Jump to content

Masina facuta praf de grindina E90..exista solutii pt remediere?


Para81

Recommended Posts

Am si eu o intrebare, credeti ca o mai poate indrepta fara chit si revopsire?

Norocum meu este ca am CASCO, nu stiu daca se poate trage la ventuze sau trebuie chituita, revopsita....aveti idee unde sa apelez mai intai?

Reprezentanta o face asa ceva cu ventuze sau diret revopsire :excl:

post-47404-0-41667600-1340561746_thumb.jpg

post-47404-0-99267600-1340561802_thumb.jpg

post-47404-0-50702500-1340561848_thumb.jpg

post-47404-0-11482100-1340561943_thumb.jpg

post-47404-0-44374800-1340561988_thumb.jpg

post-47404-0-15299600-1340562117_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

in Otopeni ,metalotehnica sau original auto nu mai stiu exact cum se numesc,da-le un mail cu pozele si vezi cum/cu ce te pot ajuta,mie mi-au scos niste infundaturi.edit:sunt corecte ambele nume,s-au numit metalotehnica acum sunt original auto Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

in Otopeni ,metalotehnica sau original auto nu mai stiu exact cum se numesc,da-le un mail cu pozele si vezi cum/cu ce te pot ajuta,mie mi-au scos niste infundaturi.edit:sunt corecte ambele nume,s-au numit metalotehnica acum sunt original auto

 

oricum parca pretul era destul de ridicat , undeva la jumatate din costul unei revopsiri

Link to comment
Share on other sites

alex230ro ...crezi ca lucreaza si cu CASCO? k nu vreau sa platesc din buzunar atat timp cat am Casco

KIP...nu pre vreau revopsire chituire etc...dar in final dana nu am ce sa fac asta este.

Edited by Para81
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum arata in poze cred ca o buna parte din indoituri pot fi facute prin PDR, dar e destul sa nu poata sa-ti faca una ca sa vopsesti tot elementul. In mod normal ar trebui sa aiba decontare cu CASCO, suna si intreaba, eventual mergi sa vada masina.

Oricum, nasoala treaba :(

 

In poza #4 vad ditamai indoitura, fix pe cuta de la capota ... cam cat de mare o fi fost bolovanul de-a nimerit acolo!?

Oricum, se poate si MULT MAI RAU

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Grindina mare in Arges se pare...

Eu "am fost ciuruit" sambata dupa-amiaza in Curtea de Arges, dar cu urmari mai "adanci".

Am vorbit si eu tot la originalauto si se rezolva pe Casco.

Eu am la Groupama si mi-au zis sa merg sa deschid dosarul de dauna dupa care fac devizul la ei in Otopeni, astept acceptul de plata de la asigurator si apoi se apuca de treaba.

 

Din ce am mai citit pe net, par foarte profesionisti si cu multe laude primite.

Edited by dansora
Link to comment
Share on other sites

@dansora La dosar ti-a trebuit si aviz de la metrologie? pt ca am inteles de la anumite persoane ca iti cere asa ceva...Cand am deschis dosarul(telefonic) nu am fost informat de asa ceva, cred ca abia dupa ce o vede constatatorul.
Link to comment
Share on other sites

Eu am vorbit astazi la call center-ul Groupama unde am facut o programare pentru constatare. La telefon, operatorul cu care am vorbit mi-a zis ca ar fi bine sa am o hartie de la ISU in care sa scrie ca intr-adevar in data de.... in localitatea.... au fost fenomene de grindina, dar nu mi-a lasat impresia ca ar fi obligatoriu.

Totusi, hartia asta am obtinut-o usor de la primaria localitatii.

Maine voi merge la constatare voi vedea daca intr-adevar e necesara.

 

Sfatul meu e sa o ai de la inceput ca sa nu te intoarca din drum.

Link to comment
Share on other sites

Din nefericire pentru mine, am patit-o si eu acum o saptamana. Am vreo 14 pe capota, 4 pe plafon si 2 pe portbagaj.

In Germania ma costa 600 euro reparatia. Acum nu stiu cat e in Ro, dar ma gandesc ca e mai putin. Oricum, urat sentiment cand iti vezi masina asa dupa grindina :(.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate asiguratorul nu accepta reparatia lor, recomanda BAVARIA. Sincer am fost la mai multe centre si toata lumea recomanda vopsirea pt ca nu va iesi 100%, nici S.C. Metalotehnica S.R.L. nu garanteaza ca iese 100%, mi-au facut in deviza de plata de 8000 RON, cred ca este cam mult pt indreptat, fara vopsit.

 

@cristian_ntz Eu tin la masina si cred ca merita s-o vopsesc in RO sau Germania?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.