Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

Fara sa fiu rautacios, una din regulile de baza dupa care se ghideaza cei care fac marketing, este: "asculta-l vorbind despre un produs DOAR pe cel care si-l permite". De aici se pot intelege multe :)

 

 

Felicitari pentru masina inca o data. Fa-i ce simti domnule!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fara sa fiu rautacios, una din regulile de baza dupa care se ghideaza cei care fac marketing, este: "asculta-l vorbind despre un produs DOAR pe cel care si-l permite". De aici se pot intelege multe :)

 

 

Felicitari pentru masina inca o data. Fa-i ce simti domnule!

 

buna asta , candva un gras imi spunea cum sa lucrez abdomen la sala :))) Nu puteam sa-l iau in serios , era prea gras vorbea din carti clar . :LMAO:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fara sa fiu rautacios, una din regulile de baza dupa care se ghideaza cei care fac marketing, este: "asculta-l vorbind despre un produs DOAR pe cel care si-l permite". De aici se pot intelege multe :)

 

 

Felicitari pentru masina inca o data. Fa-i ce simti domnule!

Dan Dan,sa inteleg ca tu iti permiti aceasta masina ? Si mai mult ti-ai permite si acest retrofit scump,ca altfel nu te-am asculta vorbind acum,nu ? Nici unul dintre noi nu am comentat din rautate sau din invidie,dimpotriva,ne-am expus parerea,nimic mai mult.

Edited by FRE
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

buna asta , candva un gras imi spunea cum sa lucrez abdomen la sala :))) Nu puteam sa-l iau in serios , era prea gras vorbea din carti clar . :LMAO:

La sala intotdeauna se trezesc sa dea lectii tocmai aia cu fizicurile cele mai deformate. Cei cu biceps dezvoltat si picioare de pian, grasii cu vergeturi cat pumnul, slabanogii cu muschi de jucarie.

Link to comment
Share on other sites

Dan Dan,sa inteleg ca tu iti permiti aceasta masina ? Si mai mult ti-ai permite si acest retrofit scump,ca altfel nu te-am asculta vorbind acum,nu ? Nici unul dintre noi nu am comentat din rautate sau din invidie,dimpotriva,ne-am expus parerea,nimic mai mult.

Marketing-ul spune ca parererea celor cu PATRU , in discutia de fata, nu conteaza. Sa vorbeasca cei cu OPT ! Asa spune la carte :)

Link to comment
Share on other sites

Marketing-ul spune ca parererea celor cu PATRU , in discutia de fata, nu conteaza. Sa vorbeasca cei cu OPT ! Asa spune la carte :)

 

Dan...pt mine orice parere conteaza, ma bucur sa vad cand oamenii isi spun punctul de vedere indiferent de ideea expusa... dreptul lor si e intr-un fel sau altul un mic brainstorming de care incerc sa profit eu. ;) Mai lasa marketingul ala deoparte si cand vi pe la Cluj da un semn :).

 

 

Mike, o viata ai.. Ia-ti ce-ti place. :)

 

 

 

Multumesc tati...nici nu ma gandesc altfel :flowers:

 

 

Arata mult mai bine cu farurile LED.Dau un aer mai "fresh" masinii :)

 

 

Total deacord cu tine.... :drinks:

 

 

 

.... Nici unul dintre noi nu am comentat din rautate sau din invidie,dimpotriva,ne-am expus parerea,nimic mai mult.

 

Nici nu astept altceva din partea colegilor de forum...orice discutie e constructiva... :thumbsup:

 

 

Fara sa fiu rautacios, una din regulile de baza dupa care se ghideaza cei care fac marketing, este: "asculta-l vorbind despre un produs DOAR pe cel care si-l permite". De aici se pot intelege multe :)

 

 

Felicitari pentru masina inca o data. Fa-i ce simti domnule!

 

 

In general nu prea ascult...:). Nu cer sfaturi despre o achizitie sau nu...eu am spus ce va fi facut pe masina asta iar parerile pro si contra nu au intarziat sa apara...dar nu inseamna ca ma influenteaza intr-un fel sau altul....

 

 

Scump,scump,pai ce draq,daca pui masina la vanzare nu cred ca scoti 35k euro,5300e inseamna aprox 15% din val.

