Jump to content

Accident Porsche Mamaia


bitz

Recommended Posts

Prea multi copii de bani gata in lumea asta care nu gandesc deloc.Ei cred ca totul este la picioarele lor.Cum sa circuli cu 240km/h pe o sosea, nici pe autostrada nu merg cu viteza asta .Oare ce urmari erau daca accidenta o masina cu niste oameni nevinovati ?Mai bine ca s-a intamplat asa decat sa mai faca un carnagiu!
Link to comment
Share on other sites

Mda,clasicul scenariu: Masina puternica pe mana unui tanar necopt la minte inca,parinti grandomani,anvelope de vara sport pe timp de iarna la temperaturi de -3,-4 grade,viteza excesiva....Condoleante familiei insa nimeni nu invata nimic din astfel de intamplari tragice!
Link to comment
Share on other sites

Pacat cand se pierde o viata omeneasca, indiferent de situatie. Problema este ca ceea ce s-a intamplat in Mamaia nu as cataloga drept accident, ci sinucidere... La 200+km/ora intr-un oras, deznodamantul putea fi anticipat in proportie de 99%.

 

Teribilismul adolescentin + inconstienta parintilor dau nastere adesea la evenimente ca cel prezentat aici. Si din pacate frecventa lor creste de la an la an. Sincer, eu am inceput sa ma asigur si cand trec pe verde, cu atat mai mult daca merg pe jos... Poate sunt paranoic dar paza buna....

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca acul arata 200+ km/h nu inseamna ca asta a fost viteza la momentul impactului. Acul poate sari de la impact, cadranele sufera socuri serioase la un astfel de accident, s-au vazut cazuri in care martorii au spart bordul si au modificat pozitia acului (vezi cazul Mantog) etc etc.... Edited by .Bogdan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As putea spune ca ROMANII SUNT TAMPITI. Si chiar o spun.

 

Pai asta care a murit a fost victima tarii de cacao in care s-a nascut. Faptul ca nu acordam importanta cuvenita actului de conducere a unei masini, faptul ca parintii lui, niste idioti parveniti si needucati sunt atat de cretini incat in inconstienta lor i-au luat odraslei un bolid (vorba prompteristilor) fara sa se intrebe daca beizadeaua e in stare sa il stapaneasca pe drum...

 

COnsider ca moartea astuia e un cumul de factori, unii dintre ei descrisi mai sus.

Link to comment
Share on other sites

se furnica pielea pe mine cand vad ce comenteaza unii pe http://www.reporterntv.ro

 

cel mai potrivit comentariu...parca mi-a citit gandurile.

 

compasiune - 3 ianuarie 2012 02:40

OAMENI BUNI..ATI AUZIT DE COMPASIUNE? oameni buni....nu conteaza cine l-a cunoscut...cine nu...a fost un om bun...sau rau...sau...avea conturi in banca...sau avea masini in garaj...sau cauciucuri......sau...cine stie ce tampenii mai apar mai sus...a fost saracu un om printre oameni...a gresit enorm....si a platit pretul suprem pentru fapta sa...are cine sa il judece nu il judecati voi,,,ca de Judecata de apoi nu scapa...da Lasati-L pe Dumnezeu sa il judece....si voi vedeti-va lungul nasului,,,,ca toti gresim.cat despre parinti....nu ii judecati nici pe ei...ce credeti ca daca nu le spuneti voi acum ...aici....ce au gresit...cat au gresit....chiar credeti ca parintii aia nu isi dau singuri seama...CHIAR ACUM...in momentul asta...aveti impresia ca stau foarte linistiti ca ce bine au facut ei??? Oare chiar nu au ei acuma procese de constiinta...regrete ....si Dumnezeu stie ce mai au saracii oameni in suflet.credeti ca banii ..pe care tot ii ziceti ca ii au...le incalzesc cu ceva sufletul??va inselati amarnic...si Nu va doresc sa simtiti ce simt ei acum...caci moartea unui copil....nu conteaza cum a fost provocata...sau din vina cui.....te sfasie la fel de tare. nu e durere mai mare pe lumea asta...decat a mamei care si-a pierdut fiul...asta sa o stiti de la mine.hai sa il lasam pe Dumnezeu sa aiba grija de soarta lor....si de a sufletului acela care s-a dus. Suntem oameni si gresim cu totii...unii mai mult altii mai putin....dar pana la urma...soarta nu ne iarta pe nici unul.In fata mortii suntem toti EGALI,,,,si cand ne trage ATA...ca sa zic asa.....nu mai scapa nici unu....cu bani...sau fara bani.Dumnezeu sa il ierte...si sa aiba in paza parintii...ca aia saracii de azi nu mai sunt oameni:(

 

 

Mihai asta cu selectia naturala...adevarata si asta.in cazul asta,dar daca mai erau si oameni nevinovati implicati nu mai era valabil.

