Jump to content

Bmw 330 Ci din 2002


Smiley89

Recommended Posts

Eu zic sa lasati baiatu' in pace, ca l-ati naucit cu atatea sfaturi... Mai usor opresti o MASINA de la 200/h decat o dacie de la 130, asa ca daca are capul pe umeri se descurca mai bine cu 330-ul decat cu vreo gioarsa... Una din primele masini conduse de mine a fost un Corrado in care ma simteam mult mai in siguranta decat in vreo dacie berlina.

Ideea e sa o ia usor in primele de mii de km, pana isi cunoaste bine masina...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si daca s-ar plimba cu o dacie veche ar fi mai in siguranta ?

184844[/snapback]

 

nici nu-i doresc sa aiba dacie.

 

dar eu SUNT in dacie. Si am copilasul in scaunelul lui, in spate. Si ma simt tare in neisguranta cand ma gandesc ca dupa colt ma asteapta un pusti calare pe o herghelie...

Link to comment
Share on other sites

Referitor la punctul1: parerea mea este ca daca are 260 de cai la piciorul drept nu trebuie sa ii "calareasca" pe toti, si nu va trebui neaparat sa mearga 180-200, se poate merge si cu 60, nu credeti?

 

Referitor la punctul2: Nu inteleg de ce ti se pare aiurea ca prima masina sa fie una scumpa? Daca parintii lui au incredere in el si daca si-ar permite, pot sa ii cumpere si Lamborghini nu vad unde e problema? prima masina ar trebui sa fie o masina care sa nu o uiti niciodata, nu care dupa 2 ani de condus sa o dai la casat :blink: . Daca are o masina mai scumpa inseamna ca nu isi vede de treaba lui, ca nu se gandeste la viitor? daca are masina asta crezi ca parintii lui nu o sa il ajute sa isi deschida o afacere? Nu am nimic cu tine, dar de unde ati luat fratilor conceptiile astea ca prima masina trebuie sa fie o cazatura sau mai stiu eu ce?

Gandeste-te cum ar fi ca tatal lui sa aiba un Seria 7, de exemplu, si el sa mearga cu o amarata de Dacie? Aici sunt multe argumente, dar ganditi-va ca lumea s-a mai desteptat, nu mai e ca inainte, desi tot o natie nenorocita suntem.

184731[/snapback]

 

Referitor la comentariu de la pct. 1, e drept si chiar logic, sa iti cumperi o masina de 300 de cp si sa mergi ca si cu una de 80 de cp.

Iar la pct.2 , eu n-am zis ca prima masina trebuie sa fie o dacie ruginita.Un golf 4, un vectra sau alte masini mai linistite si sigure, nu am zis eu ca trebuie sa fie o cazatura, dar nu o masina de 260cp. E drept, daca ai bani, poti sa-i cumperi copilului Lamborghini, ca doar copilu daca vrea o astfel de masina o sa mearga linistit cu ea, mai ales la 18 ani.

 

Referitor la deschidere unei afaceri, probabil ca am exagerat, si ar trebui sa invete pe langa careva, daca nu are simtul asta. Si nu m-am referit sa ii pui afacerea la cheie .. ci sa o conceapa el si nici sa ii dai o suma f mare de bani pt inceput. Si in nici un caz, daca ai o afacere, in care trebuie sa te implici, si vezi cum se castiga banii, nu prea vad cum iti poate lua banu mintile, cand mintea face banu, nu banu face mintea.

Edited by Lolo
Link to comment
Share on other sites

Smiley sper ca ai scapat teafar din aventura de asta-seara...

Eu eram in spatele tau cand au venit aia.  :)

Te mai asteptam si alta data la o intalnire... :)

 

PS Ai o masina superba. :blink:

184886[/snapback]

:) totu e ok...mai sunt si sifonari...da sper sa iasa mai bine vinerea viitoare...multumesc pt complimente si astept sa ne vedem vineri iar

app tu esti ok?fu totu bine?daca da ma bucur...sper ca vinerea viitoare sa am cu cine sa ma dau ...:)))) hai ca sunt si modest

Edited by Smiley89
Link to comment
Share on other sites

app de discutiile interminabile in legatura cu parintii mei si ca ce e in capu lor si etc..poate nu le`am facut pana acuma atatea probleme incat sa creada ca sunt nebun la cap...au si ei incredere in mine si nu am nici un motiv sa`mi risc viatza aiurea...ca ma dau io la aeroport si chestii destea nu e nici o treaba..poti sa omori masina unde stii ca nu e nimeni si nu ai ce sa patzesti iar in trafic si prin orash sa fii super linistit ..sa ai grija de ea si de viatza ta...deci stati linistiti ca nu o sa auziti prea curand de vreun accident..vad ca au incetat discutiile cum ca ash mintii ca este masina mea si au inceput discutiile ca nu meritam masina si ca ai mei sunt incostineti...
Link to comment
Share on other sites

mama ce de comunisti, tot il bateti atat la cap ca la 18 ani 231 cp si ce daca? bravo lui !

