Jump to content

Se copiaza BMW?


AR99RMS

credeti ca e copiat designul bmw?  

416 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cand am pus o data o poza cu pisica mea si un mertan de langa facuta din balcon ati ras de mine pe vreo 2 pagini. toata lumea copiaza ceva uneori. idei cu adevarat originale sunt putine. preiei ceva , mai schimbi,mai modifici, dar te-ai inspirat de obicei de la ceva deja existent.. a draq stalinskaia iar am dat-o in filosofie... offf.. se termina cele 90 de zile acush si nu mai beau...

 

a tu erai cu poza aia , stai un pic ca aveam ceva

si tu ai ras de mine atunci. stiu eu.... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cred ca am zis ca toate masinile au in general 4 roti <_<

 

on topic...

uzinele Shuanghuan se chinuie de ceva timp sa promoveze si sa vanda modelul CEO. Acesta este un SUV al carui spate il copiaza pe cel al lui BMW X5 - prima generatie. La ce nivel il copiaza?! Decideti singuri... mai ales despre calitate...

 

nu-s stopuri de X3?

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

on topic...

uzinele Shuanghuan se chinuie de ceva timp sa promoveze si sa vanda modelul CEO. Acesta este un SUV al carui spate il copiaza pe cel al lui BMW X5 - prima generatie. La ce nivel il copiaza?! Decideti singuri... mai ales despre calitate...

 

pana si volanul e copiat de la unul de e46 <_< doamneee

Edited by tigerash
Link to comment
Share on other sites

cred ca am zis ca toate masinile au in general 4 roti <_<

 

on topic...

uzinele Shuanghuan se chinuie de ceva timp sa promoveze si sa vanda modelul CEO. Acesta este un SUV al carui spate il copiaza pe cel al lui BMW X5 - prima generatie. La ce nivel il copiaza?! Decideti singuri... mai ales despre calitate...

 

nu-s stopuri de X3?

lola ma copiaza pe mine. a inceput sa pozeze de la balcon

Link to comment
Share on other sites

<_< de la balconul blocului meu copiat dupa blocul tau ... Sau invers

Mai e o copie evidenta: Hyundai "130" sau asa ceva, mai are un L pe undeva pe langa 130, are spatele furat de la Seria 1 si cand vezi ce scrie, ai impresia ca e 130i, si registrul concav, linia in general, daca nu te uiti bine, zici ca e E87

Link to comment
Share on other sites

politica celor de la Hyundai este ca orice masina cu design placut se vinde mai bine decat o masina cu performante tehnice...

 

de aceea, puteti remarca foarte usor ca niciun model Hyundai nu este original, cel putin dpdv al designului...

 

Sonata... Jaguar Xtype, iar modelul cel mai nou, aduce foarte mult cu A8

SantaFe... e un conglomerat de idei furate de la XC90, Touareg, si Q7 (pe alocuri)

i30... linii si segmente din seria 1 BMW

 

si cate-or mai fi...

 

dar tehnica replicarii/copierii pe segmente nu e caracteristica doar pentru chinezi sau coreeni... ci si pentru japonezi!!!

 

in 2006, am vazut la Tokio si Osaka o multime de masinute europene pentru care bagai mana in foc ca sunt Peugeot 206, Citroen C4 sau Mercedes E si C Classe, dar care erau produse de Toyota... de fapt acolo, 80% dintre masini sunt Toyota si Honda, 19% Mitsubishi, si doar 1% alte marci non-japoneze...

 

concluzia mea: toti se inspira si copiaza de la concurenta !

Link to comment
Share on other sites

foarte sugestiv este filmul "XXL" (numele e pe bune <_< si inca cateva ... in rolurile secundare sau figuranti - aceeasi asiatici care copiaza totul..)

http://www.fan-de-cinema.com/bandes-annonc...BA1VF24182.html :))

http://www.imdb.com/title/tt0120537/usercomments

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

azi era langa mine un Rexton parca Actyon... asa cu coada ochiului mi s-a parut ca e un fel de X6 pocit, smecheria "SAC" cu buza portbagajului la un metru jumatate inaltime a intrat in productie si in Asia.

scuze nu e Rexton, e SsangYong...

 

na ca am gasit o poza exact din pozitia in care l-am vazut azi

 

Aici as zice ca BMW a copiat sau aia au furat ideea de pe plansetele nemtilor si au fost mai iuti de picior. Caricatura aia a aparut pe piata pe vremea cand X6 nu era inca lansat. Ma rog, cred ca si unii si altii s-au inspirat oleaca de la Infiniti cu SAC-ul. <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chinezii astia sunt multi si tocmai asta e problema lor ,trebuie sa faca ceva si ei ,si ce altceva decat sa copieze si sa faca ieftinituri.Si hai sa fim seriosi ,cum multi nu isi permit sa cumpere o masina orignala isi iau copii d-astea ieftine.Dar ce e mai rau ca firme mari plagiaza,insa si e de inteles avand in vedere ca scot cate un model in fiecare an si de unde atata imaginatie...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pai si Mercedes a copiat de la BMW, am ramas traznit cand am vazutu la lansarea Mercedes S-clase bordul, aduce izbitor cu cel al vechii generetii seria 7, tunelul median si pozitionarea unor comenzi au fost introduse in premiera de BMW.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu prea stiu de ce va luati asa de tare de Lexus, dar pana una alta au niste masini destul de bine puse la punct iar ca look nu mai spun. Mie personal nu mi-ar displace un Lexus, chiar deloc sa fiu mai sincer.

 

As da oricand un E36 pe un plagiator precum Lexus-ul de mai jos sau precum jeepul ala cu dubla motorizare <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pai si Mercedes a copiat de la BMW, am ramas traznit cand am vazutu la lansarea Mercedes S-clase bordul, aduce izbitor cu cel al vechii generetii seria 7, tunelul median si pozitionarea unor comenzi au fost introduse in premiera de BMW.

 

Cand mertul a scos prima data discurile de carbon...si apoi au aparut si la bmw ...tot copiat se numeste???...

Nu cred ca se poate vorbi de copiat....deja este foarte greu sa faci ceva nou...ceva original....si atunci este mai usor sa amesteci prezentul si trecutul si sa spui ..ceva nou...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.