Jump to content

Legea Junglei


X X L

Recommended Posts

Tot n-ai facut ce ti-am recomandat ma?

 

Sau nu mai are efect?

 

Pe topicul asta ar trebui sa fie obligatorie poza celui care posteaza

S-ar simplifica multe

 

Similea, nu ma fa sa te fac sa-ti piÂşe iar ochiÂşorii ĂŁia sensibili ai tĂŁi readucand in discutie postul tau de aici.

Daca erau inversate rolurile, nu ma iertai. Totusi, nu te voi atinge la punctul sensibil legat de mortile tragice ale patrupedelor iubite, (probabil au murit si ele sa scape de tine, ca esti prea frumos si le eclipsai) dar asa cum spui tu ca a fost facut acel copil, asa ai fost facut si tu! Asa iti scurgi si tu progeniturile!

 

imediat ce s-a intamplat tragedia cu acel copil, au bagat pe sticla o rotofeie, mama de copil ("is mama de copil, is mama de copil") care a inceput sa planga fals si sa tipe in direct. avea valoare, fatase. putea sa ceara MOARTE, pentru ac ea a fatat, pentru ca s-a scurs unul in ea si ea a purtat viata in pantec.

 

 

in vizita la curtea aia, unul dintre ciungii aia de caini dadea musai sa iasa si el afara, in strada, ca ma auzise. i-am dat drumul, un caine cat o matza jigarita si, ce frezi? primii doi mosicare au trecut au spus scrasnind a ura: lasa ca va ia de pe strada.

 

Nu era ura, colegu'! Ci doar o reactie normala a unor oameni satui de scandalul cainilor din curtea ta!

Marea majoritate a celor ca tine, care au o curte, au impresia ca au dreptuL sa adune cate animale vor.

Prietene, in momentul in care ai drepturi, ai si obligatii!

Ai dreptul sa aduni toti maidanezii la tine in curte, dar ai si obligatia sa nu-i deranjezi pe ceilalti vecini cu galagia facuta de animalele tale!

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Rea voință. Tot aud și văd în mediu on-line și mass-media despre bugetul alocat instituției/ departamentului care se ocupă de situația câinilor fără stapân, dar nu pot ințelege de ce nu au situația sub control.

Mi-e greu să cred că cu un asemenea buget nu se poate cumpara un teren extravilan la un preț decent, care să țină loc de adăpost pt acești câini. Sterilizați se vor impuțina în mod natural. Mâncare cred s-ar procura lejer si la un preț decent, folosind hrană in pragul termenului de valabilitate, care se găsește din belșug la hipermarketuri, ori anumite deșeuri de la abatoate.... În fine, cu fondurile alocate pe anul 2013 plus costul eventualului referendum...situația ar putea fi ținută sub control, FĂRĂ a recurge la omorârea biețelor animale.

 

De ce nu omorâm și rechinii, crocodilii, urșii etc.

De ce nu omorâm și criminalii în serie? Părerea mea este ca din considerentele raspunsurilor la întrebarile de mai sus nu trebuie să omorâm și câinii. Bine într-o economie subdezvoltată unde latura materială interesează îngrijorător de mult și în disproporție cu cea morală, într-o eră a manelelor a corupției și a acaparării puterii de orice fel, pe CINE să intereseze de viața câinilor?

 

Solutia cu sterilizarea si imputinarea in mod natural s-a "incercat" de mai bine de 20 de ani incoace si cu un rezultat, paradoxal, pe dos! Despre bugetul alocat, oricat ar fi de mare este insuficient pentru intreaga administratie -cei 4 hingheri + piramida ierarhica ( femei serviciu, centraliste telefon, colectori de donatii, veterinari, ajutori veterinari, economisti, contabili, samd pana la director).

