Jump to content

Totul despre RCA 2013


cristimm

  

230 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cam astea sunt cotatile mele. Anul trecut in decembrie am facut RCA la Uniqa pe 12 luni la 355lei, am B7 si nici un eveniment in ultimul an jumate. Cel mai probabil imi fac rca la euroins ca astia sunt jepcari.

 

da 2 l , am peste 30 ani , daca asta era criteriul magic

 

Ce ti-e si cu viata asta, ne rugam sa imbatranim.

Link to comment
Share on other sites

Eu acum 2 luni cand am inmatriculat masina,imi cereau 2000ron pentru 1 an la euroins (cea mai ieftina), masina fiind si la prima ĂŽnmatriculare. ..

Am scapat cu 1100ron tot la euroins, dar gagica de la asigurari mi-a trecut masina ca fiind deja ĂŽnmatriculatĂŁ :pardon:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce mai stiti de astia de la Euroins? s-au mai dat pe brazda? nu de alta, dar nu vreau sa ma trezesc cu vreun proces pe cap din cauza lor! luna viit imi expira si mie RCA-ul si ei au cea mai buna oferta!

din moment ce inca sunt in carti probabil au mai platit din daune . La ce sume au ajuns asigurarile mereu mi-e teama daca ma loveste vreunul pt ca cel mai probabil are rca la Euroins sau alta pocnitoare , nici Astra nu cred ca e mai serioasa .

Link to comment
Share on other sites

Eu votez Tiriac & Groupama. Nu pentru ca sunt cei mai scumpi, ci pentru ca sunt cei mai buni. Pacat ca nu s-a schimbat legea, adica asiguratorul tau sa-ti repare masina. Nu ii mai auzeai pe astia "da-mi cea mai ieftina" ci "da-mi cea mai buna".

 

Pe de alta parte, vechimea permisului nu conteaza. DELOC ! Poti sa fii proprietar de masina fara a avea permis de conducere. De aceea acest criteriu nu se ia in calcul la suma asigurarii.

 

Cel mai mult conteaza varsta. Sub 30 de ani rupe buzunarul. Apoi capacitatea cilindrica, puterea masinii, marca, modelul, judetul, localitatea...

 

Si cum bine stiti, bonificatia. Bonus sau Malus. Bonus la fiecare reinnoire de 5% (insa asta nu se simte ele scumpindu-se de la an la an cu 50%) si Malus in caz de incidente care aproape ca dubleaza suma asigurarii pentru fiecare incident.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.