Jump to content

BMW 320dA, E90


daniel_

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Dupa aproape doi ani de cand am cumparat masina de la colegul Schumi, cel care de altfel m-a tot batut la cap sa-i fac un topic nou la masina, am zis ca ar fi momentul, initial m-am gandit sa continui pe acel topic deschis de Schumi la masina, chiar am atasat si cateva poze insa nu de o foarte mare calitate.

 

Asadar, masina e din 2005, 163cp, ca si optiuni in mare ar fi:

-Trapa

-Suspensii Sport

-Sistem Audio Hi-Fi

-Keyless Go

-Farurile cu Dynamic Xenon

-Perdelute spate

-Tapiteria din piele bej

-Scaune sport electrice si cu memorie

-Senzori parcare, lumini, presiune pneuri, ploaie.

-Bluetooth

-Aux-in

-Ventilatie auxiliare programabila

-Navigatie profesionala.

 

Masina in prezent are 184k km, in tot acest timp am facut injur de 20k km , iar de cand e la mine a primit jante originale Style 193M, parbriz nou, discuri+placute fata spate, consumabilele de doua ori, polish, iar acum urmeaza sa-i schimb si amortizoarele spate.

 

Fiind la prima masina pot spune ca m-a facut sa ma indragostesc de aceasta marca, sunt foarte incantat de eayahoo.gif.

 

Iar acum si niste poze noi cu domnisoara...

post-52451-0-58376800-1379509909_thumb.jpg

post-52451-0-87127100-1379509922_thumb.jpg

post-52451-0-46641900-1379509946_thumb.jpg

post-52451-0-22665200-1379510008_thumb.jpg

post-52451-0-45080000-1379510017_thumb.jpg

post-52451-0-57997400-1379510215_thumb.jpg

post-52451-0-15211800-1379510225_thumb.jpg

post-52451-0-14688800-1379510233_thumb.jpg

Edited by daniel_
Link to comment
Share on other sites

.

 

Frumoasa. Cu toate ca eu as renunta la pleoape, grila full chrome si tips-ul de la toba !

 

Mersi KIP, da , nu stiu , acum fiecare cu parerea sa, insa mie imi plac toate enumerate de tine, poate la tips-ul de la toba m-as gandi daca-l schimb.

post-52451-0-63603400-1379510296_thumb.jpg

post-52451-0-24166100-1379510311_thumb.jpg

post-52451-0-06607400-1379510321_thumb.jpg

post-52451-0-85637600-1379510386_thumb.jpg

Edited by daniel_
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine ! Sa o rulezi cu placere in continuare,vizavi de cele enumerate de KIP,sustin ideea de a renunta la pleoape ( nu se mai poarta de ceva timp,fara suparare ) ,tipsul ar putea fi inlocuit de unul dublu,care arata in spiritul M Paket iar grila e chestie de gusturi,mie imi place neagra insa altora le place crom,dar daca ai shadow line se potriveste mai bine pe negru.Jantele se potrivesc perfect,buna alegere :thumbsup: Drumuri bune !
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Masina e ok dar e cazul sa te ocupi de ea si sa corectezi ..derapajele :))). Pleoapele in combinatie cu grilele strica botul masinii grav .Tipsul e discutabil , oricum 320d vine cu un tips penibil din fabrica dar daca faci ceva dublu cum zice FRE iese bine .

 

Sa o stapanesti sanatos .

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit! :frantics::) Excelent, acum mi s-a facut iarasi dor de ea ... :thumbsup: Un tips dublu, ca la 325/330 cu siguranta ar arata foarte bine. Cu grilele si ploapele e discutabil, mai ales ca la ploape s-ar putea sa strici farul cand le dai jos. Nu stiu cu ce au fost lipite, asa ca mare grija, parerea mea este sa le lasi asa.

 

Felicitari inca o data pentru jante, asa cum ti-am mai zis sunt preferatele mele. :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit! :frantics::) Excelent, acum mi s-a facut iarasi dor de ea ... :thumbsup: Un tips dublu, ca la 325/330 cu siguranta ar arata foarte bine. Cu grilele si ploapele e discutabil, mai ales ca la ploape s-ar putea sa strici farul cand le dai jos. Nu stiu cu ce au fost lipite, asa ca mare grija, parerea mea este sa le lasi asa.

 

Felicitari inca o data pentru jante, asa cum ti-am mai zis sunt preferatele mele. :goodjob:

 

 

 

Mersi Schumi thumbsup.png!!

 

Despre pleoape m-am gandit cand e sa le dau jos sa schimb si carcasa farurilor, pentru ca astea nu mai sunt clare, au picatele de alea...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Super masinuta.Are exact optiunile pe care le-am cautat si eu atunci cand mi-am cumparat masina,doar ca nu am gasit tot ce imi doream.Packet-ul M schimba total aspectul masini,nu mai zic de jante, care sunt preferatele mele.Si eu am pleoape montate pe a mea,find lipite cu silicon nu le mai pot da jos in veci...decat sa iti strici farurile mai bine lasa-le asa.Scapa de grila cromata,sau cel putin o poti colanta la cineva care se pricepe.Daca erai din Cta te ajutam eu cu colantatul grilei,pe a mea am ĂŽmbrĂŁcat-o in folie 3M de cand am luat masina.A fost un fel de proba,mi-a placut mult rezultatul si asa am lĂŁsat-o.

 

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.