Jump to content

328ci M TEHNIK E36


r0n1n

  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@bedwap intradevar e46-le era mai frumos, tot cu pachet M si destul de dotat.

La anul in toamna dc nu reusesc sa ma lipesc de un e60 vreau un 5 exact ca al tau minus cutia automata si 500cmc.

Mai rar e39 asa dotat ca al tau.

Tare as fi curios de o liniuta cu un 3.0d

 

@dan merci.

Link to comment
Share on other sites

masina arata bine iar avantajul ei cel mare este motorul, la care ai facut upgrade, in rest ca sa zic...desi si mie imi place E36-le totusi comparativ cu E46-le este downgrade, am condus si eu un E36 vreo 2 saptamani, si inca unul super ingrijit cu service-uri la zi nerulat in ROmania, de abia il adusesem din DE, nu mi-a placut atat de tare, totul la interior este sub E46, materialele oricat de bune ar fi fost, desi sunt mult calitativ sub E46, au mai trecut si niste anisori peste ele si asta se vede, si mai rau, se aude pe drumurile noastre...oricum 328-ul tau e foarte frumos si arata foarte bine, dar daca tot vroiai un motor mai mare trebuia sa faci un swap la E46...sau iti luai din DE un E46 328 si il bagai pe BG... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic.

6.5 0-100 stock nu are sigur, atat are 330i, doar nu are 40cp si 20nm in plus degeaba.

Unele situri dau 7.2, 7, 6.8, care o fi real nu stiu, sa ma uit in cartea masinii...

 

M-am uitat la un clip 325i vs 328i si se ducea mult in fata 2.8-ul.

 

Dar in primul rand tre sa schimb ambreiajul.

Spuneti-mi va rog cum trebuie sa-i fac rodajul, breaking-in ca sa aiba eficienta maxima.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

dupa timpii dati de producator ar trebui sa il bati grav. chiar aseara ma uitam pe net la 328i e36 reviews si am gasit 6.5 secunde 0-100. am ramas f. placut surprins, nu ma asteptam sa aiba sub 7 sec.

 

3.0d e39 manual are 7,8. diferenta e mare.

Nu are cum, e o aberatie! 6.5 are 330 I E46.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma tenta.

Am montat ambreiajul vineri si masina nu a vazut nici un scart de atunci.

La o plecare din rampa cam inclinata cu spatele am mers cu ambreiajul patinat sa nu o ia inapoi masina si a mirosit cam puturos.

E normal fiind nou ambreiajul?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.