Jump to content

bmw e46 nu se mai deschide din cheie


max318d

Recommended Posts

am si eu beleaua asta nu se mai deschide nici din cheie nici din butonul de pe cheie, dar se aprind luminile in interior cand dau sa deschid si daca tin mai mult pe deschis se lasa geamurile.... asa intru in masina d 2 zile, stie cineva de unde pot lua pacatosul releu de deschidere ? :D nu ma tenteaza sa iau tot modulu :)) multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

am si eu beleaua asta nu se mai deschide nici din cheie nici din butonul de pe cheie, dar se aprind luminile in interior cand dau sa deschid si daca tin mai mult pe deschis se lasa geamurile.... asa intru in masina d 2 zile, stie cineva de unde pot lua pacatosul releu de deschidere ? :D nu ma tenteaza sa iau tot modulu :)) multumesc anticipat

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/70008-repar-modul-inchidere-centralizata-gm3-gm5/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daca nu se deschide mecanic din cheie ce te face sa crezi ca este modulul de la inchidere?

 

poi nu stiu... e mecanic cand deschizi cu cheia... credeam ca e tot un contact ceva care se duce in modulul confort dupa care la toate usile, nu zic ca asa e :)) posibil sa bat campii da asa cred eu.., btw cand dau sa deschid usile din butonul de pe cheie se aude un click sub torpedou, exact la modulul confort, si se aprind luminile interioare, dar nu se descuie, si cand dau sa descui cu cheia in portiera se ridica foarte putin tamburushu ala care se lasa in jos cand e incuiat, dar nu se ridica de tot doar 3-4 mm asa, anywayy.. daca nu e modulul de confort ce ar putea fi... :-?? broasca ?

Link to comment
Share on other sites

La simpomele indicate de tine sigur modulul e.Butucul n-are treaba cu modulul, cel putin nu cu usa soferului care se inchide/deschide mecanic si cand nu ai bateria pusa la masina.
Link to comment
Share on other sites

La simpomele indicate de tine sigur modulul e.Butucul n-are treaba cu modulul, cel putin nu cu usa soferului care se inchide/deschide mecanic si cand nu ai bateria pusa la masina.

 

paii dupa logica asta broasca ar trebui sa fie de vina ca mie nu mi se deschide nici o usa daca invart cheia in ea, singuru mod prin care pot avea acces in masina e sa tin 2-3 secunde cheia invartita pe deschis pana se lasa geamurile in jos.

Link to comment
Share on other sites

Da, daca nu se deschide asa din butuc e problema.Sunt pe piata kit-uri de reparatie, ceva tije si niste arculete.Dar ca sa fi sigur scoate manerul afara si vezi sigur ce are.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
salutare tuturor ... o problema asemanatoare am si eu doar ca la mine e invers la mine nu se inchide masina din butonul de pe telecomanda am incercat cu initializarea... tot nu merge. de deschis deschide din cheie si usile si portbagajul poate sa fie din baterie ?
Link to comment
Share on other sites

Pentru toti cu aceasta problema va prezint rezolvarea mea. Mie imi mergea din buton din interior dar din cheie nici cum. Am schimbat baterie reinitializat nu facea nimic. Problema a fost un fir oxidat la modulul de GM5 sau nu stiu ce e. Se afla in stanga banchetei fix sub bec. Se da jos cuvertura si se verifica firele poate sunt rupte oxidate etc.
Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor ... o problema asemanatoare am si eu doar ca la mine e invers la mine nu se inchide masina din butonul de pe telecomanda am incercat cu initializarea... tot nu merge. de deschis deschide din cheie si usile si portbagajul poate sa fie din baterie ?

Buton de deschis fizic defect? Contact intern inexistent..

Putin probabil din baterie pt ca aceeasi baterie inchide..!

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.