 

 

Scump sau nu , am de gand sa pastrez masina pt un timp mai lung...cand o sa o vand probabil voi primi vreo 20k pe ea sau sub...nu fac retrofitul ca sa-i creasca valoarea si nu-s foarte curios cat scade valoare si in cat timp....daca era asa si ma gandeam la masini din punct de vedere economic, nu faceam "investitiile dezastruoase" (cum zice nevasta-mea) din ultimii 3 ani.

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

dupa ce formula de calcul? :))))

 

e mai mare impozitul la motorul asta ;)

Dupa formula asta capacitatea cilindrica

4,395 cmc/ 200 cmc = 21,975 * 290 =

6372.75

 

Potrivit OUG de modificare a Codului Fiscal, publicate ieri seara in Monitorul Oficial, impozitele pentru

masinile cu o capacitate cilindrica intre 2601-3000 de cmc cresc de la 60 la 144 de lei/200 cmc, iar pentru

cele care au peste 3001 cmc - de la 120 la 290 de lei/200 cmc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Exact asta e scorul pt 4400cmc oricum de la 3001 cmc in sus, pretul e de 290 de lei pe 200 cmc, cine zice ca e mai mult minte, ori habar nu are si vorbeste sa nu adoarma Edited by Butzy
Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc sa fac un mic test de 10.000km cu ulei Motul. Dar as avea nevoie de ajutor pentru ca nu stiu care ulei Motul e bun pt masina asta?

 

BMW zice 5w30 altii spun 0W40...si sa mor de mai inteleg ceva...

 

P.S. Se poate face ceva cu "delimitarea" postarilor? Adica daca postez acuma mai pot posta ceva dupa 300secunde sau 5 minute...sa fim seriosi...chestia asta se intampla doar de saptamana asta...as avea rugaminea un moderator sa faca ceva...thx. <_<

Link to comment
Share on other sites

P.S. Se poate face ceva cu "delimitarea" postarilor? Adica daca postez acuma mai pot posta ceva dupa 300secunde sau 5 minute...sa fim seriosi...chestia asta se intampla doar de saptamana asta...as avea rugaminea un moderator sa faca ceva...thx. <_<

 

 

Ziceau ca-i ceva metoda temporara pana rezolva problema cu ip-urile banate... ceva de genu.

Link to comment
Share on other sites

Pai as zice ca daca tot vrei sa faci o comparatie intre uleiuri sa folosesti aceeasi specificatie. Nu cred ca se poate intampla ceva rau. Daca nu esti multumit il poti schimba oricand. Dar ma indoiesc sa nu isi faca bine treaba Motul.
Link to comment
Share on other sites

castrol recomanda :

 

http://img191.imageshack.us/img191/3253/uyfi.jpg

 

 

eu zic ca poti sa-ti pui ori 0w40 ori 0w30

 

 

0w40 mi-a recomandat si Groza Dan pt motorul meu desi cei de la reprezentanta BMW mi-au dat pt completare BMW 5W30...

 

 

Pai as zice ca daca tot vrei sa faci o comparatie intre uleiuri sa folosesti aceeasi specificatie. Nu cred ca se poate intampla ceva rau. Daca nu esti multumit il poti schimba oricand. Dar ma indoiesc sa nu isi faca bine treaba Motul.

 

Si eu m-am gandit la asta...doar ca nu vroiam sa o dau in balta cu un ulei nou...

 

Ziceau ca-i ceva metoda temporara pana rezolva problema cu ip-urile banate... ceva de genu.

 

 

Oh...atunci e ok...

 

 

 

eu as lua ulei cu aceeasi vascozitate ca cel OEM in orice caz.

 

misto balena

 

Multumesc :). Asa am vrut si eu initial doar ca am vazut pe site diferite uleiuri cu diferite vascozitati pt acelasi tip de masina...si m-a bagat in ceata.

Link to comment
Share on other sites

0w40 am avut si eu la 325 i E90 , desi recomandarea lor era 5w30 . In general aia merg pe un singur ulei bun la toate . Pune 0w40 e f bun uleiul si potrivit pt benzinare , are toate calitatile lui 5w30 dar ceva in plus , e vb de vascozitate mai ridicata si la rece si la cald deci nu ai de ce sa-ti faci griji . 5w30 se face apa chioara la temperaturile din motorul ala , mai ales vara :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.