Jump to content

Ce masina conduceti?


scarface

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu schimb masinile f f repede le folosesc maxim 6 luni acum am un X-3d,am mai scris pe undeva cred ca la primavara am sa iau seria 1 sau noua serie 3 ramane de vazut ce e mai disponibil la vremea respectiva si ce marime imi trebuie la vara.

Sigur unii se intreaba cum?Cand o sa va prezentati si voi mai aproape ar fii frumos caci un club nu e forum.O sa ma prezint si eu.Si evident ca e normal sa am BMW la orice ora.

Link to comment
Share on other sites

325 coupe E36

cu tot cu poze

 

off topic: sa ma scuze adminii ca am facut o prostie si in loc sa scriu aici am facut un topic nou  :blink: my bad

879[/snapback]

 

Nu iti fa probleme. Daca vrei pot sa combin acel subiect cu asta, dar e bine si asa. Suntem la inceput doar... :)

Link to comment
Share on other sites

Salut! am un FIAT PUNTO II 1.2 16V din 2003...poze pun cand il extenez de la service. Are fatza tumefiata si coasta din fatza dreapta zdrobita plus membrul fatza dreapta fracturat. Din fericire am nimerit cu el la Augsburg iar acolo au chirurgi plasticieni foarte buni. Sper sa-l faca nou :blink:

 

Ar mai fi un Hyundai Accent 1.3 din 2003 dar n-am poze cu el

 

 

off topic: multumesc turbo man pentru ca mi-ai spus de acest forum

Link to comment
Share on other sites

Eee, problema era cu calitatea pozelor. :)

Masina e din '96 in familie si sunt al 3-lea proprietar. Am luat-o cand avea aproape 90.000km, acum avand 140.257. :blink:

Ca dotari cand am luat-o era perfect stock, cu toate ca am servo care am inteles ca a fost optional la un moment dat ca si sistemul de reglaj al farurilor.(il am si pe ala)

Acum are geamuri electrice pe toate cele 4 usi si bonus trapa electrica. :)

Am mai montat si OBC II (On Board Computer, cel mare cu 12 butoane) cu toate perifericele sale care l-am cumparat tocmai din San Jose, California de pe un 325iC (cu tot cu gong, code relay box pentru functia de CODE, maneta de schimbator pentru a face scroll prin functii), eu avand doar ceasul analog din fabrica.

Deocamdata atat. :)

Link to comment
Share on other sites

BMW E30 323i an de fabricatie 1985-ianuarie,110kw(150cp) 268.000 km,trapa,check control al 2-lea proprietar in Romania.In curand sper ca voi avea si geamuri electrice :blink:

1238[/snapback]

 

Alex230 bine ai venit. Fa si tu o galerie personala sa vedem minunatia. Ai reusit sa pui geamurile electrice?

Link to comment
Share on other sites

BMW 535i 1986, E28:

- motor 3430 cmc varianta "ecologica" (adica cel cu compresie si implicit putere mai mica: 185CP, 290Nm);

- cutie manuala 5 trepte;

- ABS.

 

Cateva modificari:

- M body kit;

- chip BavAuto (cca. 200CP, cca. 320Nm - evident, pe baza informatiilor furnizate de catre producatorul chip-ului);

- strut brace (bara de rigidizare intre amortizoarele fata);

- frane fata E32;

- frane spate E34;

- pompa frana E32 750i;

- pneuri 225/50x16 pe jante 7.5"x16"ET20 luate de la un E38;

- sistem de evacuare modificat.

post-44-1099989664_thumb.jpg

post-44-1099989682_thumb.jpg

post-44-1099989692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.