Jump to content

Jucaria mea, e46 Negru Mat


IndividSuspect

Recommended Posts

Nu e cea cu YPA. Mai este una negru mat cu numere YPA in TM dar nu stiu daca e vopsita sau folie.

 

Mai scriu odata masina e VOPSITA negru mat.

Vor mai veni schimbari la ea pe parcurs, dar dupa cum am spus acum vreau sa repar mai intai ce e de reparat.

Nu vreau sa arate bine si sa troncane pe strada cum am vazut ne numarate masini pe strada.

Va mai veni si folie cat de curand.

Poate la anu fac si un swap la motor de 2.8.

 

Am proiecte in cap, bani sa fie.

 

Adevarul e ca este foarte greu de intretinut. Imediat se murdareste si se vede mai repede decat pe una negru cu luciu.

 

Poze cu interiorul nu am. Voi face pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

Alte jante, stopuri nFL cu LEd alb-rosu, kit M si s-ar schimba aspectul masinii in bine.

 

Oameni buni, nu stiu ce e cu voi.

Sa ne intelegem. Asta e masina mea !

E facuta cum imi place mie si am prezentato atata tot.

Nu am intrebat pe nimeni cum ar vrea sa imi modific eu masina.

Sa intri pe threadul altcuiva si sa spui ce sa fac eu cu masina mea si cu banii mei e nesimtire crasa.

Inteleg, nu iti place masina. Perfect. Nici nu e facuta sa iti placa tie.

E facuta sa imi placa mie.

 

Modificari vor mai fi la ea.

Vor veni jante de 17, folie pe geamuri asta asa de inceput.

E un proiect in curs.

 

 

Si eu vroiam sa o fac negru mat pe a mea, dar dupa ce cumparam un kit de m3 csl, am renuntat la idee. Arata bine masina ta, e colantata sau e vopsea?

 

Multumesc.E vopsea.

Edited by IndividSuspect
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, nu stiu ce e cu voi.

Sa ne intelegem. Asta e masina mea !

E facuta cum imi place mie si am prezentato atata tot.

Nu am intrebat pe nimeni cum ar vrea sa imi modific eu masina.

Sa intri pe threadul altcuiva si sa spui ce sa fac eu cu masina mea si cu banii mei e nesimtire crasa.

Inteleg, nu iti place masina. Perfect. Nici nu e facuta sa iti placa tie.

E facuta sa imi placa mie.

 

Modificari vor mai fi la ea.

Vor veni jante de 17, folie pe geamuri asta asa de inceput.

E un proiect in curs.

 

Usor... nu te agita.. Din moment ce ti-ai prezentat masina, mi se pare normal sa ne dam cu parerea.. Ti-a dat cineva in cap cu ceva?Ei doar au spus ca ar fi mai bine sa schimbi jantele, stopuri si alte cele, nu te obliga nimeni.. Isi da fiecare cu parerea(pentru asta exista forum), iar daca vrei sa nu ne dam cu parerea, cere sa ti se inchida topicu si gata..

Edited by mada13
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt agitat.

Dar nu imi spune sa schimb x si y si dupa: "s-ar schimba aspectul masinii in bine"

Marog.

 

Pai daca asta-i adevaru, vrei sa spui ca un pachet M si alte jante ar schimba in rau.. Sau nu iti place sa ti se dea sfaturi, trebuia sa spui de la inceput, prezentare FARA COMENTARII.. si ne conformam..

Succes mai departe, cu ce vrei sa mai faci, nu mai zic nimic....

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca IndividSuspect vrea sa o rezolve poate pe partea mecanica, poate is mici probleme si apoi la exterior.

 

Cred ca are dreptate, degeaba ar arata bine si sa troncane toate cand mergi pe drum...in fond, fiecare si-o face cum ii place :)

 

Prea multa tensiune aici :)

 

PS: Jantele intradevar nu is cel mai fericit look pe masina asta :)

Edited by Dr.Cipry
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca IndividSuspect vrea sa o rezolve poate pe partea mecanica, poate is mici probleme si apoi la exterior.

 

Cred ca are dreptate, degeaba ar arata bine si sa troncane toate cand mergi pe drum...in fond, fiecare si-o face cum ii place :)

 

Prea multa tensiune aici :)

 

PS: Jantele intradevar nu is cel mai fericit look pe masina asta :)

 

Pai nu a zis nimeni sa nu o rezolve prima data pe partea mecanica, cum nu a zis nimeni sa o faca azi sau maine cu pachet M si alte jante si stopuri.. Colegii i-au dat doar idei, pe parcurs, ce sa mai faca la masina, pentru a arata si mai bine.. Atata tot!

Link to comment
Share on other sites

Legat de jante scrie si in primul post ca vor fi schimbate :)

Cashu e problema.

In vreo luna le schimbam cu niste replici pe 17 care le am in casa dar trebuie restaurate.

Dupa care o sa cumparam niste jante zdravene.

Masina am loato si eu cum am loato. Schimb mai intai ce tre schimbat sa mearga ata, sa nu fie bucsa pe ea defecta sau trim care sa nu stea cum trebuie.

Acum iar vine revizia cat de curand.

Mai trebuie schimbate niste trimuri.

Al 3-ilea stop(cel de pe luneta) astept sa vina in 2 zile, comandat de aici de pe forum ca cel vechi era lipit de luneta cu banda dubla adeziva si a stat bine pana acum cateva sapt :|

Lipit binenteles de fostul proprietar.

 

Acum doua saptamani am schimbat kitu de xenon.

 

Si pana sa pun kit de M, schimb interiorul cu interior piele si fac swap la motor cu 2.8

Sa pui kit de M pe un 1.9 mi se pare inutil.

Da, arata bine si atat ca de mers....

 

De cand am loato o tot bibilesc si mai repar una alta.

Nu lipesc nimic cu super glue sau banda dubla adeziva ca sa dea bine din exterior si cand pui mana pe ea sa te sperii.

Chestile astea costa :( Dar, o sa le fac cum trebuie facute.

Edited by IndividSuspect
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.