Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arata foarte bine masina si modificarile subtile si de bun gust. S-o conduci cu placere fara incidente :thumbsup:

Multumesc

 

Ceva pareri despre Nokian zLine 245/45/ ZR18 100Y XL a testat cineva ? Din teste si review pe tyretest au cel mai ridicat scor din toate pct de vedere . Se pare ca e varianta de vara Nokian.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/zLine.htm

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Multumesc

 

Ceva pareri despre Nokian zLine 245/45/ ZR18 100Y XL a testat cineva ? Din teste si review pe tyretest au cel mai ridicat scor din toate pct de vedere . Se pare ca e varianta de vara Nokian.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/zLine.htm

 

Foarte misto jantele, vor arata bestial pe atelaj.

Nokian am avut pe toate masinile, sunt super ok pe zapada.

Momentan am altceva pe BMW, insa o sa trec la Nokian next winter.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca 245/45 s-a pus doar pe F. Pt E producatorul a pus doar 245/40. Nu le schimba dimensiunile.

Da ,am vazut in carte si pe stalp , aveam senzatia ca e 45 , ma credeam in F :LMAO: Montez 40 . Oscilez intre Nokian zLine si GoodYear F1 Assym2 , profilul e identic . Inclin spre GY

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Mergi pe GY F1 Asymmetric 2 si nu o sa-ti para rau. Testele uneori nu sunt foarte concludente dupa parerea mea. Oamenii testeaza cateodata situatii pe care le intalnesti extrem de rar in viata reala si puncteaza ca atare.

 

Toata lumea care a avut Asymmetric 2 a fost multumita, inclusiv eu. De vara si eu tot astea mi le cumpar categoric...mai ales ca au discount-uri misto acum...gen vreo 725 lei bucata pe 18"

Link to comment
Share on other sites

Mergi pe GY F1 Asymmetric 2 si nu o sa-ti para rau. Testele uneori nu sunt foarte concludente dupa parerea mea. Oamenii testeaza cateodata situatii pe care le intalnesti extrem de rar in viata reala si puncteaza ca atare.

 

Toata lumea care a avut Asymmetric 2 a fost multumita, inclusiv eu. De vara si eu tot astea mi le cumpar categoric...mai ales ca au discount-uri misto acum...gen vreo 725 lei bucata pe 18"

da e pret ok si la GY , totusi astea au review din 158 useri si Nokian din 15 :) . Cred ca raman la GY

Link to comment
Share on other sites

Da ,am vazut in carte si pe stalp , aveam senzatia ca e 45 , ma credeam in F :LMAO: Montez 40 . Oscilez intre Nokian zLine si GoodYear F1 Assym2 , profilul e identic . Inclin spre GY

Poti pune linistit si 245/45. Nu se intampla absolut nimic, dimpotriva, o sa fie mai comfortabila masina.

Eu am asa pe rotile de iarna si vreau sa pun si pe rotile de vara ca acum am 245/40 si suspensia sport e cam rigida.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Idioti astia de la Bmw si in general producatorii de masini. Ce dracu in loc sa lase fiecare persoana sa isi puna ce cauciucuri vrea ca dimensiune se apuca ei si lipesc pe stalpul masinii un abtibild cu tot felul de dimensiuni.

P.S. Diferenta este de 3,83% intre ele. Cand se pune alta dimensiune ar trebui, teoretic, sa se incadreze intr-un +/- de maximum 2,5%.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nokian zline am eu pe X3. sunt foarte aderente atat pe uscat cat si pe ud. masina mea nu e tocmai sportiva dar nu am auzit sa scartaie in vreun viraj sau ac de par vara trecuta. comparat cu cele vechi niste allseason, scartaiau vara in toate curbele. nu stiu ce sa zic de durabilitate. cand sunt noi au cifra 9 pe ele, acum am ajuns la 6-7 dupa un sezon, dar am parcurs 40 000 km vara asta. euu zic sa le iei ca nu o sa regreti. La dimensiunea mea 235 55 17 nu am gasit pret/ performanta mai bun.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Myx,ai reusit sa iesi de pe strada ta pana la urma ?

am reusit , am urcat pe burta de doua ori ,asta e vor fi 2 sapt de iarna tampita m-am obisnuit cu ideea :popcorn:

 

Adrian nici eu nu cred ca e o problema daca pui talon 45 dar am sa merg pe valorile recomandate , probabil e o ratiune pt asta si aici ma gandesc la anumite fctii gen eroare viteza ,poate ca si dsc e afectat , abs samd . Habar nu am cum sunt setate sistemele cert e ca depaseste toleranta admisa . Initial am crezut ca e 45 dar jantele au fost pe seria 6 .Tu ai tot ET 14 la ale tale ?

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.