184972[/snapback]

 

 

Corect,cui ii pasa ca are 18 ani si masina de 231cp.Mie nu.Bravo lui,are o masina buna,puternica.

Daca face accident si moare il plange familia,nu cineva de pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

fratilor ma jur ca nu va inteleg .. si eu am 320ci .. intradevar doar 170 cai dar si daca aveam m3 tot regulamentar mergeam ... fac cta buc in fiecare saptamana .. as putea sai dau lejer cu 220-230 pe autostrada masii :blink:) dar prefer sa merg cu 140.. mai bine ajung putin mai tarziu decat niciodata :) nu toata lumea e asa.. ce ziceti voi e fix ca la stiri ... un vitezoman la volanul unui bolid (bmw), daca unul e asa.. nu inseamna ca toti sunt asa ... parerea mea
Link to comment
Share on other sites

fratilor ma jur ca nu va inteleg .. si eu am 320ci .. intradevar doar 170 cai dar si daca aveam m3 tot regulamentar mergeam ... fac cta buc in fiecare saptamana .. as putea sai dau lejer cu 220-230 pe autostrada masii :blink:) dar prefer sa merg cu 140.. mai bine ajung putin mai tarziu decat niciodata :) nu toata lumea e asa.. ce ziceti voi e fix ca la stiri ... un vitezoman la volanul unui bolid (bmw), daca unul e asa.. nu inseamna ca toti sunt asa ... parerea mea

184979[/snapback]

 

Hai sa iti dau un exemplu. Eu am lovit masina de 2 ori in toata viata mea, si asta in primul an de permis. De atunci n-am mai avut incidente de niciun fel. Tin minte cum ma simteam la volan si nu sunt deloc teribilist. De exemplu, de cand am masina noua nu i-am dat inca mai mult de 110 km/h. Dar atunci nu judecam asa si cu toate ca imi propuneam sa conduc atent, de multe ori apasam prea tare pedala si riscam. Cu toate astea n-am fost niciodata cu pasiuni de-astea sa ma duc pe aeroport si sa-i dau cat poate. Il vad pe Smiley ce face cu masina si ma intreb cum se comporta in trafic. Il compar cu mine la 18 ani si ce vad? 180 cai in plus si pasiune pentru viteza. Get my point?

Link to comment
Share on other sites

de multe ori e folositor un accident mic. In a doua saptamana de condus am spart semnalizarea la E34 dupa ce am apreciat gresi o intoarcere . am intrat cu semnalizarea in coltul la bara la un aro parcat. m-am speriat tare si am fost mult mai atent pe viitor. de atunci nimic..
Link to comment
Share on other sites

primul accident l-am avut pe Feleac.Am vrut si eu sa vad ce poate sa faca masina....desii are numa 136CP intr-o curba am intrat in derapaj si m-am urcat pe un morman de nisip.Daca nu era nisip acolo puteam sa zbor prin parapet.Cu tractiunea spate si multi CP la piciorul drept nu e de joaca Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

:blink:  totu e ok...mai sunt si sifonari...da sper sa iasa mai bine vinerea viitoare...multumesc pt complimente si astept sa ne vedem vineri iar

app tu esti ok?fu totu bine?daca da ma bucur...sper ca vinerea viitoare sa am cu cine sa ma dau ...:)))) hai ca sunt si modest

184956[/snapback]

 

Am scapat teafar :) .

Link to comment
Share on other sites

Pai la scoala cand te mai duci? :blink:

184982[/snapback]

pai ma duc :) in weekend ma duc la cta :) si scoala o fac in bucuresti .. iar de accidente n-am avut decat 2 .. si alea cand am oprit regulamentar la trecere de pietoni si ala din spate probabil dormea si a intrat in fundu meu :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.