Jump to content

accident in mamaia


poison

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am stat aproape 2 ani in constanta si nu am vazut nicaieri (nu doar in romania ci IN LUME) mai multi soferi netalentati. bine macar ca 90% merg ca melcii chiar daca si asa te incurca cu stilul inconfundabil de a merge cu 30km/h fara sa-si tina banda. daca merg si tare...

ti-am mai spus, fara suparare. am spus ca sunt enorm de multi dar nu am generalizat.

195473[/snapback]

Enorm de multi sunt peste tot ... asa cum sunt si in buc, si in tot restu tarii .. Nu cred ca depinde de oras, pt ca nu se poate generaliza deloc din acest punctde vedere, in skimb pt conducatorii de logan se poate generaliza, kiar sunt genu de soferi care ar trebui sa stea in casa

Link to comment
Share on other sites

Daca era localnic trebuia sa stie gradul de dificultate al acelei curbe. Daca s-a panicat a gresit traiectoria, trebuia sa rada jaloanele din mijloc in loc sa ocoleasca rondul la 200 km/h.

Incendiu este suspect, mai ales pentru o masina de 100.000 E, prea repede s-a intins, mai ales la interior. Tare ar trebuii cercetat.

 

Dumenzeu sa ii odihneasca!

Link to comment
Share on other sites

Daca era localnic trebuia sa stie gradul de dificultate al acelei curbe. Daca s-a panicat a gresit traiectoria, trebuia sa rada jaloanele din mijloc in loc sa ocoleasca rondul la 200 km/h.

Incendiu este suspect, mai ales pentru o masina de 100.000 E, prea repede s-a intins, mai ales la interior. Tare ar trebuii cercetat.

 

Dumenzeu sa ii odihneasca!

195636[/snapback]

era localnic sigur .. si foarte multi au patito in sensul ala ... ca sa nu mai zic ca foarte multi au mai murit acolo .. iar cu incendiul .. este foarte straniu .. pt ca intro fractiune de secunda sa extins si ardea tare de tot ... nu puteai sa te apropii ... inspaimantator ..

Iar probabil faptu ca nu a trecut prin sens .. e ce am vazut la mai multi ... tind sa apere masina sa nu cumva sa o loveasca .. si daia incearca anumite kestii care de multe ori sunt fatale..

Edited by poison
Link to comment
Share on other sites

am trecut azi prin Mamaia.

Fratilor e groasa rau,de la acel incendiu s-a topit asfalul si a facut pe o portiune de 20 cm patrati o gaurica ca atunci cind se macina asfaltul.

erau acolo 2 masini linga radacina copacului si aprindeau lumanari.

groaznic!!!

nu vreau sa-mi inchipui ce e in sufletul parintilor.

Dumnezeu sa-i pazeasca!!!

Link to comment
Share on other sites

am trecut azi prin Mamaia.

Fratilor e groasa rau,de la acel incendiu s-a topit asfalul si a facut pe o portiune de 20 cm patrati o gaurica ca atunci cind se macina asfaltul.

erau acolo 2 masini linga radacina copacului si aprindeau lumanari.

groaznic!!!

nu vreau sa-mi inchipui ce e in sufletul parintilor.

Dumnezeu sa-i pazeasca!!!

195652[/snapback]

Unul dintre parinti lucreaza la politia de Frontiera, e un om super de treaba, cum rar mai gasesti azi in lume, pe mine personal m-a ajutat sa ma mut in Constanta de la Sulina...si avea ca singur copil una dintre fetele care era in masina...cea care a ars pe carosabil....

Odihna vesnica!

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa-i ierte.

E foarte periculoasa Mamaia atunci cand e circulata cu viteza, am ajuns si eu la 200 acolo, si pot sa spun ca desi constructorii spun ca giratoriile sunt puse astfel incat sa te forteze sa incetinesti, nu este asa, doar doua dintre ele sunt mai dificile la viteze mari, la restul daca treci de pe banda doi pe banda trei nici nu le simti. Totusi, viteza distorsioneaza distantele si formele si o greseala nu este imposibila, pacat ca trebuie sa invatam asta din moartea unor tineri.

Condoleante pentru cei care i-au cunoscut.

Link to comment
Share on other sites

Incendiu este suspect, mai ales pentru o masina de 100.000 E, prea repede s-a intins, mai ales la interior. Tare ar trebuii cercetat.

195636[/snapback]

Nimic nu este suspect la 200km/h. Se poate intampla absolut orice la viteza aceea.

Link to comment
Share on other sites

Se intampla si la viteze mai mici...eu am patit-o la 70km/h...dar aveam BMW si centura pusa...si nu aveam rezervorul asa plin...si aveam si butelia de gpl cu 10litri in ea...dar nu au fost urmarile alea...doar o masina avariata....a mea, din semnatura...

RIP si exact ce spunea cineva....nu merge cu viteza mai mare decat a ingerului tau pazitor :blink: ...e incredibil...si totusi era porsche cayenne...acelasi tip de masina care a facut si accidentul ala din Bucuresti...care a fost indelung mediatizat...

Odihneasca-se in pace!

Link to comment
Share on other sites

Este si sper s-o vada toti parintii si adolescentii. Si sa si-o graveze pe creier. Sa vezi atunci ce usori vor fi la piciorul drept. Sa vezi atunci parintii fetelor cum vor veni sa le plimbe noaptea prin discoteci ca sa nu urce cu un nebun la volan.

 

Cineva spunea la televizor ca noua nu ne trebuie camere video si radare pe sosele ci dezintegratoare neutrinice. ZZZZANG si gata. Asta s-a intamplat si aici. Pacat de vietile semi-inocente, desi daca poti urca cu asa oameni la volan intr-o masina, poate nu mai putem vorbi de inocenti ci de complici.

 

Imi cer scuze pentru vehementa si respect vietile pierdute. Dar e un moment oportun pentru a milita cu scopul de a preveni astfel de accidente, oricat de violent si nerespectuos ar putea parea.

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot felul de comentarii despre accident din diverse surse, toata lumea il plange pe sofer, ca era baiat bun etc etc. Parerea mea, sa mergi cu 200 prin oras.... trebuie sa fii dement. Pacat de oamenii aia pe care i-a omorat. Mie si 100 la ora mi se pare enorm in oras.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.