Jump to content

accident in mamaia


poison

Recommended Posts

Am citit tot felul de comentarii despre accident din diverse surse, toata lumea il plange pe sofer, ca era baiat bun etc etc. Parerea mea, sa mergi cu 200 prin oras.... trebuie sa fii dement. Pacat de oamenii aia pe care i-a omorat. Mie si 100 la ora mi se pare enorm in oras.

196504[/snapback]

 

Raportat la o masina normala...la una de 450cp te fura si pe tine de nu iti vine sa crezi

Nu e o scuza....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest coossttin79

Dumnezeu sa-i ierte!

1. Problema cea mare este ca atunci cand ai de gand sa mergi cu 200 km/h o faci singur....sau cel putin asa ar trebui.

2. Cum poti sa pierzi controlul la o astfel de masina care vb aia merge singura(Esp,dsc,abs etc)?!!

3. Experienta in condus si a spus cuvantul ...din pacate.

4. La 200 la ora nu iti mai garanteaza nici o masina nimic(poate doar cockpitul de F1)...asa ca se poate intampla orice-inclusiv sa arda.

5. Intr-adevar trebuie tras un semnal de alarma pt toata lumea.Parinti nu luati masini de 450CP la copii.Cred ca aici ar trebui sa fie ca la motoare(bicicleta,scuter,125,600 si apoi daca mai traiesti 1000cc).Si la masini la fel....

 

Imi pare rau pt ce s a intamplat si sper sa tragem toti invataminte din asta.

post-1946-1172040289_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Naspa rau da ce nu inteleg eu este faptul ca a luat foc masina.De ce din cate stiu eu astfel de masini au tot felul de sisteme ca sa nu ia foc.Oricum este clar inca o data ca sunt 2 categorii de persoane soferii si conducatorii auto.Oricum o parte din vina apartine parintilor care cumpara( sau lasa sa conduca asa ceva unor copii de 20 de ani).Eu o sa-i iau Trabant la al meu da cu roll-cage.RIP
Link to comment
Share on other sites

La cum arata masina , nu cred ca puteau ceilalti sa scape asa fara nimic !

 

Oricum cel care a scapat e clar ca a avut zile de l-a tinut D-zeu in viata !

196645[/snapback]

daca nu exploda masina, scapau minim 3, pt ca 1 e cel care a scapat, unu a ars de viu langa masina, dupa ce reusise sa iasa, iar unu a murit la spital cand incercau sa il resusciteze... deci explozia i-a omorat, nu accidentul ...

Link to comment
Share on other sites

oi fi ignorant, inuman... fara suflet? mie unu mi se rupe, si m-am saturat sa aud pe toata lumea cat vorbeste de accidentul asta. toti putoii de pe messenger care pun smileyuri gen ":blink:(" pentru ei desi nici nu i-au cunoscut, cei care il plang pe soferul ucigas... ce abureli, eu in nebunia mea sunt totusi convins ca nu sunt singurul caruia i se rupe :)
Link to comment
Share on other sites

Mai sus a dat cineva 2 profile de hi5 ale decedatilor, respectiv al soferului si al uneia dintre pasagere. In viteza asa am vazut un comentariu la profilul fetei ca daca ar fi intervenit la timp cineva cand s-a dat jos din masina si ardea poate ca acum ar mai fi trait... => din asta ca persoana care a ars jos din masina ar fi fost una dintre fete. Dar poate comentariul a fost gresit asa ca toata presupunerea mea e falsa.

 

RIP.

196863[/snapback]

Era soferul cel care a ars pe carosabil. Nu se putea interveni. Eu eram acolo si focul era extrem de mare. Era imposibil sa te apropii de masina, si din 5 in 5 secunde mai era o mica explozie, se mai marea flacara. Trebuia sa nu-ti placa viata ca sa te duci sa intervii. Au iesit multe povesti, e usor sa zici ca daca se intervenea si blabla, atata timp cat nu erai acolo si decat ai auzit asa din trecere. La orice accident de genu se debiteaza multe lucruri, deci nu era nimic de facut. Si-au facut-o cu mana lor si asta e...

Link to comment
Share on other sites

Mortii nu se vorbesc de rau in general, ii lasi sa linisteasca in lumea unde sunt acum si gata. Oricine se uita pe profilele celor doi de hi5, adica al soferului si al uneia dintre cele 2 fete care era in masina isi face o parere despre cei doi.  :blink:

197398[/snapback]

 

Eu zic ca se poate vorbi de rau de ei. Lor nu le mai strica. Altora poate le strica daca nu se atrage atentia asupra problemei. "Are tata bani, ma pot duce prin oras cu 200 ca si-asa nu patesc nimic." Ei, uite ca nu e chiar asa. Din pacate invatatura de minte se trage doar din propriile experiente.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca se poate vorbi de rau de ei. Lor nu le mai strica. Altora poate le strica daca nu se atrage atentia asupra problemei. "Are tata bani, ma pot duce prin oras cu 200 ca si-asa nu patesc nimic." Ei, uite ca nu e chiar asa. Din pacate invatatura de minte se trage doar din propriile experiente.

197456[/snapback]

 

Ale altora ai vrut sa spui......ca mortii nu mai conteaza ce experiente au trait !

Link to comment
Share on other sites

A vrut sa spuna ca degeaba vezi ca mor altii cu 200 la ora, pt ca zici: "Mie n-are cum sa mi se intample" sau "eu conduc bine :blink: ".....daca faci tu o greseala si scapi, abia atunci intelegi ce se poate intampla, asa o stire o uiti destul de repede din pacate.
Link to comment
Share on other sites

A vrut sa spuna ca degeaba vezi ca mor altii cu 200 la ora, pt ca zici: "Mie n-are cum sa mi se intample" sau "eu conduc bine :blink: ".....daca faci tu o greseala si scapi, abia atunci intelegi ce se poate intampla, asa o stire o uiti destul de repede din pacate.

197543[/snapback]

 

 

Ai foarte mare dreptate se uita repede un exemplu negativ daca nu esti implicat direct. . .

Link to comment
Share on other sites

Ale altora ai vrut sa spui......ca mortii nu mai conteaza ce experiente au trait !

197534[/snapback]

 

Daca o sa citesti cu atentie ce am scris acolo, vei intelege ce am vrut sa spun.

 

E vina parintilor ca singurul nas al viteazului in cauza a fost tipa cu coasa. Pacat ca a luat si pe altii cu el.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.