Jump to content

Noul 5-er


cyborg

Recommended Posts

In sfarsit, de cand asteptam ceva nou :) Scrie ca va aparea in a 2-a jumatate a anului 2009. Mai zice ca pt varianta de varf se va folosi in V8 de 4.4 litri cu turbo si 450 cp.

 

Link

184758[/snapback]

 

Si la iarna vine mos craciun... :) Tu crezi in basme cyborg? Zana cea buna le-o fi spus la rusii astia... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Apropos, mi se face greata de asa articole. Abia astept 2010 sa te convingi si tu cyborg. Ziaristii astia nu mai stiu ce sa scrie ca sa faca un leut cinstit...

 

Faruri si stopuri de E92, capota si grila de la E60, linie laterala de E90 si uite cum se poate deduce - LOGIC - cum va arata o masina care o vor face altii si care nu stiuau de nostradamusii asta.

 

Mi-e rau.

Link to comment
Share on other sites

N-am spus asta cyborg. Am spus ca F10 e preconizat sa apara in 2010. Asta stie toata lumea de multi ani. Nu stie nimeni cum arata, PROBABIL NICI BMW 100% sigur, dar rusii astia stiu.

 

Stiai ca in 2008 vedem noul seria 7? Cauta la rusi pe site. In 2010 noul seria 5. BMW e foarte traditionalist cu ciclul de productie. 7 ani cu facelift la mijloc. Au inceput sa se mai joace, dar nu prea trec de 6 luni din un asa calendar.

 

Deci faptul ca F10 apare in 2009-2010, nu e nou. Pozele alea sunt patetice, nu reprezinta cred nici 0,01% din adevar.

 

Deci?

Link to comment
Share on other sites

N-am spus asta cyborg. Am spus ca F10 e preconizat sa apara in 2010. Asta stie toata lumea de multi ani. Nu stie nimeni cum arata, PROBABIL NICI BMW 100% sigur, dar rusii astia stiu.

 

Stiai ca in 2008 vedem noul seria 7? Cauta la rusi pe site. In 2010 noul seria 5. BMW e foarte traditionalist cu ciclul de productie. 7 ani cu facelift la mijloc. Au inceput sa se mai joace, dar nu prea trec de 6 luni din un asa calendar.

 

Deci faptul ca F10 apare in 2009-2010, nu e nou. Pozele alea sunt patetice, nu reprezinta cred nici 0,01% din adevar.

 

Deci?

184820[/snapback]

 

Deci ramane de vazut.

Link to comment
Share on other sites

Nu trageti dar mie mi se pare ca seamana cu noul passat din spate lateral dreapta :blink:

185968[/snapback]

 

Corect .... cred ca e noul passat modificat in Photoshop

 

Desi, daca va amintiti si prima poza cu dacia logan era de fapt o bora prelucrata in photoshop!

Link to comment
Share on other sites

combinatie intre seria 3 coupe(spate) si seria 3 in 4 usi(fata)

SI chiar dca ar fi asta prototipul pentru noul 5....pana atunci se vor schimba multe..pt ca asta e facut cu stilul de acum...iar daka intre timp apar noi restilizari la alte modele(seria 1)..care vor aduce elemente noi de design...le va avea si 5-ul cu siguranta

Link to comment
Share on other sites

La partea frontala mi se pare ca seamana putin cu Chevrolet Aveo, avand farurile pozitionate foarte sus, dar sa spuna rusii ca asa va arata viitorul 5 e departe de adevar. Asta e un 3 putin mai lung din cate vad, iar daca ar fi adevarat mi-e greu sa cred ca cei de la BMW sunt in pana de idei :) :blink: parerea mea
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pana la urma aproape toate pozele care apar pana la cele lansate de catre producator sunt modele deja existente dar modificate cu diverse programe gen photoshop. Nu sunt reale dar unele iti pot da o oarecare idee....

Si acesta pare a fi un 5 actual modificat cu elemente chiar si de la 3.

post-1654-1171356409_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Toate sansele sa arate asa, si de ce afirm asta?, acum o luna am fost in Germania, mergeam pe autostrada intre Regensburg si Munchen au trecut pe langa noi 2 beautys, noul M5 in mare viteza, stopuri asemanatoare la fel si fata atat cat se vedeau pentru ca erau acoperite partial, saw.. nu m-am gandit eu de la mine ca ar fi noul M5, la volanul masinii cu care mergeam, conducea o cunostinta care lucreaza la BMW in Regensburg si mi-a spus ca este acel "Top Secret" la M5
Link to comment
Share on other sites

Toate sansele sa arate asa, si de ce afirm asta?, acum o luna am fost in Germania, mergeam pe autostrada intre Regensburg si Munchen au trecut pe langa noi 2 beautys, noul M5 in mare viteza, stopuri asemanatoare la fel si fata atat cat se vedeau pentru ca erau acoperite partial, saw.. nu m-am gandit eu de la mine ca ar fi noul M5, la volanul masinii cu care mergeam, conducea o cunostinta care lucreaza la BMW in Regensburg si mi-a spus ca este acel "Top Secret" la M5

192428[/snapback]

Noul M5? Nu au ajuns la o forma finala pt noul 5 si deja teste cu noul M5?

Link to comment
Share on other sites

Nu as avea dc sa aberez Kst! Poate ma poti lamuri tu ce model era care sa arate ca cel postat in imaginile de mai sus si in 2 usi, fata, spate mascate partial!! :blink:  si sa mai primesc si confirmare de la colegul de la Bavaria

192435[/snapback]

 

Scuze daca te-ai simtit ofensat, nu asta a fost intentia mea...

Ideea e ca pur si simplu nu stiu sa se fi facut vreodata teste cu m5 inainte de modelul de baza si mai ales cu atata timp inainte de lansare.

Inca o data: nu cred; nu pot stii sigur, nu am lucrat niciodata la BMW, cu atat mai mult la departamentul in cauza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.