 

pana atunci Dumnezeu sa il odihneasca in pace.Mai mult de atat nu putem judeca mortii.

Link to comment
Share on other sites

@Alex, ce compasiune sa am pentru un asemenea cretin? Ma bucur sincer ca a crapat doar el si nu a mai luat si vreo familie nevinovata compusa din parinti si 3 copii care circulau regulamentar in Loganul lor modest si nesigur dar care erau fericiti...

 

Sa-l compasioneze dracii... Dumnezeu sa-l ierte ca nu merita nici cea mai mica compasiune si problema e ca la fel ca el mai sunt multi in tara asta care au omorat si sunt liberi...

Link to comment
Share on other sites

@Alex, ce compasiune sa am pentru un asemenea cretin? Ma bucur sincer ca a crapat doar el si nu a mai luat si vreo familie nevinovata compusa din parinti si 3 copii care circulau regulamentar in Loganul lor modest si nesigur dar care erau fericiti...

 

Sa-l compasioneze dracii... Dumnezeu sa-l ierte ca nu merita nici cea mai mica compasiune si problema e ca la fel ca el mai sunt multi in tara asta care au omorat si sunt liberi...

da....adevarat,nu de compasiune era vorba,dar nici nu il pot judeca astfel.

cred in Dumnezeu si sigur asta este datoria Lui.

 

pt faptele sale nu imi pare rau ca s-a dus,dar nici bine.

SUNT BUCUROS CA A FST DECAT EL.

Link to comment
Share on other sites

Alex, cred si eu in Dumnezeu dar in acelasi timp, cred sincer ca Dumnezeu nu-si bate capul cu toti tampitii.

 

Nici eu nu ma bucur ca asta a crapat dar nici nu sunt trist, insa imi pare rau ca din toate astea, aia de raman in viata, nu trag niciun rahat de concluzie. Mor de-ai nostri iar noi ramanem tot ca... prostii.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

la 1 cu 7 alcoolemie... pai se intampla si-n Pakistan si-n Elvetia, ce mai conteaza societatea...

orice om care a baut si se urca la volan STIE ca nu e bine ce face; daca ar fi atat de beat incat sa nu mai constientizeze n-ar mai reusi nici sa deschida usa masinii...

 

Si de la acest STIE incepe problema: daca mama si tata au stiut sa-i insufle o minima responsabilitate sau nu.

 

In cazul lui, lux and power 4 eva, cine mai e ca tine puiu tatii.

 

Dupa cum vedeti, TOTUL are un pret pe lumea asta. Si-l platesti cand nu te astepti si in cel mai rau mod cu putinta.

 

Drept urmare, AVIZ BOILOR care se urca bauti la volan: nu se stie cand, dar se stie ca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

d-rive - dar ce vina are tara? pe asta nu am priceput-o...doar nu iti baga nimeni cu forta in cap iar banii nu te fac mai destept, dimpotriva, pe majoritatea se pare ca ii fac mai prosti. S-a mai dus un om, toata vina o poarta parintii lui si el insusi...nu imi imaginez ca parinte cum poti sa treci peste asa ceva constientizand ca ai avut un aport urias la sfarsitul copilului tau, este al "n" lea caz si nimeni din cei ce ar trebui sa invete ceva nu o face, asta spune multe despre ei! Sa ne bucuram ca nu a facut si alte victime! Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Probabil masina nici nu era a lui, ci imprumutata de taticu', desi in ultima perioada s-au tot intamplat accidente asemenatoare, deci nimeni nu invata nimic, ca de prevenit..nici atat.

 

parca zilele trecute un puradel de sef de vama tragea cu trancanu' lu' tasu' de la balcon in masini, blocuri, etc... :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu Cayenne Turbo , cam stiu ce-i poate poate pielea unei astfel de masini la o masa de 2.500 de kg si peste 500 cai.

 

Am fost martor acum 1 an jumate la un accident similar unde locuiesc,mai mult ca sigur ca baiatul se intrecea cu altcineva.

 

De morti nu e bine sa vorbesti de rau , dar pentru multi ar trebui sa fie o invatatura de minte : caii putere( in numar nelimitat) nu iarta. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.