Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

:))) pai e pt liniute optiunea clar , altfel de ce ai vrea sa tasnesti primul :drinks:

Ai dreptate,insa mi se pare ca nu ai nevoie de asa ceva si banuiesc ca nu e chiar ok pentru motor/transmisie,au inceput si cei de la BMW sa puna tot felul de briz-brizuri,gandeste-te ca optiunea asta e si pe 316d,518d,etc.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dimineata m-am saturat de cum arata masina dupa zilele astea si am bagat-o la OMV Baneasa la un spalat matinal ( cred ca era 7.00 dimineata si minus 14 grade,se uita baiatul ala la mine ca la nebuni ).In sfarsit,ideea este ca nu mi-a inghetat deloc,suflantele alea sunt bune pe timpul asta,doar pe alocuri unde s-a mai scurs apa a inghetat instant :brr: Acum pe seara arata ca abia spalata,ce inseamna gerul,nu e praf deloc,imi este mai mare dragul sa ma uit la ea.Am verificat si consumul pe ziua de azi,e mai liber prin Bucuresti si vad ca stau sub 12%,altfel iarna sare de 13%,mai ales ca am numai drumuri scurte de facut,oricum ar fi este foarte bine ; ma apropii de 37.000 km si totul este ( inca ) in regula,nici cea mai mica problema :drinks:
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Asta imi place si mie, am spalat-o acum 3 zile si arata de zici ca am spalat-o acum o ora..ar fi fain sa fie la fel si vara :)

Mai ales noi cu astea negre.....ne ia capul vara,acum o speli acum e plina de praf :frantics:

Link to comment
Share on other sites

tare de tot masina si eu mi-as dori un x-drive.

Multumesc ! Cat despre xDrive,sper ca nu te refereai la lozinca aia cu ” merge ca pe sine ” ca nu e adevarat,o pui si pe asta de-a latul pe ud,frig,etc de nu iti vine sa crezi,in schimb daca te referi la confortul mental ca poti merge linistit toata iarna iar cu anvelope bune nu prea ai unde sa ramai,merita toti banii.

Link to comment
Share on other sites

eu unu nu prea merg mai tare cu masina decat cat sunt singur,ma refeream ca esti mai in siguranta ,cel putin iarna si nu mie ca raman eu inzapezit,am mai ramas cand eram mai tanar :laugh: dar am un copil si s-au schimbat prioritatile.

Din punctul asta de vedere merita,mi-am dorit enorm macar 3 lucruri : M Pack,Xdrive si automata,restul au venit ca bonus :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Frumusete de masina ! :D

Acum stau si ma gandesc si imi pare rau ca nu am luat xdrive.. dar cand am vazut masina nu mai gandeam limpede :)))

Legat de spalat la fel si la a mea... innebunesc dupa ce o spal si vad ca imediat e praf pe ea !! Imi vine sa merg in fiecare zi la spalatorie :))

Link to comment
Share on other sites

Frumusete de masina ! :D

Acum stau si ma gandesc si imi pare rau ca nu am luat xdrive.. dar cand am vazut masina nu mai gandeam limpede :)))

Legat de spalat la fel si la a mea... innebunesc dupa ce o spal si vad ca imediat e praf pe ea !! Imi vine sa merg in fiecare zi la spalatorie :))

spalat masina fix inainte sa dea inghet , a ramas curata 3 zile ma crucesc , ma intreaba toti cum draxcu o tin curata pe vremea asta , nu e praf , a inghetat tot , deci asta e solutia :))))

Link to comment
Share on other sites

Cand am spalat'o pe 31 dec,era un frig afara, ĂŽnghețase spuma pe masina, dĂŁdea cu jetu de apa si ĂŽngheța si apa care se scurgea instant :))

La mine e si gagiul asta langa mine care construiește, a terminat la exterior, dar la câteva zile aduce un camion cu nisip,il lasa in fata casei, bate vântul si iti imaginezi.,,

Link to comment
Share on other sites

Cand am spalat'o pe 31 dec,era un frig afara, ĂŽnghețase spuma pe masina, dĂŁdea cu jetu de apa si ĂŽngheța si apa care se scurgea instant :))

La mine e si gagiul asta langa mine care construiește, a terminat la exterior, dar la câteva zile aduce un camion cu nisip,il lasa in fata casei, bate vântul si iti imaginezi.,,

Nu prea ai unde sa speli si sa nu inghete,mai sunt spalatoriile din parcarile subterane de la Mall,etc,insa daca nu le sufla ca lumea iti ingheata chederele instant cand iesi la suprafata,nu mai apuci sa iesi din masina :LMAO: Chiar daca nu ai vecini ca al tau,praf exista oricum,asa ca mergem inainte.

Link to comment
Share on other sites

Am implinit si 37.000 km si ca ” sa serbez evenimentul ” schimbat si filtrul de aer si cel de habitaclu,nu cred ca au mai mult de 6 luni de cand sunt schimbate,insa daca tot le aveam cumparate am spus de ce nu.

post-60284-0-38544200-1421434662_thumb.jpeg

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Am implinit si 37.000 km si ca ” sa serbez evenimentul ” schimbat si filtrul de aer si cel de habitaclu,nu cred ca au mai mult de 6 luni de cand sunt schimbate,insa daca tot le aveam cumparate am spus de ce nu.

Multi inainte!!!! eu am 28000! ma apropii!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.