Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Care drumuri intinse, cand majoritatea isi iau F10 sa plimbe pi*dele la mall si shaorma? si cand e de depasit ceva, le face lumea loc, ca au cinciar :thumbsup:

 

 

 

La masina de ~1 miliard tu te uiti la 1800lei diferenta de impozit (ca atat e cu reducere pana la 1 aprilie)?!?!?!

 

Fereasca D-zeu ce discutii! incredibil goodjob.gifwacko.gif

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

De ceva timp aud un zgomot ciudat la roata stanga fata, care este mai pronuntat cand virez, un sunet metalic, parca este facut de placuta pe disc, dar placutele sunt relativ noi, la fel ca si discurile, acest sunet este mai puternic in special dupa ce masina sta nemiscata 2-3 zile.Intreabarea mea este ca acest zgomot metalic sa fie chiar de la placuta de frana ?

 

Multam

Aceasi problema o am eu la un vw jetta VI dupa un drum ro-it,cand virez stanga zgomotul e acelasi specificat de tine,doar ca la mine se aude pe partea dreapta,din ce am inteles de la un mecanic poate sa fie planetara,o sa merg la un service luni sa vad mai exact despre ce e vorba.

Edited by Oreo
Link to comment
Share on other sites

Salut,sunt nou pe aici si caut sa-mi cumpar un bmw 525 ,2011-2012.. masina vreau sa o aduc personal din germania ,ma uit pe autoscout si auto.de ,decomandata n-am gasit nimic sa ma multumeasca,m-am uitat si pe autovit dar numai samsari,apropo cei care cautati pe autovit masini aveti grija la asta http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-525-ID4p67Yc.html ,dupa o scurta cautare de sasiu pe google am gasit mai multe detalii https://www.google.ro/search?q=niemcy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=A6XcVfPyBYT1UKD4krgH#q=WBAFW31050C555692&filter=0 .

 

 

salut, ai cumva vre-un soi de check list pe care il urmaresti cand vrei sa iei masina ?

sunt multi turci samsari in germania..

Link to comment
Share on other sites

salut, ai cumva vre-un soi de check list pe care il urmaresti cand vrei sa iei masina ?

sunt multi turci samsari in germania..

Sar peste turci ,romani,albanezi,arabi si toate soiurile astea..acum 5 luni am luat un CLA de la o reprentanta VW din stuttgard si am fost multumit,masina am gasito pe Autoscout24,acum tot aici caut si seria 5.

 

Ckeck list-ul e scurt,istoric fara accidente si service-ul la zi.

Edited by Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ptr intelesul lui OREO :

1 . Masina BMW de care se povestea (520d - neXdrive) ca se aude zgomot metalic la roata din fatza si careia i-ai fi oferit tu solutia ca e de la planetara ca asa ai tu la Jetta , e bine de stiut ca la BMW ul ala impinge spatele. => lipsa planetara fatza.

2 . 'Sar peste turci ,romani,albanezi,arabi si toate soiurile astea..acum 5 luni am luat un CLA de la o reprentanta VW din stuttgard' - Sari si peste Sirieni mai nou in Stuttgart, ca StuttGARD -uri au sarit ei destule.mellow.png

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ptr intelesul lui OREO :

1 . Masina BMW de care se povestea (520d - neXdrive) ca se aude zgomot metalic la roata din fatza si careia i-ai fi oferit tu solutia ca e de la planetara ca asa ai tu la Jetta , e bine de stiut ca la BMW ul ala impinge spatele. => lipsa planetara fatza.

2 . 'Sar peste turci ,romani,albanezi,arabi si toate soiurile astea..acum 5 luni am luat un CLA de la o reprentanta VW din stuttgard' - Sari si peste Sirieni mai nou in Stuttgart, ca StuttGARD -uri au sarit ei destule.mellow.png

1. Eu nu i-am oferit nici o solutie,mai citeste odata(era strict de problema mea).

2. Chiar nu era nevoie sa fii ironic,asta daca nu cumva esti pus aici sa verifici greselile de ortografie pe forum.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva cum e firma asta?

BMW Seria 5 530

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GeLzB.html

Savara e firma unui samsar din otopeni, care facea inainte poze cu masinile in asa fel incat sa se vada un SLR in garaj.

 

Le lucreaza si el in limita bunului simt... in sensul ca le pune volan nou, o retapisare... de km nu stiu nimic.

 

Cineva mi-a zis ca ar fi camatar si sunt masini pierdute la imprumuturi, dar si el auzise asta la nivel de zvon.

 

Edited by Oreo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cipy, vad ca lumea te ajuta si tot iti da sfaturi, iar tu tot cauti de 6 luni....

Imi mai permit si eu un sfat, dupa cate vad aici despre tine.

Ia un Passat, bun, relativ nou, cu putini km si gata.

 

Stai de 6 luni si cauti masina.Daca chiar vroiai, pana acum iti luai.Daca ai un buget de 24000 la care de 6 luni nu ai mai pus nimic, ma gandesc ca ori atatia bani ti-au venit de toti si altii nu mai ai, caz in care imi mentin sfatul cu Passatul sau ca pur si simplu iti place sa ne arati masini si ne dam cu parerea, caz in care ma retrag aici.

 

Oricum ar fi, mult succes pe mai departe si sper sa gasesti ce iti doresti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cipy, vad ca lumea te ajuta si tot iti da sfaturi, iar tu tot cauti de 6 luni....

Imi mai permit si eu un sfat, dupa cate vad aici despre tine.

