Jump to content

OBC - On Bord Computer E46


Myx

Recommended Posts

azi mi-am montat si eu maneta... deci sa inteleg ca nu am nici o sansa luni la filaret??

Din pacate NU :twoup: Oricum.luni nici nu muncesc,e zi libera!De abia joi sunt sanse sa se poata la Filaret.Crede-ma ca am incercat tot ce a fost posibil omeneste....Asteapta sa vina un om din Germania de la Bmw sa le upgradeze soft-ul! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am luat maneta de la 3xpert azi si putea sa-mi faca el activarea ca acuma are tot ce-i trebuie dar nu avea la el nu stiu ce adaptor. E de stiut pt cei din timisoara.

 

Pot sa astept pana joi :twoup:

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Spuneti-mi si mie cum ati reusit sa va faceti mareata programare?? La mine tot ma freaca sa-i sun peste o ora, peste doua pt programare.. apoi raspunde se face ca n-aude si inchide (un anume Adrian al carui numar il am de la secretariat sau ce draq au ei acolo pe nr de fix)....
Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie cum ati reusit sa va faceti mareata programare?? La mine tot ma freaca sa-i sun peste o ora, peste doua pt programare.. apoi raspunde se face ca n-aude si inchide (un anume Adrian al carui numar il am de la secretariat sau ce draq au ei acolo pe nr de fix)....

dar de ce nu te duci tu pana acolo?? cred ca rezolvi mai repede decat cu telefonul...

Adrian e unul dintre inginerii de acolo, dar nu e singurul...

Link to comment
Share on other sites

O sa ma duc.. am sunat iar si mi-au zis sa-i sun maine dupa 8.30... cred ca li se rupe lor de activare... Prima impresie despre acest service lasa de dorit... Daca nici o programare nu sunt in stare sa faca in interval de 6 ore...
Link to comment
Share on other sites

Salut.Va rog,aveti idee cat costa o astfel de operatiune la Filaret sau la Bavaria?Multumesc anticipat pt ajutor

 

stiu ca suna prostesc din partea mea...dar tinand cont ca sunt incepator total..ce naiba inseamna maneta obc k mor de curiozitate?

nu suna prostesc deloc, era prostesc sa te apuci de comentat in necunostinta de cauza...

maneta OBC este schimbatorul de semnalizare care controleaza printr-un buton computerul de bord (BC).

Link to comment
Share on other sites

O sa ma duc.. am sunat iar si mi-au zis sa-i sun maine dupa 8.30... cred ca li se rupe lor de activare... Prima impresie despre acest service lasa de dorit... Daca nici o programare nu sunt in stare sa faca in interval de 6 ore...

 

 

e f mare agitatie acolo ...Nu prea fac programari telefonice ...de aia te tot paseaza ..Cel mai bine te duci acolo ..pierzi ceva timp dar exista f mari sanse sa rezolvi pe loc ...

Vb frumos nu te enervezi si baietii sunt f serviabili face to face ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

O sa ma duc.. am sunat iar si mi-au zis sa-i sun maine dupa 8.30... cred ca li se rupe lor de activare... Prima impresie despre acest service lasa de dorit... Daca nici o programare nu sunt in stare sa faca in interval de 6 ore...

 

 

e f mare agitatie acolo ...Nu prea fac programari telefonice ...de aia te tot paseaza ..Cel mai bine te duci acolo ..pierzi ceva timp dar exista f mari sanse sa rezolvi pe loc ...

Vb frumos nu te enervezi si baietii sunt f serviabili face to face ! :twoup:

 

In general vorbesc frumos.. chiar daca fierb inauntru :D) Sper sa o rezolv saptamana asta.. caci de sapt viitoare ies din concediu si cine stie cand mai ajung.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
am gasit sa imi cumpar o maneta pt obc,dar eu nu am asa ceva pe e46 meu.exista posibilitatea sa o adaptez fara prea multa bataie de cap?si cum se face?se mufeaza fest direct in vechea mufa sau tre sa mai tai fire sa o adaptez?si daca o activez din soft va functiona?
Link to comment
Share on other sites

am gasit sa imi cumpar o maneta pt obc,dar eu nu am asa ceva pe e46 meu.exista posibilitatea sa o adaptez fara prea multa bataie de cap?si cum se face?se mufeaza fest direct in vechea mufa sau tre sa mai tai fire sa o adaptez?si daca o activez din soft va functiona?

 

Da ...nu tai nimic ..e plug and play ..Ai nevoie de activare din soft dupa montaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.