Jump to content

Legea NU functioneaza retroactiv.


Alexxx

Recommended Posts

:)

Nu era o clauza la inregistrare despre faptul ca trebuie sa ai peste 13 ani ca te loghezi pe forum ? Sau daca nu e, ar trebui implementata ! :blink:

176900[/snapback]

Mi se pare deplasat postul tau. Daca cineva te facea cu ou si cu otet pe forum, intr-un mod public tu ai fi zis "sunt prea matur sa raspund..."

Get REAL! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mi se pare deplasat postul tau. Daca cineva te facea cu ou si cu otet pe forum, intr-un mod public tu ai fi zis "sunt prea matur sa raspund..."

Get REAL! :blink:

176905[/snapback]

 

De ce te-ai simtit Alexxx?

Cred ca Bobo se referea la nivelul varstei sub care se poarta astfel de discutii!

Hai inapoi la "lege"... lasati copilariile!

Link to comment
Share on other sites

Thay' s it!!

 

Ati fost avertizati cu OFF-topicul!

 

@cat si @ alexxx, limbajul si Offtopicul -v-au adus cate 3 zile suspend!

176910[/snapback]

WHAT?? Daca cineva arunca cu noroi in tine esti suspendat ca ii raspunzi? :blink:

OK...ce pot sa zic. Suspendati-ma ca mi-am aparat demnitatea si nu m-am lasat calcat in picioare de un....

Ii multumesc moderatorului pentru verticalitate!

BOBO NU ESTE TOT OFFTOPIC??????????????????????????????????

Sau faptul ca exista o regula cu cei 13 ani are legatura cu inmatricularea?

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Cine/care sustineti legitimitatea taxei dati-mi voie sa va spun ca sunteti niste ignoranti si va place sa aberati de dragul de a face si voi ceva - altfel nu-mi explic :blink:

 

Ca sa-mi iau acum un 530d (sau 330d) din 2002 cu norma euro 3 trebuie sa platesc nesimtirii statale 4544.1825 Euro.

 

Sper ca se vede destul de clar:

4544.1825 Euro

 

Legitimitatea taxei !? Poluare !!?! Nu mai bateti campii ! ( mucles ok ? )

 

off: Din pacate vad ca forumu' a devenit playground-ul frustrarilor si ne-implinirilor personale, va rog sa va reveniti sau sa va duceti in alta parte.

Link to comment
Share on other sites

Sa va dau o veste buna... O veti citi in toate ziarele de maine...

Statul roman va discuta cu reprezentantii Comisiei Europene pentru scaderea nivelului taxei de inmatriculare... Din surse bine informate va aduc la cunostinta ca nivelul acesteia va fi de aprox 1200 de euro ptr o masina cu motor de 2 litri, euro 2, cu vechime de peste 10 ani...

Va urez inmatriculare placuta... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sa va dau o veste buna... O veti citi in toate ziarele de maine...

Statul roman va discuta cu reprezentantii Comisiei Europene pentru scaderea nivelului taxei de inmatriculare... Din surse bine informate va aduc la cunostinta ca nivelul acesteia va fi de aprox 1200 de euro ptr o masina cu motor de 2 litri, euro 2, cu vechime de peste 10 ani...

Va urez inmatriculare placuta... :blink:

176962[/snapback]

Sa ai "gura aurita"...... :) :)

Link to comment
Share on other sites

Sa va dau o veste buna... O veti citi in toate ziarele de maine...

Statul roman va discuta cu reprezentantii Comisiei Europene pentru scaderea nivelului taxei de inmatriculare... Din surse bine informate va aduc la cunostinta ca nivelul acesteia va fi de aprox 1200 de euro ptr o masina cu motor de 2 litri, euro 2, cu vechime de peste 10 ani...

Va urez inmatriculare placuta... :blink:

176962[/snapback]

 

Hmm.. adik tre sa acceptam un rau mai mic decat raul mare. Tipic PSD-ului as putea spune, care anunta masuri nasoale ca sa nu mai comenteze lumea la alea mai putin nasoale. ceausescu romania, guvernu si primaria.. uraaa.

Link to comment
Share on other sites

Alexxx treaba sta asa daca e36, calibra si golfurile sunt rable si tu ai tot o rabla .

 

2 - la mana , daca tu ai dat pe masina 5000 si pierzi 2-3 mii la ea ai toate motivele sa fii impotriva taxei ?

 

3 - daca cineva isi ia masina nu e normal ca o sa isi ia o masina mai buna decat cea actuala ?

 

4 - nu crezi ca e cazul ca resturile comunismului si prostia din tara asta trebuiesc eradicate ? si daca noi nu suntem in stare trebuie sa se implice UE ?

 

5 - gandeste-te si la avantajele tale ca iti poti lua masina mult mai ieftina si mai buna

Edited by TheMendacious
Link to comment
Share on other sites

„Este clar, cuantumul taxei este prea mare. Excesiv as putea spune“, a declarat Sulfina Barbu, ministrul Mediului.

 

Si confirmarea oficiala pentru stirea lui Apple :blink:. + un comentariu haios:

Cum dracu isi dadu seama, peste noapte, D-na Sulfina ca "taxa este excesiv de mare", in conditiile in care, acum cateva zile ar fi mancat de viu pe oricine contesta algoritmul actual de calcul? S-o fi lovit la cap? Sufera de dubla personalitate?

 

 

Bestial supratitlul din Gandul

S-a trezit si Sulfina!

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

eu v-am spus... nu am obiceiul sa vrb prostii cum fac altii...

177009[/snapback]

 

sper, pentru ca am trecut la Lukoil din cauza ta. :blink:

 

E bine ca si-au dat si astia seama ca sumele erau exagerate. Sper sa nu le vina alte idei acum

Link to comment
Share on other sites

am citit intreg topicul si nimeni nu a mentionat 2 lucruri

 

- Tariceanu parca e dealer Renault

- chiar credeti ca ministrul ala de finante sustine taxa asta doar asa.....pe ochi frumosi?...ca ii pasa lui de Alexxxx, de poluare etc.....sigur primeste niste sume consistente ca sa spuna ca pe el nu il intereseaza regulile UE, pentru ca el e acum la putere si trebuie sa adune destul incat sa nu conteze daca e reales peste 4 ani.

Link to comment
Share on other sites

am citit intreg topicul si nimeni nu a mentionat 2 lucruri

 

- Tariceanu parca e dealer Renault

- chiar credeti ca ministrul ala de finante sustine taxa asta doar asa.....pe ochi frumosi?...ca ii pasa lui de Alexxxx, de poluare etc.....sigur primeste niste sume consistente ca sa spuna ca pe el nu il intereseaza regulile UE, pentru ca el e acum la putere si trebuie sa adune destul incat sa nu conteze daca e reales peste 4 ani.

177090[/snapback]

e dealer citroen :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu e nici un dealer Renault.

E premierul Romaniei :blink: , dar detine pachetul majoritar de actiuni la Automotive Trading Services SRL (reprezentanta Citroen).

 

Iar despre guvern si cat de egocentric e, am vorbit vreo 3 pagini in urma.

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.