenilor si familiei :( Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

 

R.I.P. noname !!

Dumnezeu sa te aiba in paza !

 

Ai fost un mare pasionat pe acest forum ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.