Jump to content

DIY retrofit bixenon Morimoto H1


X X L

Recommended Posts

Dupa lungi cautari si multa documentare m-am decis sa imi montez si eu acest Kit de proiectoare.Sunt multumit de rezultat,mai este nevoie de mici reglaje :popcorn: :popcorn: :frantics: :frantics: :frantics:

Am montat pe mai multe masini: 320d e46 FL, 320d e46 NFL si e39 FL care avea xenon original dar cu lupele arse :)

 

Video :

post-27030-0-21172900-1352913241_thumb.jpg

Edited by Furnicutz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Intrebare pentru cei care au facut retrofitul.

Pe o scara de la 1 la 10 cat seamana farul cu unul OEM ?

Se merita acest retrofit si fara xenon?

Se pot monta balasturile sub far asa cum vine OEM ?

Calitatea materialelor este OK tinand cont ca pretul ,lor este unul mic ?

In timp palariile i-si mai pastreaza aspectul ?

Link to comment
Share on other sites

Intrebare pentru cei care au facut retrofitul.

Pe o scara de la 1 la 10 cat seamana farul cu unul OEM ?

Se merita acest retrofit si fara xenon?

Se pot monta balasturile sub far asa cum vine OEM ?

Calitatea materialelor este OK tinand cont ca pretul ,lor este unul mic ?

In timp palariile i-si mai pastreaza aspectul ?

 

1.Farul arata 100% OEM

2.Fara xenon de 55w nu se merita eu aveam de 35W si era chioara deci fara xenon dai banii degeaba...!

3.Pe mine unul nu ma interesat montarea sub far probabil unul slim se poate daca ma gandesc mai bine.,

4.Calitatea materialului este ok oglinda fiind din metal nu plastic.

5.Palariile nu vad de ce ar pati ceva pt k doar sunt in far nu le atinge nimeni.

Link to comment
Share on other sites

dar la morimoto h1 se poate pune xenon de 55W ???ca eu am de 35w(5000k) dar sunt multumit cum lumineaza :thumbsup:

in principiu da, dar de ce sa iti suprasoliciti instalatia masinii?!

 

cam la ce pret ajunge si retrofitul cu spalatoare faruri?

Piese + manopera bineinteles

in principiu piesele se gasesc in dezmembrari... cred ca nu depasesc 300 lei

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut!

M-am decis si eu sa imi montez acest set de morimoto, insa am cateva mici constrangeri.

1. Daca marimea lupei de 2,5 nu cumva da impresia de saracie, adica una de 3 cred ca arata muult mai bine

2. Daca pun bec xenon 35w H1 este mult mai slab in luminozitate decat cel de 55w?

3. A pus cineva acel osram?Chiar arata ca si xenon-ul? Daca da, prefer becul normal fara alte adaptari

 

Cat de multumiti sunt cei care si-au pus lupele??

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut!

M-am decis si eu sa imi montez acest set de morimoto, insa am cateva mici constrangeri.

1. Daca marimea lupei de 2,5 nu cumva da impresia de saracie, adica una de 3 cred ca arata muult mai bine

2. Daca pun bec xenon 35w H1 este mult mai slab in luminozitate decat cel de 55w?

3. A pus cineva acel osram?Chiar arata ca si xenon-ul? Daca da, prefer becul normal fara alte adaptari

 

Cat de multumiti sunt cei care si-au pus lupele??

 

Multumesc!

1. diferenta de marime nu este foarte mare,lumina focalizata de lupe este foarte buna si concentrata

2. Pune de 55w si de 4300K preferabil (eu am de 35w si 6000k si pe ploaie mergi cam :pirate: 8) )

3 Pune xenon,o sa ai mai multe modificari cu un bec nornal,becul H1 are masa pe soclul becului

Eu sunt foarte multumit si ca lumina si ca design !

Link to comment
Share on other sites

daca are h7 100% are kit xenon fara lupe. mi se pare ca trebuie sa schimbi doar becurile cu unele h1 pentru retrofit dar nu se renteaza. ori vinzi kitul asta si iti iei altu nou h1 ori nu stiu....sunt destul de scumpe doar becurile din cate stiu eu :D Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.