Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Ba da fix inainte sau dupa trecere pare ca s-a oprit Audi, undeva pe scuar a aterizat .

 

https://observatornews.ro/eveniment/prapad-pe-bulevardul-unirii-din-capitala-dupa-ce-doi-tineri-sau-luat-la-intrecere-ca-sa-arate-ce-pot-bolizii-lor-545904.html

din ce vad aici dupa trecere 

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Doamne ferește!

Totusi ma gândesc ca nu e intru totul vina lor, ma întreb, cum la 20 ani au masini asa puternice, ma gandesc ca au si părinții vina lor. Ma mai ia valul pe mine la 45 si mai scap piciorul in ea, nu la modul asta bineînțeles dar nu poti sa nu te întrebi ce o fi fost in capul părinților si ce așteptări sa ai de la un baiat de 20 ani cand îi dai pe mana asa o masina ?!?! 

Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca la varste de 20-30 de ani, sunt multi hormoni, mute lucruri de dovedit, anturajul favorizeaza asemenea comportamente; eu recunosc ca la varstele respective eram cel putin imprudent, am facut si eu tampenii, indiferent ca era masina de imprumut, cred ca utila ar fi educatie rutiera, pe de o parte, iar pe de alta parte politia sa previna asemenea comportamente.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

image.png

Daca am facut stop cadru se vede clar X5-ul. Ba chiar acum vad si Audi-ul din dreapta, al carui culoare e culoarea aia gri misto, dar parea negru in video in miscare. Dar se pare ca este acea culoare.

 

Aici franeaza prima oara Audi

image.png

Aici franeaza prima oara X5

image.png

Abia cand a lovit a doua masina...

 

Observator relateaza alt film... "doua masini" - erau clar trei, si nu stim ce mai era in spate... "tanarul s-a speriat si a tras de volan si a acrosat alte doua masini" - bullshit, s-au lovit clar X5 cu Audi si dupa mine X5 a ricosat in alta masina, posibil una. Sigur ca s-a speriat si a tras de volan cand a vazut ca e si audi acolo, dar asta ar implica ca el mergea cuminte si fara a face nimic ilegal, dar...

Link to comment
Share on other sites

image.png

Veneau de la intalnire din Piata Constitutiei. Praf facut Acest Audi A6, pacat de el, dar macar bine ca nu au omorat pe cineva pe trecere.

Ma bucura sa aud ca soferii risca 2 ani de inchisoare. Daca faci asa ceva, meriti chiar mai mult. Si sa si popularizeze pedeapsa primita, sa inteleaga si altii ca nu faci asa ceva daca nu vrei sa risti sa-ti distrugi viata.

Link to comment
Share on other sites

Toti am facut prostii, in 98 la cateva luni dupa ce am luat permisul, am plecat baut bine la discoteca cu un e30 împrumutat si am rămas fără permis , nu a mers nici șpagă nici nimic, atunci chiar mi au spus, pt alcool nu te iartă nimeni, plus ca n am avut curtaj sa conduc cu permisul suspendat. Azi, unii fac accident beti si drogati si cu permisul suspendat!! E si vina poliției de au ajuns sa i ia toata lumea n râs,, nu mai au nici frică, nici respect pt ei iar cauzele le stim cu totii.. Are si legiuitorul vina lui ca pedepsele sunt blânde, părinții au si ei vina lor si suntem unde suntem..

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Romulus, pe acest forum sunt 300 useri activi si 15 polite casco.

Astia din accident, care se comporta  asa pe strada, sunt barosani si smecheri, nu prosti sa piarda ei banii platind casco. Casco e pt prosti.

Unii care se implica fara constienta in asa ceva, evident ca nu sunt constienti nici de importanta unei astfel de polite.

Edited by edit
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Soferii de genul asta mai fac asa urat si din cauza faptului ca politia nu mai e prezenta pe drumuri ca acum cativa ani. Impunea totusi un oarecare respect si conduita.

Pe E85, unul din drumurile pe care l-am parcurs timp de 10 ani, lucrand pe teren, politia era prezenta cu radare din 30 in 30 km. Uneori, cand era aglomerat, era localitatea si radarul sau echipaj care veghea traficul.

De vreo 2-3 ani incoace e ca si inexistenta pe acest "drum al mortii", unde traficul a devenit si exagerat in unele momente ale zilei.

  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

Daca vb de E85 si in general de drumurile din România, părerea mea este ca daca guvernanții si ar fi dat mai mult interesul si am fi avut si noi ceva mai multe autostrăzi sau drumuri expres cel putin, sigur s ar fi redus si frecventa accidentelor. Este inadmisibil sa faci un drum de 300km, sa zicem București - Onești, ca tot era vorba de E85, in 7-8ore, daca mergi strict legal... Înnebunești la volan la un moment dat, am testat personal, pe la Adjud am început sa nu mai merg legal 100%,ma luase capu... 

Link to comment
Share on other sites

Da, lipsa drumurilor e probl mare.

 

Am plecat de la Praid anul trecut in mai si pana la Ploiesti aveam media de 5x kmh, mers rezonabil ca eram cu fiica-mea si i se cam face rau.

La Ploiesti nu am mai putut si am pus-o pe cruise la 180.

M a prins politia la 20km de Buc cu 176 reali si mi a dat amenda barosana. Aveam media totala 6x kmh.

Daca aveam autostrada Bucuresti-tg Mures cum e si normal sa avem, mergeam cu 130, faceam 3 ore jumate si nu 6, aveam consum de 7 si nu 9.x si scapam si de amenda pe care eu nu o gasesc justificata dat fiind contextul.

Mi-am luat-o si cu consumul si timp pierdut si amenda si riscuri neavand autostrada si la final am ramas si fut-ut su cu banii dati si cu timpul irosit.

Atasat e situatia la zi. As fi multumit si cu 2000km totali ca limita inferioara, desi 2500 cred ca ar rezova situatia iar 3000 ne ar duce la nivelul occidentului

Screenshot_20231021_122824_Gallery.jpg

Edited by edit
  • De acord! 2
  • Fara comentarii 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.