Jump to content

accident


izy

Recommended Posts

Oricum o masina care a fost asa tare accidentata numai e la fel de sigura ca una nelovita grav. Masini sh nelovite nu prea exista...

 

Muadib, cred ca stiu ce film trebuie facut...

 

Gtr, Gbu, izy: daca mai face iar vre-o figura si o vedem pe la stiri, vreau acceptul vostru sa fac un film horror despre E39-ul asta. Ok? Cred ca iese ceva :)

:blink:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oricum o masina care a fost asa tare accidentata numai e la fel de sigura ca una nelovita grav. Masini sh nelovite nu prea exista...

 

...eee , vezi ca poti sa ai si dreptate . asa e dar omu' oricum s-a straduit . daca era tare isi facea un filmulet cu fazele reparatiei...asta daca n-a schimbat doar seriile...

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca a incercat sa ii omoare pe toti :)

 

Pe GBU, cel putin psihic, aproape a reusit... Cand a sesizat ca nu merge asa, s-a dat peste cap sa il omoare pe izy. Ce urmeaza? Cred ca vreo explozie, ceva...

 

Third time is the charm. :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

Masina e "vie" si neatinsa. Traieste, bine-mersi. E lucioasa.  :) Am vazut-o eu joi, in Braila, la Lacul Sarat. Am recunoscut-o dupa noile bare de protectie.

293744[/snapback]

 

Felicitari Izy pentru aceasta intreaga aventura cu final fericit .. faze ca astea dau noi semnificatii denumirii 530 M "Packet" in cazul asta :blink:

 

si drept incheiere poate ne dezvalui cat ai luat de la samsar pe "epava"..ca sa ma exprim in termeni tehnici...

a..si sa nu uit..intreaba-l pe samsar daca repara si masinile altora..ca sa stim in caz de ceva..cine se pricepe la caroserii..ca de la distantza mi se pare ca a facut o treaba bunicica...tu ce zici?

Edited by essergio
Link to comment
Share on other sites

tehnic si optic e foarte buna masina , mai putin ca nu a avut gust si idei buna la modul ca ia pus jante de a8 si spoilerele alea , in rest masina e buna , un pic la interior mai trebuia lucrat cu plafoniera cred dar in rest e ok masina. eu am luat 3400 parca de la el + 11500 de la asigurari ,aproape 15.000 per total , si o cumparasem cu jumate de an inaitne de la gbu cu 14500 parca. eu zic ca masina face 10 12 mii, depinde cum iese la verificari amanuntite , eu nu am verificato amanuntit.

 

ps. ( essergio )era si e 525i

Link to comment
Share on other sites

tehnic si optic e foarte buna masina , mai putin ca nu a avut gust si idei buna la modul ca ia pus jante de a8 si spoilerele alea , in rest masina e buna , un pic la interior mai trebuia lucrat cu plafoniera cred dar in rest e ok masina. eu am luat 3400 parca de la el + 11500 de la asigurari ,aproape 15.000 per total , si o cumparasem cu jumate de an inaitne de la gbu cu 14500 parca. eu zic ca masina face 10 12 mii, depinde cum iese la verificari amanuntite , eu nu am verificato amanuntit.

 

ps. ( essergio )era si e  525i

294305[/snapback]

 

 

Asta ma face sa-i mai umplu odata frigideul lu' nea Tariceanu si ai lui de la APIA. cu taxa lor de prima inmatriculare...

...ceea ce vb. mai sus arata clar ca poti sa dai 10.000 pe un seria 5 din nemtia...mai dai 1000 sa ii pui piele naturala noua, 2000 sa ii faci franele si amortizoarele plus 2000 sa mai pui la motor daca e trecut de 200.000 si te alegi cu masina de toata frumuseatea.

 

Asta daca nu esti samsar si nu cunostii niste meseriasi si te scoti chiar mai bine.

 

Felicitari celui ce a refacut masina (cu exceptia jantelor si a spoilerelor) a avut ceva determinare dar sincer nu as vrea sa fiu fericitul posesor al uni model sifonat anterior cu dauna totala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Depinde de cel care o cumpara... daca ii face o verificare sigur gaseste ca a fost lovita...Plus ca a fost si revopsita in alta culoare din cate vad. Si cere si 14500..., is curios daca mai are airbagurile :blink:, plafonul mai mult ca sigur a fost sudat de la alta...no hard feelings da e un fel de frankenstein. Acuma tot respectul pt ca a "reinviat-o" da e hot. Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

inca nu l-a sunat nimeni pe omu sa il intrebe, asa de curiozitate cate ceva despre masina? :) poate se gaseste cineva care stie mai multe despre ea sa il sune si sa ne spuna si noua istoricul masinii din punctul de vedere al noului proprietar, si "daca a fost lovita" :blink: Edited by maxx1nsane
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.