Jump to content

accident in mamaia


poison

Recommended Posts

Acum cateva ore (pe la 3 dimineata) .. mergeam eu linistit prin oras, cand din spate multe masini se tot alergau .. ma ocolesc ei ce ma ocolesc... si pana la urma ma duc si eu dupa ei .. ca era prea mare plictiseala ... baietii au luato spre mamaia ... si am zis clar .. e vb de liniute .. tre sa ma duc sa ma uit ... Ma duc dupa ei ... trec de barierele de la intrare din mamaia si fix la sensul giratoriu de la aqua magic (primul, care esti si foarte urat) o explozie foarte mare.. Un tip de vreo 20 si putin de ani, cu un porsche cayenne, intrase omu in sens cu 180 zic eu .. a pierdut controlul, a intrat intr-un pom pe care l-a rupt in 2, s-a rasturnat in aer si a explodat. 2 pers au reusit sa scape, unu a iesit dar ardea tot si sa zbatut putin in flacari pe acolo (dadea cu pumnii in asfalt) dupa care a murit iar dupa s-a aflat ca ar mai fi fost inca cineva, pentru ca i-au gasit craniul undeva la motor .. Scuze ca nu ma pricep deloc la descrieri .. Dar credeti-ma.. A fost cel mai urat accident care l-am vazut vreodata ... Si nu-mi doresc sa mai vad vreunul la fel. Deci aveti grija ... Viteza ucide ... calcati pedala de acceleratie cu cap, daca ai masina de sute de mii de euro si nu ai noroc, tot degeaba, pt ca daca nu exploda masina, nu cred ca murea nimeni ... RIP
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Au dat la stiri pe undeva, sau inca nu au apucat?

194768[/snapback]

Am vazut ceva la stiri la Realitatea la ora 10 si putin, dar n-am inteles mare lucru. Am vazut copacul rupt in doua (cam sus fata de pamant, cred ca masina era in aer cand l-a lovit) si politistii care spuneau ceva de neadaptarea vitezei la sensul giratoriu. Inainte de asta pomenisera reporterii de curse ilegale si 200 km/h.

Se mai vedea la distanta si o epava de masina (nu se intelegea ce masina a fost, era si distanta de cel putin 50m) si se vedea ca ies niste scantei prin partea din fata a masinii, cred ca se apucasera sa o taie altfel nu-mi explic de ce scanteile zburau orizontal (sau poate n-am vazut eu bine, au fost doar cateva secunde cu imaginea asta). Sper sa dea din nou la ora 11, poate inteleg mai bine ce-a fost.

Link to comment
Share on other sites

doamne fereste. cum sa explodeze  o masina ? mi se pare ciudat. de obicei cand e accident se opreste motorul se decupleaza bateria etc. sa nu mai fie scantei.

194830[/snapback]

Nici mie nu-mi vine sa cred ... Dar crede-ma ca a explodat in aer ... am un filmuletz pe telefon in care era ditamai flacara la 10-20 secunde dupa explozie

Link to comment
Share on other sites

fara suparare pt cei din constanta dar sa fii si sofer constantean sa mai mergi si tare :) cred ca e clar la ce sa te astepti...

Fara suparare, dar ce ai vrut sa zici ? :blink:

Cei din Constanta sunt "pocaiti" si nu merg tare ?

Link to comment
Share on other sites

fara suparare pt cei din constanta dar sa fii si sofer constantean sa mai mergi si tare :blink: cred ca e clar la ce sa te astepti...

RIP

195207[/snapback]

soferul era din tulcea dar daca vrei sa faci vreo remarca ......fa-o!

Link to comment
Share on other sites

am stat aproape 2 ani in constanta si nu am vazut nicaieri (nu doar in romania ci IN LUME) mai multi soferi netalentati. bine macar ca 90% merg ca melcii chiar daca si asa te incurca cu stilul inconfundabil de a merge cu 30km/h fara sa-si tina banda. daca merg si tare...

ti-am mai spus, fara suparare. am spus ca sunt enorm de multi dar nu am generalizat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.