Ia un Passat, bun, relativ nou, cu putini km si gata.

 

Stai de 6 luni si cauti masina.Daca chiar vroiai, pana acum iti luai.Daca ai un buget de 24000 la care de 6 luni nu ai mai pus nimic, ma gandesc ca ori atatia bani ti-au venit de toti si altii nu mai ai, caz in care imi mentin sfatul cu Passatul sau ca pur si simplu iti place sa ne arati masini si ne dam cu parerea, caz in care ma retrag aici.

 

Oricum ar fi, mult succes pe mai departe si sper sa gasesti ce iti doresti.

[/quote

Bugetul meu e cat consider eu 25, 30 etc... Nu am dat e65-ul ca sa imi iau passat. Eu am postat aici una, sau alta, pt sfaturi utile, nu pt sugestii de genul asta. Nu cred ca am cerut imposibilul la masina pe cate o caut, am zis km pana in 150 de mii, scaune comfort, automata, navi mare si xenon. Ceva in genul lui andrei vuv... Eu m-am trezit tarziu la masina aia, pt ca aveam puse setarile pana in 25, si cand am modificat am vazut-o, dar era data. Ms la toti care mi-au dat sfaturi, nu o sa mai postez nimic, decat atunci cand imi voi prezenta masina. Multumesc!

Edited by Cipy85
Link to comment
Share on other sites

Nu te descuraja.

Eu, pentru un amĂŁrât de E90, am cĂŁutat 5 luni. Ajunsese ĂŽn ultimele sĂŁptĂŁmâni dinaintea achiziției sĂŁ mĂŁ uit la Passat-uri, deși nu prea-mi plĂŁceau, la Seat-uri, doar doar o fi ceva dotat sĂŁ-mi placĂŁ.

Deci nu renunța la pretențiile tale lumești, deloc exagerate, cĂŁ banii tĂŁi nu cresc ĂŽn pomi.

Link to comment
Share on other sites

Nu te descuraja.

Eu, pentru un amĂŁrât de E90, am cĂŁutat 5 luni. Ajunsese ĂŽn ultimele sĂŁptĂŁmâni dinaintea achiziției sĂŁ mĂŁ uit la Passat-uri, deși nu prea-mi plĂŁceau, la Seat-uri, doar doar o fi ceva dotat sĂŁ-mi placĂŁ.

Deci nu renunța la pretențiile tale lumești, deloc exagerate, cĂŁ banii tĂŁi nu cresc ĂŽn pomi.

Ms de incurajare. Pai cand vad ce scriu unii, sa imi iau passat... Am dat e65-ul si acu imi pare nespus de rau, ca nu gasesc ceva ce sa imi placa cu adevarat.

Sambata am fost sa vad un F01, si maine merg sa vad altul...

Edited by Cipy85
Link to comment
Share on other sites

Ms de incurajare. Pai cand vad ce scriu unii, sa imi iau passat... Am dat e65-ul si acu imi pare nespus de rau, ca nu gasesc ceva ce sa imi placa cu adevarat.

Sambata am fost sa vad un F01, si maine merg sa vad altul...

Nu te grabi sa dai bani aiurea daca nu gasesti ceva sa-ti placa! Nu uita sa verifici KM si mare atentie la samsari ca sunt mana in mana cu cei de la reprezentanta ,am patito eu in CT la primu meu F10,cu toate ca masina era foarte dotata nu corespundeau km din bord.

Link to comment
Share on other sites

Pai ori vrei F10 ori F01? Din ce ai postat pana acum se pare ca F10. Totusi e o diferenta.

Crede-ma ca nici eu nu mai stiu... Initial am zis sa fie 520, dar am inceput sa ma uit si la 530, 535, F01 730. F01 care l-am vazut sambata o luam, dar proprietaru nu era 100% decis sa o vanda, si dupa ce am verificat seria la banat car, totul era ok, l-am sunat si a zis ca nu o mai da. Iar cea pe care sper sa ajung maine sa o vad, tot F01, il stiu pe proprietar, sper sa ma inteleg la bani cu el. Cam atat...

Link to comment
Share on other sites

Nu te grabi sa dai bani aiurea daca nu gasesti ceva sa-ti placa! Nu uita sa verifici KM si mare atentie la samsari ca sunt mana in mana cu cei de la reprezentanta ,am patito eu in CT la primu meu F10,cu toate ca masina era foarte dotata nu corespundeau km din bord.

Nu ma grabesc, am masina cu ce sa ma dau, dar deja nu mai rezist si ma enerveaza sa caut intr-una si mi sa nu iau ceva doar de dragul sa iau. Am verificat o multime de masini, la unele nu erau km ok, inclusiv in germania, iar la altele nu mi-a lasat nici macar 100 € .

 

Pai daca tot ai avut ia 7er. Da-l dreq de F10.

Da, am avut e65 2008, asta e daca am fost prost si l-am dat , acu stau si ma enervez... De ce sa nu mai caut F10?

Link to comment
Share on other sites

Intr-un final am gasit azi masina pe mobile, (520d, 05/2011, 151 mii km) am verificat-o, e totul ok. Maine plec dupa ea in Germania. As fi pus linkul cu ea, dar dupa ce am facut rezervarea si am primit confirmarea, dealerul a scos anuntul de pe net imediat. Acesta este vin-ul pt cine doreste sa se uite C665968, oricum o sa fac un topic de prezentare cand ajung. Multumesc la toti pt sfaturi! Edited by Cipy85
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.