 

Rechinii, crocodilii si ursii sunt in alta situatie! Sunt in habitatul lor natural si nu deranjeaza! Cand merge copilul la scoala nu da o tura pe mare sau prin fluviu! Sunt cazuri in care unii ursi sunt ucisi cand sunt agresivi si ataca in localitati (Noa-BV)! Dupa ce il ucid ii pun diagnosticul de turbare! Nu cred ca vei gasi in nicio carte de zoologie termenul: "caine comunitar" sau "maidanez" sau "caine de ghena"! Habitatul cainelui este "pe langa casa omului" sau "in gospodarie"! Ca pe masura ce parvenitii s-au mutat la orase la bloc si socializeaza cu ei in continuare este o problema de acum 30-40 de ani! Asadar si mie mi se rupe inima cand aud ce cruzime presupune eutanasierea in masa, insa nu am vazut in 38 de pagini pe acest forum o solutie concreta pentru aceasta problema!

La fel si cu criminalii in serie este alta situatie! Aici nu cred ca vrei sa afli parerea mea!

Edited by manole2000
Link to comment
Share on other sites

Parca stabilisem ca nu s-a incercat nimic, doar s-au futut bani.

Ai exemplul lui Johannis care a incercat si reusit, la Sibiu, exact cum spune mai sus Mihai.

 

V-am mai spus, nici macar o discutie logica nu sunteti in stare sa sustineti.

 

Revenind la moartea pasiunii:

 

Iti platesc ma o prostituata. Cere si ti se va da

Link to comment
Share on other sites

Suspend? Nu cred ca i-am raspuns unui coleg (care ne face javre pe cei peste 100 de useri care am votat PENTRU EUTANASIERE) mai rau decat a facut-o el la adresa mea.

Ma rog, eu mi-am spus punctul de vedere, SUSTIN EUTANASIEREA maidanezilor si asta cat mai rapid!

Legatura intre Hitler, Ceausescu, VC Tudor si "iubitorii" maidanezilor (nu ma refer la adevaratii iubitori de animale)

am dovedit-o atat eu cat si anumiti useri care nu doresc eutanasierea maidanezilor!

Acestea fiind spuse, cine iubeste maidanezii sa se grabeasca sa ii adune repede!

S-ar putea ca intr-o dimineata sa ii ia hingherii!

Sau sa ii gasiti ca aici!

A inceput deja!

 

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2013/09/Screen-Shot-2013-09-06-at-3.53.31-PM.png

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

A inceput deja!

 

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2013/09/Screen-Shot-2013-09-06-at-3.53.31-PM.png

 

Cu riscul de a-mi lua suspend iti transmit:

 

Du-te in mortii tai daca tu sustii asa ceva.Mars de aici ca nu merge cu vorba buna vad

Edited by vl69uli
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dacât sa vad in fiecare zi poze si imagini de genul asta

 

http://media.realitatea.ro/multimedia/image/201309/w728/ionut_ucis_maidanezi_31910600.jpghttp://media.wowbiz.ro/image/201309/w635/media_137838428874267700.png

http://www.cotidianul.ro/images/stiri/0913/1378487392maidanezi.JPG

 

prefer sa vad niste javre maidaneze in pungi!

 

http://image.stirileprotv.ro/media/images/600x375/Sep2013/61380780.jpg

 

Cum am spus, nebunia a inceput!

Si nu sunt eu de vina, suntem toti!

Nu mai pot eu ca voi sunteti oripilati... asta este realitatea prietenasi!

Nu inventez eu nimic!

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Sunt ridicol de exagerate reactiile violente la adresa celor ce sustin eutanasierea.

La fel de ridicole sunt si solutiile cu ingrijirea cainilor pana cand mor de de batranete. De ingrijirea copiilor strazii sau a persoanelor ce n-au ce manca nu se mai preocupa nimeni.

 

Unii parca nu cunosc cum functioneaza dintotdeauna natura: pradatorul cel mare il inghite pe cel mai mic.

Animalele din salbaticie sunt infinit mai violente decat poate fi omul vreodata.

