Jump to content

850 CI - an 1991


dibax

Recommended Posts

  • 2 months later...
Cum sunt farurile ? Lupe, sticla intermediara si exterioara ? Ca imi pare cam obosita lumina lor, si sunt curios daca e acelasi principiu ca si farul de pisica.

 

Farurile de scurta sant cu lupe cam ca la e 34 , farurile de ceata sant in mijlocul farurilor escamotabile tot cu lupa

Faza lunga are 2 fascicule in farurile escamotabile iar alte 2 in bara ca sa poti da flashuri fara sa scoti farurile

Daca ai farurile escamotabile ridicate cand dai faza lunga se aprind si alea din far si alea din bara deci 4 buc

E posibil sa ti se para obosita lumina pt ca erau sticlele murdare de la faruri la primele poze

Eu personal am impresia ca lumineaza mai bine ca alea cu xenon ca la modelele noi dar e parerea mea doar

 

 

Am mai adaugat doua poze cu farurile aprinse poate aici se vede mai bine cum lumineaza

 

:twoup:

 

s-a plictisit probabil... sau si-a facut damblaua :)

 

Am pus de curiozitate anuntul pe mobile dupa ce eu am cautat ani la rand acolo sa vad daca preturile sant reale si exista interes

Greu de crezut ca vine un neamt pana in bucuresti sa cumpere masini dar cand e sa mergem noi nu lasa nici un euro din pret

Si te mai si trateaza ca un sarac din lumea a treia mi s-a intamplat mie anul trecut cand am fost in berlin sa vad un 850 la 10000 euro

Avea 200000 km masina , fusese lovita in spate destul de rau si ala credea ca eu nu mai vazusem masini in viata mea

Asa ca am si eu o satisfactie acum cand primesc mailuri de la nemti care ma roaga sa le trimit poze cu masina sa le arat ce inseamna romania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Daca doriti un 850i sau ci va pot oferii.. I sau CI deoarece observ ca nu stie nimeni care este diferenta,insa vad ca toti isi dau cu parerea - inca am citit la unul ca CSI ar fi M8.., in fine.. diferenta intre I si CI nu este absolut niciuna doar de marketing - CSI-ul insa avea ceva mai multi caluti datorita motorizarii, iar M8-ul s-a fabricat o singura bucata care abia in 2010 s-a dat publicitatii in muzeul BMW fiind negata vehement ca existenta pana anul trecut.

Deci sa revin, asa cum spuneam am un 850 CI de vanzare in stare perfecta, totul original, masina etse impecabila..foarte bine intretinuta.. cine doreste ma gaseste pe mail : ncsl1us@yahoo.com

Doar pt cunoscatori !!!

 

cit despre comentariile rautacioase privind consumul/ intretinere ..etc.. evident strugurii sunt acrii !!!

Cine doreste 8 stie pt ce... iar 8=ul va ramane cel mai bun BMW facut vreodata!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

@Lazar Florian: stiu destule despre 8-ar, asa cum stiu si ca BMW avea din 1990! motor de 550cp, motor cu care a aparut Ferrari in 1996 pe F60 si facea mari furori ca este extraordinar ce au reusit cei d ela Ferrari, insa nu se stia ca BMW facuse un astfel d emotor inca din 1990. Masina se numea M8, are la baza motorul S70 si se afla si astazi in posesia celor de la BMW, daca nu a fost distrusa deja, si a fost proiectata ca sa fie un adevarat Ferrari killer. Seria CSI este o serie detunata a M8-ului.

Mai multe date si povestea completa aici http://www.e31.net/navmodelle_e.html

eu am auzit ca cei de la BMW nu recunosc sa fi facut acel motor. Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

ti se pare ca alea seamana cu astea?

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/M5_3.8-S38/LHD/M/1994/july/browse/wheels/m_system_ii_styl_21/

 

alea de pe M8 nu au capace, se vad gaurile pt prezoane.

 

Mareste poza si o sa vezi ca sunt capace de fibra de carbon. N-are importanta daca sunt cu gauri sau fara gauri, jantele in sine sunt tot style 21, care au un alt doilea capac peste prezoane.

 

Aici se vede mai bine ca si capacele au gauri, peste care vine un capac mai mic.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Touring/Europe/M5-S38/LHD/M/1992/march/browse/wheels/m_system_ii_styl_21/

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Nu, gaurelele alea nu au treaba. Prin spate, sunt prinse cu niste imbusuri. Pai iti dai seama ca s-ar fi furat foarte usor daca imbusurile ar fi fost la vedere. Imbusurile sunt undeva la jumatatea fiecarei spite.

 

Am avut pe E34 amandoua tipurile de jante de M, si turbina si Throwing Star. La turbine le-am dat jos capacele si am lasat janta goala, aratau mai bine. Aveam si pachet M complet si era si 535i, ma rog, acum vreo 7-8 ani.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.