Jump to content

POLITIA RUTIERA


fbdcnt

ESTE POLITIA RUTIERA CORUPTA?  

146 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

misto, vad ca sunt unii care considera ca e corecta atitudinea asta cu datul spagii... pana o sa o patiti odata Doamne Fesreste si loviti pe cineva bauti fiind la volan si sa vedeti cum riscati sa stati la aer conditionat pana vi se face rau... chiar nu va inteleg... hai ca ai depasit pe linie continua e una, ca ai intrat pe un interzis, merge dar sa mergi baut si sa te si lauzi si sa te bucuri ca ai scapat... va intreb atat... voi ce ati face daca v-ar lovi copilul pe trecerea de pietoni unul care conduce sub influenta... alcoolului, droguri si alte alea...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
n-am dat niciodata spaga....in 3 ani am fost oprit o singura data, pt. 78 km/h in oras (cu dacia) :blink:, deci nu am fost nevoit... In schimb am auzit de la rude, prieteni si am si asistat la vro 3 scene de mituire. In concluzie DA, politia e corupta. Nu stiu cum a putut cineva sa voteze "nu"
Link to comment
Share on other sites

DA, politia e corupta. Nu stiu cum a putut cineva sa voteze "nu"

190125[/snapback]

Subscriu. Nici eu nu am dat spaga din principiu; prefer sa platesc amenda, macar asa nu-l ingras pe politai si contribui la buget. Pe de alta parte, mi s-a cerut. Ultima data s-a intamplat de Craciun, la.. austrieci (!?!). Ei bine da, un "nemt" mi-a cerut 70E pentru ca masina era prea incarcata si prea lasata. Parerea lui. Mi-a spus foarte civilizat ca daca prefer imi da amenda, dar ca aia e mai mare. Si eu l-am rugat sa-mi arate unde scrie cat de joasa trebuie sa fie masina mea (polo 1,4 din 05) garantez ca nu depasisem sarcina maxima admisa. Dupa ce ne-am contrazis un pic, m-a lasat sa plec murmurand in limba lui... Ca sa accentuez ce spunea Cipus... TOATA politia este corupta.

Link to comment
Share on other sites

Am votat corupti pt. ca am asistat si chiar am dat spaga o data pt. ca m-au depistat cu detectorul de radar pe bord pe vremea cand era ilegal. Mentionez ca aveam viteza legala in localitate iar ei veneau din contrasesns ne-am uitat unii la altii au vazut aparatul si apoi au intors dupa mine ...l-am scos dar degeaba era sa ma lase fara talon eram moldovean in Covasna. Dar asa cum au mai spus si altii nu toti sunt asa. Ex. acum 3 zile ma intorceam de la Vatra Dornei si m-au "prins" in localitate cu 63km/h ..in spatele meu un A6 cu 65km/h :) ...am asteptat cuminte ...am primit avertisment si 2 puntcte penalizare. Nici urma de spaga sau altceva deci ... se poate :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am votat corupti pt. ca am asistat si chiar am dat spaga o data pt. ca m-au depistat cu detectorul de radar pe bord pe vremea cand era ilegal. Mentionez ca aveam viteza legala in localitate iar ei veneau din contrasesns ne-am uitat unii la altii au vazut aparatul si apoi au intors dupa mine ...l-am scos dar degeaba era sa ma lase fara talon eram moldovean in Covasna. Dar asa cum au mai spus si altii nu toti sunt asa. Ex. acum 3 zile ma intorceam de la Vatra Dornei si m-au "prins" in localitate cu 63km/h ..in spatele meu un A6 cu 65km/h :) ...am asteptat cuminte ...am primit avertisment si 2 puntcte penalizare. Nici urma de spaga sau altceva deci ... se poate :)

190171[/snapback]

 

Intr-un caz ca ala , prefer sa dau 30-40 ron decat sa dai aceiasi bani pe amenda + PUNCTE :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am votat corupti pt. ca am asistat si chiar am dat spaga o data pt. ca m-au depistat cu detectorul de radar pe bord pe vremea cand era ilegal. Mentionez ca aveam viteza legala in localitate iar ei veneau din contrasesns ne-am uitat unii la altii au vazut aparatul si apoi au intors dupa mine ...l-am scos dar degeaba era sa ma lase fara talon eram moldovean in Covasna. Dar asa cum au mai spus si altii nu toti sunt asa. Ex. acum 3 zile ma intorceam de la Vatra Dornei si m-au "prins" in localitate cu 63km/h ..in spatele meu un A6 cu 65km/h :) ...am asteptat cuminte ...am primit avertisment si 2 puntcte penalizare. Nici urma de spaga sau altceva deci ... se poate :blink:

190171[/snapback]

 

iuhuuu ....erai in coloana , radarul lor nu isi da seama care masina avea viteza nelegala. trebuia sa faci gura. eu am scapat de asa ceva zilele trecute.

Link to comment
Share on other sites

Pe agenti nu prea poti sa ii condamni ca iau spaga din moment ce au vreo 2-3 copii acasa de hranit, iar salar cam jumatate cat ia femeia de servici de la BRD. mai degraba pe cei care ne guverneaza.

in schimb stiu sigur ca se fac scheme si la cel mai inalt nivel in Politzie iar asta e foarte grav.

de expemlu eu am scapat cu o luna suspendare pentru 0.24 % in are expirat ^^. totul a fost aranjat cu mult dupa ce PV a fost incheiat... deci va dati seama...

Edited by Sini
Link to comment
Share on other sites

mai sa stiti ca unii dintre ei sunt oameni, ieri m-a prins cu radarul cu 93 la ora intr-o ora cu restrictie 40 , o restrictie cretina ca curba, asta e motivul restrictiei , eu habar n-aveam ca discutamam cu cineva in masina bla bla si ma opreste politistu ca ati depasit ca bla bla, pana la urma am convenit impreuna ca e idioata restrictia si mi-a dat doar 2 puncte si mi-a recomandat sa-mi iau detector de radar pe bune. chiar de treaba tipu. :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

si eu cred ca e corupta dar acum depinde unde ca am inteles ca fac flagranturi multe in zonele unde au reclamatii ,schimba sefii si aia ca sa se afirme fac exces de zel si impart amenzi in stinga si dreapta pina la un moment dat cind se satura de munca voluntara sau isi doresc si ei o casa o masina ceva si atunci iar incepe minjeala si mica ciupeala.

la mine n-a mers!probabil fiindca aveam camasa si cravata(mai am si ochii albastrii :blink: )

Link to comment
Share on other sites

si eu cred ca e corupta dar acum depinde unde ca am inteles ca fac flagranturi multe in zonele unde au reclamatii ,schimba sefii si aia ca sa se afirme fac exces de zel si impart amenzi in stinga si dreapta pina la un  moment dat cind se satura de munca voluntara sau isi doresc si ei o casa o masina ceva si atunci iar incepe minjeala si mica ciupeala.

la mine n-a mers!probabil fiindca aveam camasa si cravata(mai am si ochii albastrii :blink: )

202950[/snapback]

 

 

Si aveai si BMW, ce-au zis domnii politisti, "are BMW, are bani si de amenda si poate sta o vreme si pe bara"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.