Ne impresioneaza ochii umezi ai unui caine, dar nu dam nici un ban pe suferinta unei caprioare mancate de vie de un lup. Ca n-am vazut pe nimeni militand prin paduri pentru protectia caprioarelor de lupul cel rau.

 

Si tot ce putem spune cand citim ca un copil a fost mancat de viu de un caine este dumnezeu sa-l ierte. Sau stabilim rapid cui apartine vinovatia, spunand ca bunica e de vina. Si de vreme ce am gasit vinovatul, deja nici nu mai conteaza ca un caine a mancat un copil. Justificari, justificari.

 

Insa in acelasi timp suntem teribil de revoltati de uciderea unui caine.

Nu stiu cum sa-i zic: ipocrizie, ignoranta, nestiinta...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Umanitatea si compasiunea unui coleg:

 

au bagat pe sticla o rotofeie, mama de copil ("is mama de copil, is mama de copil") care a inceput sa planga fals si sa tipe in direct. avea valoare, fatase. putea sa ceara MOARTE, pentru ac ea a fatat, pentru ca s-a scurs unul in ea si ea a purtat viata in pantec.

 

ce e aia umanitate ma? ca boldati si tipati aici ca acel copil a fost mancat de caini?.

 

http://www.mondonews.ro/wp-content/themes/mondonews/xtimthumb.php,qsrc=,hwww.mondonews.ro,_wp-content,_uploads,_2013,_09,_protest-maidanezi-ionut-copil-mort.jpg,aw=720,aq=100.pagespeed.ic.1eNue7pFpH.jpg

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Slowdeath, tu esti in extrema cealalta. Ceea ce iarasi nu e in regula.

Nu are sens agresivitatea gratuita si nici un macel generalizat.

 

Spunea cineva ca de nu sunt omorati toti rechinii care manaca un om, sau crocodilii sau alte animale.

Pai e simplu, acele animale au un rol in lantul trofic, asigura un echilibru in natura.

 

Pe cand cainii care s-au inmultit peste masura in orase nu au nici un rol in natura si nu au nici dusmani naturali. Ceea ce inseamna ca daca nu se iau masuri se vor inmulti peste masura, in orase gasind si hrana din abundenta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nu vad sa fie agresivitate gratuita, atata timp cat maidanezii au inceput sa simta gustul carnii umane!

Iar macelul general, este cauzat de nepasarea autoritatilor si de faptul ca lumea s-a saturat ca nimeni sa nu faca nimic.

Nu cred ca sunt singurul care s-a gandit si a spus ca o sa se ajunga sa fie maidanezii otraviti.

Poate sunteti oripilati de pozele socante pe care le postez. Asta este realitatea!

Pozele sunt reale, actuale din aceeasi tara in care traim toti si stiu ca o sa ignorati partea asta, dar nu sunt "opera" mea!

Sunt opera unor oameni satui de haitele de maidanezi!

Nimeni nu doreste sa fie urmatoarea victima!

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Cat as vrea sa va vad pe toti astia care sustineti eutanasierea si violentele contra cainilor in realitate sa discutam fata in fata.... nu asa sa stati toti gaozarilor dupa tastaturi.. poate copilul ala era un viitor securist asa ca foarte bine ca a patito... selectie naturala :))
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

bai nene hai sa analizam problema:

-o bunica lasa singuri 2 copii de 4 si 6 ani parca,dupa 45 min vede la TV ca unul din ei a murit sa ma rog afla de undeva,

-copii aia intra sa se joace sau ce vroiau ei sa faca intr-o societate comerciala sau teren al unei societati

-acolo cainii(ucigasii) omoara pe cel mai mic.

Nimeni nu se intreaba:

-cum au intrat copii aia acolo

-ce faceau cainii aia in curtea societetii comerciale

-de ce bunica nu s-a intrebat timp de 45 min unde sunt copii

daca mai are cineva detalii sau de adaugat ceva il rog sa completeze

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.