Jump to content

Totul despre RCA 2013


cristimm

  

230 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@-vl69uli

daca faci asigurare la carpatica poate o sa ai de-a face cu ei in sensul ca sa te loveasca cineva si sa iti dea o asigurare carpatica sa vezi si tu cum e :thumbsup:

 

Iti multumesc colegu.Eu ce sa iti doresc tie?

Daca stateai sa citesti tot topicul vedeai ca am renuntat la carpatica dupa sfaturile colegilor de pe forum dar nah.

Edited by vl69uli
Link to comment
Share on other sites

@-vl69uli

daca faci asigurare la carpatica poate o sa ai de-a face cu ei in sensul ca sa te loveasca cineva si sa iti dea o asigurare carpatica sa vezi si tu cum e :thumbsup:

 

si crezi ca astra, groupama, generalli platesc cu mult mai usor? eu nu cred. carpatica si euroins (mai nou si astra) au cele mai multe reclamatii la csa dar asta pt ca au si cea mai mare piata. as fi curios care ar fi procentul de reclamatii la nr de polite vandute si cum s-ar situa acesta in comparatie cu alte firme "bune".

Link to comment
Share on other sites

Eu aveam RCA-ul valabil pana la sfarsitul lui ianuarie, dar gandindu-ma ca voi da peste niste tarife simtitor mai mari, am refacut-o la Astra in 31 decembrie. 380 lei pe 1 an. Motor 2000cmc, permis de 15 ani, varsta pana in 35 de ani si domiciliu in mediu rural.

Acum constat ca preturile sunt si mai mici...

 

Cred ca doar pe tinerii ce locuiesc in marile orase ii rupe la preturi.

Link to comment
Share on other sites

O intrebare...am inteles ca bonus malus creste de la an la an daca nu ai accident si in felul urmator, 2 clase daca faci asigurare pe 1 an si 1 clasa pe 6 luni, De ce de 3 ani am acelasi bonus manlus b4, cand se poate ajunge la b8(unde ai reducere 50% la rca)???
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pe 6 luni :

 

530i E60 - 2005 - carnet de 3 ani - nici un eveniment - 25 de ani varsta

 

Carpatica - 614 ron

Astra - 730 ron

Groupama - 998 ron

Asirom - 1370 ron

Generali - 1942 ron

Uniq - 2750 ron

Omniasig - 2780 ron

 

in cazul meu este cu fix 50% mai scump decat in noiembrie 2012 cand am facut-o initial

 

Ca si incepator si viitor posesor de masina, vad tot felul de calculatii legate de RCA. Insa, care e diferenta intre aceasta asigurare de Carpatica (614 RON) si Omniasig (2780 RON) - inafara ca una costa de 4,5 ori mai mult decat cealalta?

 

thnx!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.