Jump to content

Probleme CD audio E46


Recommended Posts

Salutare! si scuze de offtopic!...ma adresez aici fiind convin ca voi primi pareri si solutii pertinente, asta in urma urmaririi topic-ului! De cateva zile ma confrunt cu o situatie extrem de enervanta:.nu mai reusesc sa ascult muzica de pe cd track "ars" la calculator! Nu am nici o problema cu cele scrise pana mai acum o saptamana sau cu cele originale! Insa pentru orice nou Cd facut cu NERO sau WMP imi afiseaza cd error..Mentionez ca e vorba de CD BUSINESS pe un e46 ! Multumesc anticipat!
Link to comment
Share on other sites

salut

sa stii ca si eu m-am confruntat cu aceasta problema am facut 4 cd-uri aceasi marca acelasi program si aceasi viteza din care mi-a citit decat 1 nu am bagat de seaama atunci si nu am avut timp sa incerc altele. is curios care sunt cauzele

Link to comment
Share on other sites

salut

sa stii ca si eu m-am confruntat cu aceasta problema am facut 4 cd-uri aceasi marca acelasi program si aceasi viteza din care mi-a citit decat 1 nu am bagat de seaama atunci si nu am avut timp sa incerc altele. is curios care sunt cauzele

baieti la fel facea si al meu...si al unui prieten...tot ce trebe sda faceti este sa il desfaceti si sa ii stergeti lentila cu un betisor de ureche si cu alcool tare....si dupa o sa mearga f bine!la noi a mers...

Link to comment
Share on other sites

Nu folositi niciodata alcool pt curatarea lentilei. Cu atat mai mult unul puternic. Se distruge stratul protector de pe ea. Exista peste tot spray-uri speciale de curatat lentile, display-uri de laptop, aparate foto, etc. care nu contin alcool. Sunt create pt asa ceva si prelungiti viata lentilei. Nu lasa urme si e antistatica. Cd-ul de curatare e egal cu zero. Cd-playerul se desface frumos, nu neaparat tot bucatele si pe unde aveti loc bagati un betisor de ureche imbibat cu solutie speciala.

 

am si eu o intrebare de ce nu mai pot sa scot cd-ul din cd-player?cand apas pe buton imi apare pe afisaj "cd error"

Cum zicea Darth Vader, poti sa il scoti "cu Forta". Eu dupa ce apasam butonul de eject imediat loveam bordul in partea din dreapta cd-playerului sub trim (fix partea din dreapta AC) de vreo 2 ori cu palma. Vei reusi intr-un final.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,pentru fanii BMW Seria 3 va invit la evenimentul de lansare a noului model Seria 3-F30 ce va avea loc in data de 10-11 februarie.Pentru informatii suplimentare va stau la dispozitie.

 

 

 

Cu stima,

 

MHS Motors

Georgiana Pitic

Sales Representative

Bd.Iuliu Maniu nr.592

061129 Bucuresti

Tel:0724.856.723

E-mail:georgiana.pitic@bmw-mhs.ro

Link to comment
Share on other sites

astazi am scos cd player-ul....l-am curatat!...am sters lentila!....si din pacate nici un rezultat! cd-uri facute cu 4 saptamani in urma sau mai vechi functioneaza perfect!..pentru orice cd mai nou facut imi apare CD ERROR !!! WTF?

 

 

Incearca cu alt cd-writer si cu IMGBURN!

Link to comment
Share on other sites

baieti la fel facea si al meu...si al unui prieten...tot ce trebe sda faceti este sa il desfaceti si sa ii stergeti lentila cu un betisor de ureche si cu alcool tare....si dupa o sa mearga f bine!la noi a mers...

 

 

Ai dreptate va merge dupa asta aproape sigur, dar va recomand sa nu dati cu nici un fel de alcool sau parfum sau orice altceva pe betisor, eventual il umeziti putin cu apa, nu este indicat sa dati cu alcool, credeti-ma !

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

astazi am scos cd player-ul....l-am curatat!...am sters lentila!....si din pacate nici un rezultat! cd-uri facute cu 4 saptamani in urma sau mai vechi functioneaza perfect!..pentru orice cd mai nou facut imi apare CD ERROR !!! WTF?

l-ai rezolvat?ca nici la mn nu merge deloc...nu citeste nici un CD:(si mai e si modelul business cel ce citeste MP3...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.