Jump to content

Probleme chedere


Recommended Posts

As dori sa aflu ce soltuie folositi sa nu mai inghete chederele de la portiere si geamuri,ca dupa ce spal masina e jale...a doua zi dimineata nu mai pot deschide nici o portiera.Antigel nu se poate folosi pt ca ataca cauciucul.Ce recomandati?

 

Mersi mult de raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am uitat anu' trecut sa schimb lichidul pentru spalarea parbrizul cu unul ce nu ingheata la temperaturi negative, n-a fost distractiv drumu' pan' la munte. :)

:)

join the club. +1.

am suflat de mi s-au umflat gingiile. plus masaj pe conducte... :)

 

ontopic: io folosesc o soltie cu silicon de la elf: pulverizez pe o batista si apoi sterg ambele chedere (si cele de pe caroserie si cele de pe usi)

Link to comment
Share on other sites

Eu am uitat anu' trecut sa schimb lichidul pentru spalarea parbrizul cu unul ce nu ingheata la temperaturi negative, n-a fost distractiv drumu' pan' la munte. :)

 

plus 2.

 

... numai ca eu traiesc cosmarul asta chiar acum. E bocna. Cum dreaq il dezghet?

Unde mai zici ca l-am si completat constiincios pana la varf (ca ma enerva bidonul prin portbagaj) acum cateva zile. :) What was I thinking? Asta e, daca ma iau dupa Busu care zicea ca vine soarele... :)

 

Ontopic. Eu dau cu un ulei siliconic, cum a zis si verssatu, pun pe carpa si dau pe ambele chedere. Am o sticluta de cativa ani buni si e buna. Ceva romanesc.

Link to comment
Share on other sites

..se găseşte prin peco-uri un produs, nu mai ştiu exact cum ii spune, care arată ca o crema de pantofi lichidă cu burete, doar ca produsul ĂŽn cauză este un gel siliconic, e special pentru chedere....cred că se găseşte şi prin Metro sau Carrefour... Edited by Dizlpower
Link to comment
Share on other sites

Solutia aia care seamana cu tubul de la crema de pantofi tot glicerina are in compozitie. Este ff bun. Nu trebuie sa umpleti de sange chederele, trebuie imbibata o carpa si sters chederul. Sigur nu veti mai avea probleme. Si la fel de bine merge si antingelul, nu stiu de unde povestea asta ca ataca cauciucul, e pe baza de glicol. Pana sa apara solutiile minune, in trecut dadeam cu antigel pe chedere si nu aveau nici pe naiba.
Link to comment
Share on other sites

Salutare.Din cate am observat mai ales acuma de cand e mai rece chederele mele cam scartaie atat la usi cat si la portbagaj.Daca le dau cu un spray cu vaselina si intind vaselina aceea pe ele sau ceva de genul WD-40 o sa dispara scartaitul?Ma gandesc ca e ok ca nici nu o sa imi inghete cand o sa fie mai frig.

Voi cum ati rezolvat problema?

Astept sfaturi.

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.