Jump to content

Autostrazile din Romania


Recommended Posts

De fapt nu e numai el! Intre interesele UE si a catorva smecheri din mai toate guvernele Romaniei, a fost intotdeauna o discrepanta enorma! Dar eu cred ca Sova asta, vorbeste de-a-n proasta-n targ cu scopuri ascunse! Pana la urma mai toti au vrut pe Brasov si tot pe Valea Oltului a ramas! Insa pana una-alta nci macar cei vreo 20 km. intre Nadlac si Arad nu au fost in stare sa-i finalizeze! Dar mai stii? Pana la anu' in septembrie cand ungurii vor aduce M43 langa granita, reusesc si ei lucrul asta! Si abia atunci cand va mai ramane Timisoara-Deva vom incepe noi sa ne enervam de-a binelea!! Atunci si bineinteles cand vor aparea primele gauri pe sosea! Doar nu credeti ca s-a lucrat altfel decat cu hei-rup-ul! Cu el si cu...injumatatirea cantitatii de asfalt necesare! Prietenii stiu de ce!
Link to comment
Share on other sites

Eu unul m-am saturat de promisiunile cu autostrazi si mai am si suspensia asta, neprietenoasa oarecum.

 

Drumuri facute de 2-3 ani deja au gauri in ele, mi se pare de domeniul SF, pe centura sibiu, daca vii cu viteza si nu le vezi, si ai jante pe 17" posibil sa ramai cel putin fara anvelope, daca ai lovit si janta, te-ai aranjat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ba se leaga cred, pentru ca de la orastie la deva am fost eu pe ea, inspre sebes-sibiu nu era gata ....acum mai ramane sa faca bucata aia de la deva la arad sa nu mai vad fomalaii cum stau in boscheti cu restrictii de 30 in afara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pe Orastie-Deva am fost si eu in iulie. Dar sa vedem ce-or face. Bine ar fi sa le lege, asa mai scutesc din timp pe portiunea asta. ;) Cand vi dinspre Brasov intri direct pe centura autostrada ocolitoare Sibiu si te dai jos la Deva. De acolo iar infern.

 

 

da pe centura la Sibiu scurtezi o ora, daca ii da drumul de la Sibiu la autostrada a1 de pe centura urci direct pe autostrada si te mai dai jos la deva .... nu mai intri prin sebes si orastie este super asa, mai ramane deva-arad urasc zona aia

 

ai uitat sa zici ca iesi de fapt dupa deva, deci mai scurtezi si acolo ceva....:thumbsup:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

De ar termina odata si autostrada asta pt ca e dezastru de la Sibiu-Arad un drum pe care ar trebui sa il faci in 2 ore il faci in 5-6, numai restrictii si radare peste radare. Ultima oara cand am venit de la Arad am prins 7 radare dintre care 4 pe sensul meu de mers
Link to comment
Share on other sites

mie orice crampei de autostrada mi se pare rai cand vin din constanta-ialomita, daca te uiti pe harta ai autostrada pana la Pitesti, valea oltului e acceptabila, si de la Sibiu pana la deva asa-zisa autostrada , mai ramane 1/5 pana in arad care o faci in 2.5 ore

 

daca prinzi o zi aglomerata de la intrare in tara Nadlac pana in Sibiu poti sa faci si 8 ore pe drumul vechi.....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, dar mie nu mi se pare acceptabila V. Oltului, se circula lent, sau cu depasiri periculoase, si asfaltul e prost, la mine se simte f naspa.

 

Deasemenea Buc-Pitesti e drumul prost, ma gandesc sa schimb suspensia pana fac astia ceva ca lumea. De fapt o sa schimb si masina, daca nu chiar 2-3 masini, si tot nu va fi gata ceva cap-coada.

Link to comment
Share on other sites

Maine se deschide autostrada Sibiu-Orastie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cud19YIthhU

 

De fapt se pare ca nu se leaga cu orastie-deva momentan. Din ce scrie acolo.

 

Ce tuneluri urate si anoste, nu tu un S.O.S in caz de vreun pericol ceva, nu tu o ventilatie, nu tu o usa in caz de urgenta, nu tu o informatie despre tunelul respectiv (lungimea totala, puncte de urgenta, distante pana la iesire, etc), nu tu o telecamera de supraveghere, nu tu un refugiu, NIMIC!!!hmm.png

Uite cam cum ar trebui sa arate un tunel intr-o tara civilizata

E facut anul asta, trec destul de des pe acolo si nici macar nu-i pe o autostrada, este pe centura de ocolire a orasului Monza.
Link to comment
Share on other sites

Ok, dar mie nu mi se pare acceptabila V. Oltului, se circula lent, sau cu depasiri periculoase, si asfaltul e prost, la mine se simte f naspa.

 

Deasemenea Buc-Pitesti e drumul prost, ma gandesc sa schimb suspensia pana fac astia ceva ca lumea. De fapt o sa schimb si masina, daca nu chiar 2-3 masini, si tot nu va fi gata ceva cap-coada.

 

doar pe alea 2 poduri este prost drumul pe valea oltului , in rest se turnase plombe si pe Pitesti au decopertat prima banda si au turnat din nou, abia daca terminasera acum o luna in afara de un cap de pod pe partea spre Pitesti, la Sibiu e refacut

 

stai fara grija, cand incarci masina nu mai sare in sus

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Bogdan, e ceva in neregula cu pozele astea, dau clik pe cea de jos si imi apare tot prima (cea de sus)...incearca sa le mai pui o data sau sa le modifici ceva...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.