Jump to content

Parere achizitionare BMW M5 sau 335i


OveR

Recommended Posts

Mai eu m-am lasat de masini acum vro 5 ani nu prea m-am mai documentat la moto sunt niste costuri foarte mari deci sa zicem ca nu as fi socat dar am mai avut probleme cu masini care erau efectiv o groapa de tocat banii si nu puteai sa te bucuri de ea. Aici vreau sa ajung cu discutia
Link to comment
Share on other sites

Asta e clar ca nu iti iei M sa ajungi mai repede :))iti iei M pentru ca esti pasionat . Eu vreau doar sa nu dau iar de o gaura fara fund de bani care sa stea mai mult in service decat pe strada Edited by OveR
Link to comment
Share on other sites

Da stiu e ciudata comparatia dar masinile astea doua le am in cap 335 e o alternativa care costa putin de intretinut si poti sa bagi bani in ea sa o faci cum vrei adica de la 15000 pana la 26000 -30000 cat e un m5 poti sa faci ceva cu ei la o masina ..
Link to comment
Share on other sites

Daca esti obisnuit cu moto rapide nu prea o sa te impresioneze 300 de cai pe 1500kg.

 

Nu iti trebuie o racheta ca oricum nu ai unde sa mergi cu ea. Nu o sa te poti apropia de senzatiile de viteza pe care ti le ofera moto.

 

Personal aleg M5-ul dar doar ca a doua masina. In oras nu simte nici un stres iar o iesire rapida din cand in cand ii face doar bine.

 

Daca iti trebuie un mijloc de transport => 335

Daca vrei o masina pentru suflet => M5

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pai iti dai seama ca pe moto de competitie am 195 -200 cai la roata pe 175 kg :)) singura masina care am nimerito sa stea langa mine pe o moto de strada cei drept a fost un gtr de 1250 cai . Sa revenim la subiect vreau ceva de suflet dar nici nu vreau sa fie o masina de care sa nu ma bucur si sa imi faca nervi ca e prin service ... Am inteles ca m5 ar consuma undeva la 22 -25 in oras poate sa imi confirme cineva ? Eu am avut un 630i cu SMG cei drept cutia am avut ceva problemute avea lag si mi-a dat ceva batai de cap Edited by OveR
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg cum te gandesti sa alegi intre o limuzina si un coupe, intre 5.0 V10 si 3.0 L6. Ca sa nu mai amintim de costurile de intretinere, despre care s-a discutat mai sus. Compari mere cu pere. De ce nu m5 vs 535/540 sau m3 vs 335 ? Cum poti spune ca 4.2-ul de pe m3 nu isi merita impozitul, ai condus vreodata asa ceva ?!

 

 

Eu as merge fara sa stau pe ganduri pe 335xi.

 

PS: vezi ca e colegul ruslanrus pe forum care are un 335 la vanzare, merita fiecare cent masina.

Edited by TudorMTS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

la seria 5 nu imi place decat m iar 4.2 dupa m3 nu am zis ca nu imi place dar comparand performantele unui 335i cu un m3 nu sunt atat de distante poate doar pe un circuit sa fie o dif de 2-3 secunde max pe tur .. iar asta nu justifica bani in plus ... M5 mi-se pare din alta liga .. :) cat despre bagat bani in masina ma refer la anumite probleme tipice ale masini . gen le crapa grupu le crapa cutia etc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.