Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Haha, neo a fost bine intentionat...dar tot vorbeste limbi straine pentru noi :)

 

Fredie, vezi ca tot trebuie sa ai grija de ea, chiar daca nu mai e virgina :p

 

Poate ne vedem intr-o vineri pe la intalnire in Bucuresti in urmatoarele saptamani, sa o vad si eu live.

Link to comment
Share on other sites

Apropo, Fredy...daca ai adaptor pt iphone, poti vedea si fisiere video pe display sau ai acces doar pt audio?

Si legat de ipad , exista vreun adaptor la modelele mai noi de bmw? Macar s-o poti incarca.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Apropo, Fredy...daca ai adaptor pt iphone, poti vedea si fisiere video pe display sau ai acces doar pt audio?

Si legat de ipad , exista vreun adaptor la modelele mai noi de bmw? Macar s-o poti incarca.

Sincer nu am incercat fiindca nu am fisiere video in telefon,insa parca stiam ca la Iphone 5 nu functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am gasit si loc de parcare la METRO,sper sa il gasesc mereu liber si sa nu mai am surprize de genul celei de acum doua saptamani.

Lool. Ai merita o amenda daca n-ai avea copil ;)

Cei mai multi parcheaza pe locurile alea desi nu intra in categoria asta.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Lool. Ai merita o amenda daca n-ai avea copil ;)

Cei mai multi parcheaza pe locurile alea desi nu intra in categoria asta.

E un altfel de loc, dar nu pentru copii.

 

Bine, bine, amenda ca amenda, dar ghiolbanii aia care o lipesc de tine si te freaca nu merita o cafteala ca pe Targul Ocna ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Salut! ;)

Credeam ca nu m-ai zarit,cu toate ca am bagat la flash-uri :LMAO:

 

Lool. Ai merita o amenda daca n-ai avea copil ;)

Cei mai multi parcheaza pe locurile alea desi nu intra in categoria asta.

Hai mai lasa-ma cu amenda,am femeia ”cu burta la gura” ( acasa ce-i drept ) si tu ma iei cu din astea :wink:

 

Haha, neo a fost bine intentionat...dar tot vorbeste limbi straine pentru noi :)

 

Fredie, vezi ca tot trebuie sa ai grija de ea, chiar daca nu mai e virgina :p

 

Poate ne vedem intr-o vineri pe la intalnire in Bucuresti in urmatoarele saptamani, sa o vad si eu live.

Omule,vin cu drag,nu stiam ca esti in tara :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Sa se opreasca ploile si mai pun si poze proaspete. Cat despre motor,cred ca este unul reusit prin prisma puterii dezvoltate ca de fiabilitate nu pot vorbi inca ( sper sa fie ok si la acest capitol ) Multumesc de urari !
Link to comment
Share on other sites

Fredie, am un coleg cu un X1 2.8i cumparat prin 2010 parca.

Are vreo 120 de mii la bord si nu s-a plans de nimic pana acum, iar masina inca merge foarte bine si nu a fost deloc menajata. Se pare ca motorul e foarte ok..

 

PS: superba masinuta ta, iti urmaresc cu interes topicul.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Fredie, am un coleg cu un X1 2.8i cumparat prin 2010 parca.

Are vreo 120 de mii la bord si nu s-a plans de nimic pana acum, iar masina inca merge foarte bine si nu a fost deloc menajata. Se pare ca motorul e foarte ok..

 

PS: superba masinuta ta, iti urmaresc cu interes topicul.

Bafta!

Multumesc ! Ma bucur sa aud asta ; eu urmaresc forumurile din State,pe acolo majoritatea au 328 si 335 insa nu sunt plangeri majore,doar diverse chichite.

Link to comment
Share on other sites

Ce am uitat sa mentionez este ca odata cu ultima revizie,am cam 29.000 km mi s-a recomandat sa schimb si bujiile.Le-am schimbat bineinteles,insa mi se pare cam devreme in conditiile in care nu dadeau semne de oboseala si nici eroare nu aveam,am scanat masina chiar inainte la colegul neo . Nu e o suma mare,insa m-am mirat un pic :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Sa se opreasca ploile si mai pun si poze proaspete.

Cred ca toti asteptam sa se opreasca ploile, as avea destule de mesterit pe la masina :D

 

Cum e masina dupa interventie ? ai studiat zonele revopsite ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M- am uitat,insa e cam murdara si nu am chef sa o spal,dar este facuta perfect,am ramas masca sincer,fara diferenta de nuanta :goodjob: Cum am mai spus,astept sa iasa soarele,atunci se pot distinge diferente ( indiferent cat de bine ar fi vopsita,nu poate fi ca de fabrica ) ; oricum o lucrare de nota 10,o sa ii felicit si pe pagina lor de pe forum.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dupa incercarea de update soft ( esuata in prima faza ) am mers ieri la MHS si din pacate nici ei nu au reusit sa updateze toate modulele,ramanand ca pentru HU/RAD si KOMBI sa revin ulterior,ei deschizand un caz ”puma” care trebuie rezolvat.Ma bucur ca restul modulelor in special cutie,motor,etc sunt up to date.Nu am sesizat diferente de nici o natura insa probabil sunt ceva bug-uri rezolvate si asta e bine ; mentionez ca aceasta operatiune se face la cerere si se taxeaza. In rest,vreau sa gasesc o portita de timp sa ajung pe la Acerro sa mai faca o trecere peste masina :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este un pret fix,probabil depinde de cat timp necesita,ma rog,eu am platit 221 ron.

si ai observat vreo schimbare de orice fel?

L.E. acum am vazut ce ai scris mai sus..scuze; deci, nici o schimbare sesizabila

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Oricum am mers doar vreo 15 km de atunci,asa ca nu am observat mai nimic.O sa merg la neo pentru ceva codari si ne mai uitam sa vedem daca a aparut ceva nou,gen Launch Control,Coasting....
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.