Jump to content

Taxe dupa 1 Ianuarie 2007


Guest brandex

Recommended Posts

Ca europenii or fi niste destepti...Tot ce-o sa faca o sa fie ca sa castige ei cat mai mult, ce viseaza cineva ca ne vor noua binele ? Deja nu se mai merita sa iei o masina din afara in conditiile actuale. Asta ca sa nu mai vb despre ce impozite , asigurari si alte prostii ne asteapta de la anul la indicatiile UE.
Link to comment
Share on other sites

io nu cred in ciordimea asta,asta spun acum deputatii astia care fura si vor mai mult din banii romaniei, UE sigur nu o sa adopte asa prostime, mii de oameni saraci din toata tara nu au ce sa puna pe masa de craciun si ei se duc in nu stiu ce insule calde si sta p**a la soare cu avionu personal! jigodiile dreaq Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

Bun si cu cele recatalizate ce se intampla? Tot asa ca si inainte trebuie sa fie, catalizate de fabrica?

 

Ca ar iesi mai ieftin daca ai lua o masina Euro 2, dar recatalizata in Germania ca si Euro 3. Cum sunt cele D3 spre exemplu.

164199[/snapback]

Off topic : ai idee cam cat ar costa o recatalizare ?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am gasit calculatoare pe toate siteurile dar nu am dat de legea dupa care au fost facute, pe un site oficial care sa scrie clar ca intra in viguare de la 1.1.2007.

Si parerea mea este ca nemtzii care au ratificat ultimii acordul nu cred ca nu au pus vreo conditie sa scape de parcul lor invechit stiind ca Romania are "putere" in acest sens si ai nostri au bagat vrajeala de genu' ca sa mai faca un ban pe taxe vamale la buget (ati vazut ce cozi pe la inmatriculari si la RAR zilele astea...)

 

In fine sa vedem ce ne asteapta de la anu' sa speram ca nu vom cauta putere la motoarele cu turbo pt o cilindree mai mica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sper sa va bucure chestia asta. Taxa de inmatriculare poate fi si zero indiferent de masina atunci cand masina provine dintr-o donatie. Banuiesc ca in curand o sa fie plin de donatii de masini second hand in Romania.... Sa speram ca nu se va inchide portita...

 

Nu vreau sa ma repet asa ca mai multe detalii gasiti in al doilea post al meu de aici (ignoranti anuntul si scuzati reclama):

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=0&&do=findComment&comment=171805

 

Numai bine

 

Gabi

Link to comment
Share on other sites

dupa spusele astora de la cotidianul trebuie sa platesc 12.465 de euro sa inscriu un seria 8 :) :blink: la polenezi ,dupa un an de zile au scos taxa de inmatriculare fiindca au iesit in strada oamenii si au facut gura.asa ar trebui sa facem si noi :) Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

dupa spusele astora de la cotidianul trebuie sa platesc 12.465 de euro sa inscriu un seria 8 :)  :blink: la polenezi ,dupa un an de zile au scos taxa de inmatriculare fiindca au iesit in strada oamenii si au facut gura.asa ar trebui sa facem si noi :)

172188[/snapback]

 

 

au scos-o pt ca i-a somat UE

Link to comment
Share on other sites

Nu uitati ca nu suntem un stat cu drepturi depline...pana sa ajungem acolo...vor disparea taxele....la indicatiile UE :blink: e doar o chestiune de timp...insa nu trebuie sa ne inchipuim ca o sa vina pe la noi caini cu covrigi in coada....oricum, o sa se schimbe ceva...asta e sigur....eu am fost in grecia de cateva ori..ca turist...dupa ce am strabatut o bulgarie plina de lada si opeluri din 1980...am dat peste o grecie plina de masini...toate marcile..si mai noi...si mai vechi...dar nu mai vechi de 1990...de unde credeti ca si-au refacut grecii parcul de autoturisme? sigur si din mica mea contributie ca turist,,,dar ma refer la locul de unde au fost procurate...respectiv...parcurile sh din vest :)

a fost un LE:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.